Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie?

60 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 20:42

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? Ja mam ok hektar zasadzone. Wykopałem ok 1/4 z tego i jak narazie spokój bo tak deszcze leją że nie idzie nawet ciągnikiem do pola wjechać. Część z tego pujdzie do bydła na skarmienie a część na sprzedanie do okolicznych wiosek.
@samo przyczyną zgnitych ziemniaków może być ich przyparzenie. Mogło być tak że jak rosły to mocno dolało a potem przyszły susze i ziemniaki normalnie sie zaparzyły w ziemi i teraz gniją. Ja też tak miałem w tamtym roku. ok 20% poszło spowrotem do ziemi bo zgniły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? Dzisiaj, 19:09
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 wrzesień 2007 - 20:45

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? My mamy ok 1 ha i prawdopodobnie zaczynamy kopać 21 września( jak pogoda dopisze).

#23 Share yooo

yooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 22:01

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? jo mom 3,25 ha ze 0,5 ha wybrane narazie jeden transport do trzemeszna był 7 a następny 14 jak pogoda pozwoli ;P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak wybrać sadzeniaki? zobacz »

•  

#24 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 22:04

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? miałem 1,4 ha skończyłem kopać we środę 5 .09 miałem kwalifikowaną rutę zero problemu z gniciem.przebierał będę jak otrzymam świadectwa odstawiam je do GRANUM umowa kontraktacyjna.najdłużej mogę sadzić tylko dwa lata ale nie tak źle płacą
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

#25 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 22:19

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? troche sie obawiam żeby nie powtórzyła sie historia z tamtego roku bo u mnie już chyba 5 dzień z rzędu pada..a wcześniej sucho było....ale w tamtym roku to poprostu były nowe (młode ziemniakii mimo tego że odciągałem kopanie jak tylko sie dało to i tak ziemniaki były poprostu niedojrzałe noi gniły.
Coprawda w tym roku są duże i myśle że będzie duży udział w plonie takich pow. 5 cm. ale żeby tylko teraz nie za dużo tej wody.....ehh ze skrajności w skrajność :/....co sie dzieje z tą pogodą?

#26 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 08:48

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? Do wykopania zostało mi jeszcze jakieś 0.60ha, kopać zaczne jak pogoda będzie lepsza i ciagnik wolniejszy.

#27 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 11 wrzesień 2007 - 20:25

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? U nas ziemniaki po 0.20gr za kilogram prawie za darmo a najgorsze że porosły bardzo duże a na giełdzie chcą takie troche grubsze sadzeniaki a tych grubych sprzedać nie można.Zgnite czasami sie trafiają najczęściej na dołkach ale co najgorsze to już wykopane.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#28 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 18 wrzesień 2007 - 20:45

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? już wykopaliśmy ponad 2 ha i muszę przyznac, iż desykacja na początku sierpnia nie była złym pomysłem jest dużo sadzeniaków a bulwy nadwymiarowe nie występują w nadmiarze, mam jedno pytanie jak kształtują się ceny ziemniaków jadalnych w kuj-pom?

#29 Share adaskupodkarpacie

adaskupodkarpacie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 18 wrzesień 2007 - 21:12

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? unas biora tygodniowo 4 wagony czyli 240 ton cena ok 30 groszy im wieksze tym lepiej bo to na mołdawie a tam wiadomo lubią bolsze
\

#30 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 19 wrzesień 2007 - 14:57

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? ja mam 78aró i prawie połowa na sprzedasz areszta na obiatki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share JohnyZielony

JohnyZielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 20 wrzesień 2007 - 19:59

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? dzisiaj zakonczyłem wykopki wyszło mi ok 25 ton z ha ;)

#32 Share dmax

dmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 20 wrzesień 2007 - 20:10

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? 25 t wszystkiego czy 25 t gotowego ziemniaka przeznaczonego na sprzedaż?

#33 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 20 wrzesień 2007 - 21:08

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? mam małe pytanko do osób, które już jakiś czas temu zakończyły wykopki: czy ziemniaki gniją? i jaka jest obecnie cena, zastanawiam się czy sprzedawac ziemniaki teraz czy podnając od sąsiada przechowalnie bo mam nadwyżkę ponad 100 ton, która nie zmieści się do przechowalni

#34 Share JohnyZielony

JohnyZielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 20 wrzesień 2007 - 21:41

25 t wszystkiego czy 25 t gotowego ziemniaka przeznaczonego na sprzedaż?

wszystkiego moze to nie jest zbyt wiele ale w tym roku troche sucho było na polu ;)

#35 Share dmax

dmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 20 wrzesień 2007 - 21:59

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? U mnie na razie nie ma problemu z gniciem ale przy sortowaniu zdarzają się bulwy zgnite ale bardzo sporadycznie. Cena jest nieciekawa :) Do sklepów sprzedaję po 40 gr/kg a w środę zawiozłem do hurtowni 50 woreczków po 35 gr/kg. Przechowalnię mam już całą zapełnioną a jeszcze mam około 2,5 ha do kopania, więc jak by ktoś chciał kupić to mogę sprzedać z 40 t ;)

#36 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 21 wrzesień 2007 - 13:01

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? Ja swoje ziemniaki wykopałem i na deszcze narzekac nie będę... bo go nie ma. Na polu sucho.

#37 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 22 wrzesień 2007 - 20:41

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? wykopałem dzisiaj ok 40 arów na ciężkiej ziemi i sie zdarzały nadgnite bulwy....ale to wina właśnie takiej ciężkiej - tłustej ziemi raczej bo jak przejechałem na próbe na innej działce gdzie ziemia jest przepuszczalna to ziemniaki są OK
....ehh ciężko to dzisiaj szło....ale na szczęście reszta jest na dobrej glebie (przepuszczalnej czyli dobrze odsiewającej sie) także w poniedziałek troche pogoni sie robote(o ile pogoda nie zrobi psikusa)
pozdrawiam

#38 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 30 wrzesień 2007 - 22:11

Kiedy wybieracie ziemniaki i ile ich macie? miałem 24 hektary zostało do wykopania 5 ale robie przerwe i sieje ziarka

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#39 Share artur120

artur120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo, muzyka szczególnie hause..., a co się będę więcej rozpisywac i tak by miejsca nie starczyło ;o)

Napisany 30 wrzesień 2007 - 22:33

My mamy zamiar zacząć wybierać 14.09.2007r. Mamy ich 3ha i odatawiamy je do Trzemeszna.

0,5 h wybraliśmy w zeszłym tygodniu. ;)
jakby nie było jest bardzo miło ;o)))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ursus1634

ursus1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip