Skocz do zawartości

Zdjęcie

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014

120 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 08:55

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 idiotę to robisz z siebie, za przeproszeniem.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 Dzisiaj, 19:25
  •  

#42 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 23 czerwiec 2011 - 09:09

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 Do kogo pijesz @rolnikix ??

Edytowany przez rino, 23 czerwiec 2011 - 09:10.

#43 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 23 czerwiec 2011 - 09:36

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 panowie tak sie składa ze w zachodnich podobno tak dobrych ciągnikach to żadko kiedy trafi sie awaria za 2tys bo jak sie już coś zj**ie to koszty są dziesięcio krotnie większe i już nie jeden zapłakał nad zachodniakiem i przeprosił belarusa-taka prawda a ci co tak chwalą zachodnie sprzety to ci co ich nie mają i sobie tylko marzą ze jak może kiedyś sobie kupią bo bedą chodzić wiekami bezawaryjnie a to jest niemożliwe.

#44 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 09:40

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 Panowie po co te nerwy :lol: Ja też uważam że mtz to słabej jakości ciągnik i nie musicie mnie przekonywać na siłe że to super maszyna bo ja mam swoje zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać :D

#45 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 23 czerwiec 2011 - 09:56

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 ja kiedys tez wierzylem w super bezawaryjnosc zachodnich maszyn, fakt faktem jakosciowa so lepsze od polskich czy wschodnich maszyn, ale mam kilka zarowno noiwych i uzywanych zachodnich maszyn i ze wszystkich jakie mam to najgorzej sie spisuje krone ( psuje sie jak cholera zarowno przyczepy jak i zgrabiarka. wiec nic co zachodnie nmie jest wcale takie super maszyna jak maszyna

#46 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 10:41

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 wkurzają mnie ludzie, którzy oceniają daną maszynę nie mając ją, wiadomo usterki jak usterki w każdym ciągniku się zdarzają ale BELARUS to ciągnik nie do jazdy na dożynki i na wystawy tylko jest to traktor do roboty, a silnik MMZ jest jednym z najlepszych silników o sprawdzonej konstrukcji. no właśnie zachodnie się psują a dlaczego.... bo posiadają ugodnienia w postaci elektroniki, która czasami zawodzi.

Edytowany przez piotrb14, 23 czerwiec 2011 - 10:42.

#47 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 czerwiec 2011 - 10:53

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 zaraz kończy mi sie 18sto miesięczna gwrancja na 952.3 i wiem jedno - żeby wtedy był polmot dostępny to bym go wziął.
MTZ nie jest zły - kontrukcja nie jest zła ale wykonanie jest fatalne. Jak skończy mi się gwarancja to parę rzeczy od razu idzie do przerobienia. Jak ktoś mówi że MTZ jest super to znaczy że nie jeździł innymi ciągnikami i tyle. Trochę traktorów zjeździłem i wiem jedno - MTZ jest dobry za pieniądze które kosztuje choć ostatnio kosztuje on więcej niż jest wart i czas zacząć myśleć nad lepszymi rozwiązaniami albo niech Łukaszenka zrobi coś aby cena belarusków wróciła do normy.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#48 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 23 czerwiec 2011 - 11:07

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 Łukaszenka jest zajęty zwalczaniem opozycji ;)

#49 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 11:29

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 może nie tyle wykonanie konstrukcji jest fatalne ale wykonanie wnętrza - reduktor ma krótką wajchę i mniejsze odstępy pomiędzy przełożeniami a główna wajcha jest długa i ma długie przełożenia, i sama konstrukcja skrzyni ( złę rozłożenie biegów) to jest taki minus, a plusem jest cena i silnik. Brak elektroniki jest + i - bo wiadomo z 1 strony udogodnienie i komfort a z 2 ma się co psuć, no ale skoro kogoś stać na ciągnik zachodni z elektroniką to go stać również na naprawy. ja nie stałem przed dylematem polmot a belarus a belarus nowy czy jakiś inny ciągnik zachodni używany, i wybrałem nowego belarusa i ja nie żałuję, a to co inni mówią o tych ciągnikach mnie nie obchodzi. powiem wam za 10 lat czy to dobry ciągnik bo po takim czasie ( 1 rok) trudno tak dokładnie ocenić. na przeglądzie po 30 mtg panowie z serwisu ( z roltexu, oni serwisują clasy, mcormicki, zetory, belarusy ) mówili że te ciagniki nie są złe i rzadko jeżdzą na naprawy.

#50 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 23 czerwiec 2011 - 11:43

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 Indiana, daj już spokój z tym WOMem xP A ja powiem jedno-ja i z MTZta i Belarusa zadowolony jestem ze względu na ekonomie i to że sie nie psują, ale słowa komfort nnie ma co porównywać z markowymi ciągnikami, to typowe robole i tyle;))
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 11:46

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 w 100% się zgodzę z poprzednikiem, na samo to że zachodnie mają amortyzowany przód i kabina jest na poduszkach. bo bez amortyzowanego przodu jechać belarusem 35 km/h i niech przód trafi na dołek to potem już buja całym ciągnikiem, no ale w porównaniu do 60 siątki i tych starszych ciagników komfort jest super, a myślę że gdybym się przesiadł np do fendta to bym się jeszcze lepiej czuł :)

#52 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 23 czerwiec 2011 - 22:55

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 Ale coś autor tematu nam zacichł i nie wypowiada sie o niczym xP
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#53 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 24 czerwiec 2011 - 11:13

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014

daj już spokój z tym WOMem

Trzeba mówic o tym otwarcie bo jednak ten WOM to największy niewypał w tych ciągnikach wczoraj sąsiadowi w półrocznym 952.3 za3mało przy prasie rolującej ciągnik ma coś ok. 150godzin drugi sąsiad w 1025 ma już 3 taśmę przy przebiegu ok. 1000 godzin ;[
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#54 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 czerwiec 2011 - 11:36

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 hmm - moj 952.3 ma prawie 300godzin i robi głównie w opryskiwaczu, siewniku pneumatycznym i rozsiewaczu exacta (czasem przyczepa, pług czy brony) i ja nie mam na razie problemów z WOMem ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#55 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 12:08

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 Jego pracował tylko z kosiarką 1,85 ze Zbuczyna i prasą Greenland... i to tyle z napędzanych na WOM ;)
♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#56 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 15:52

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 mój pracuje z broną wirnikową w zestawie z siewnikiem 2,5m i nic się nie dzieje z womem

#57 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:28

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 1180 mtg i nic, MTZ ponad 2 tys i nie zaglądałem do WOMu. Każdy ciągał sieczkarnie do kukurydzy, prase zwijającą, beczkowóz i rozrzutnik i nie widze żadnych defektów WOMu, na jedno rozumiem Indiane, bo w przyczepie podejrzewam że dostaje db po zaworach

#58 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 19:44

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 Serwis był u niego podrególował i znowu działa :P

Stare 82, 550 itp. były ogolnie lepiej zrobione od tych nowych Belarusów ;) widac to w niektórych szczegółach :huh:
W 1025 po raz pierwszy za3mało przy rozrzutniku obornika (ponad 8T) i za cholere nie mógł ruszyc więc sąsiad podczepił 82 a ten normalnie "nim kręcił" mimo iż zerwały się nad nim czarne chmury a po silniku było słychac że chodzi u kresu swych możliwości :P ale dał radę B) opaski WOM sa w nim oryginale taki z jakimi wyjechał z fabryki nigdy nie zmieniane :D
MTH niewiem ile ma bo na liczniku jest 978 a on juz od kilkunastu lat niedziała :D Dodam iż silnik maił juz robiony a osatnio coś w skrzyni dłubane przedni most X razy rozbierany bo wspólpracuje z ładowaczem czołowym TUR 8 :D
Ogólnie rzecz biorac watpie aby te nowe Belarusy wy3mały tyle co te stare czerwone MTZ oczywiście stanem licznika moga je dogonic albo nawet mic wieksze przebiegi tylko jest jedno ale bo 1MTH w starym MTZ to nie jedna h w nowym Belarusie :P

Edytowany przez MgrLukash, 24 czerwiec 2011 - 19:59.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#59 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 20:34

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 bo trzeba wyregulować WOM, na taśmach się ślizgał, ale dlaczego zrobili na taśmach a nie na wałkach. Ogólnie mówiąc silniki w starych MTZ i w nowych to prawie to samo a reszta podzespołów chyba nie ma co bardzo narzekać oprócz skrzyni w 1025, bynajmniej takie jest moje zdanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 09:48

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014 Ale porównując starsze z nowymi widac iz na niektórych elementach sobie zaoszczędzili (min: tłumiki szyby itp) co do oceny jakości pozespołów trzeba by było znaleźc jakiegoś rzetelnego użytkownika który nakręcił nim kilka ładnych tys(6-8) a to praktycznie niemożliwe ponieważ Belarusy kupowane są zazwyczaj przez mniejsze gosodarstwa gdzie ten ciągnik robi ok. 150-300h rocznie ;)

Wcześniej pisałeś że dźwignie są za krótkie - to je przedłuż tak jak tu:

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Dodaj odpowiedź