TTjarek

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrb14    192

w 100% się zgodzę z poprzednikiem, na samo to że zachodnie mają amortyzowany przód i kabina jest na poduszkach. bo bez amortyzowanego przodu jechać belarusem 35 km/h i niech przód trafi na dołek to potem już buja całym ciągnikiem, no ale w porównaniu do 60 siątki i tych starszych ciagników komfort jest super, a myślę że gdybym się przesiadł np do fendta to bym się jeszcze lepiej czuł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Ale coś autor tematu nam zacichł i nie wypowiada sie o niczym xP


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

daj już spokój z tym WOMem

Trzeba mówic o tym otwarcie bo jednak ten WOM to największy niewypał w tych ciągnikach wczoraj sąsiadowi w półrocznym 952.3 za3mało przy prasie rolującej ciągnik ma coś ok. 150godzin drugi sąsiad w 1025 ma już 3 taśmę przy przebiegu ok. 1000 godzin ;[


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

hmm - moj 952.3 ma prawie 300godzin i robi głównie w opryskiwaczu, siewniku pneumatycznym i rozsiewaczu exacta (czasem przyczepa, pług czy brony) i ja nie mam na razie problemów z WOMem ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jego pracował tylko z kosiarką 1,85 ze Zbuczyna i prasą Greenland... i to tyle z napędzanych na WOM ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

mój pracuje z broną wirnikową w zestawie z siewnikiem 2,5m i nic się nie dzieje z womem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

1180 mtg i nic, MTZ ponad 2 tys i nie zaglądałem do WOMu. Każdy ciągał sieczkarnie do kukurydzy, prase zwijającą, beczkowóz i rozrzutnik i nie widze żadnych defektów WOMu, na jedno rozumiem Indiane, bo w przyczepie podejrzewam że dostaje db po zaworach


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Serwis był u niego podrególował i znowu działa :P

 

Stare 82, 550 itp. były ogolnie lepiej zrobione od tych nowych Belarusów ;) widac to w niektórych szczegółach :huh:

W 1025 po raz pierwszy za3mało przy rozrzutniku obornika (ponad 8T) i za cholere nie mógł ruszyc więc sąsiad podczepił 82 a ten normalnie "nim kręcił" mimo iż zerwały się nad nim czarne chmury a po silniku było słychac że chodzi u kresu swych możliwości :P ale dał radę B) opaski WOM sa w nim oryginale taki z jakimi wyjechał z fabryki nigdy nie zmieniane :D

MTH niewiem ile ma bo na liczniku jest 978 a on juz od kilkunastu lat niedziała :D Dodam iż silnik maił juz robiony a osatnio coś w skrzyni dłubane przedni most X razy rozbierany bo wspólpracuje z ładowaczem czołowym TUR 8 :D

Ogólnie rzecz biorac watpie aby te nowe Belarusy wy3mały tyle co te stare czerwone MTZ oczywiście stanem licznika moga je dogonic albo nawet mic wieksze przebiegi tylko jest jedno ale bo 1MTH w starym MTZ to nie jedna h w nowym Belarusie :P

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

bo trzeba wyregulować WOM, na taśmach się ślizgał, ale dlaczego zrobili na taśmach a nie na wałkach. Ogólnie mówiąc silniki w starych MTZ i w nowych to prawie to samo a reszta podzespołów chyba nie ma co bardzo narzekać oprócz skrzyni w 1025, bynajmniej takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ale porównując starsze z nowymi widac iz na niektórych elementach sobie zaoszczędzili (min: tłumiki szyby itp) co do oceny jakości pozespołów trzeba by było znaleźc jakiegoś rzetelnego użytkownika który nakręcił nim kilka ładnych tys(6-8) a to praktycznie niemożliwe ponieważ Belarusy kupowane są zazwyczaj przez mniejsze gosodarstwa gdzie ten ciągnik robi ok. 150-300h rocznie ;)

 

Wcześniej pisałeś że dźwignie są za krótkie - to je przedłuż tak jak tu:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

chłopcy nagram wam kilka filmików z orki, siania moim zestawem uprawowym itp to też trochę pomoże w ocenie, filmiki pojawią się pod koniec wakacji bo będę siał gorczycę zestawem, żeby dotrzeć jeszcze trochę belarusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Opanujcie się z wyciekami bo to wasze stereotypy typowe polaczki...

Fakt że pod tym względem byli w tyle zawsze bo ciekło dużo ale ostatnio poprawili się i nie ciekną nie ma z tym problemów. Jak narazie w tym roku zakupiony belarus przyjeżdza do nas tylko na przegląd i nic więcej. Czyżby ta podwyżka była z powodu poprawienia jakości? Może poszli po rozum do głowy i wkońcu przyłożą się do uszczelnień


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

w końcu się zdecyduj... to ciekną czy nie ciekną? Skoro nie ciekną, to po co mają się przykładać do uszczelnień :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

zgodzę się z Tobą w zupełności, jeśli dobre dali uszczelniacze to nic nie będzie się sączyło, a czasami jeśli coś się sączy wystarczy dokręcić śrubki. Chłopcy z serwisu mówili że ostatnio reperowali MTZ 5 lat temu. Był to fajny przypadek jak opowiadali- chłopowi skończyła się gwarancja ( serwis wymienił 3 razy olej na gwarancji po tych określonych MTG) a potem ten Pan pomyślał że nie trzeba zmieniać już oleju i tak jeździł przez 7,5l i zrobił coś dużo MTG bo ciągnik pracował non stop i w końcu zatarł się silnik - serwis przyjechał, wymienił jakąś część zalał olejem ( nowym bo ten stracił już swoje właściwości smarujące) i facet jeździ tym belarusem do dziś, 2 przypadek to jak facet orał w polu i założył sobie słuchawki na uszy i nie słyszał dźwięku, który sygnalizował spadek ciśnienia oleju i tmp. silnika - okazało się że olej wywaliło przez czujnik - od momentu wywalenia oleju jeździł około 1,5 godziny nieświadomie bo słuchał muzyki i w końcu silnik się zatarł, pomogła podbna operacja jak w 1 przypadku.

 

 

 

NIE MA ŻADNYCH PRZECIEKÓW A TE BAJKI O PRZECIEKACH I AWARIACH TO BZDURY!!! ŻE SĄ PRZECIEKI - TAK NAJCZĘŚCIEJ MÓWIĄ CI CO NIE MAJĄ TEJ MASZYNY W POSIADANIU -

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Do autora tematu. Niezastanawiałeś sie nad jakims zachodnim? Cena polmota wynosi około 130tyś dołożyłbyś 40-50tyś i masz 100 konny zachodni ciągnik. Ja bym na twojim miejscu zastanowił sie i dołożł żeby to było raz na kilka-kilkanaście lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skamp    0

@rolnikus tylko weź pod uwagę, że nie każdego stać żeby dołożyć te kilka tyś. i kupić coś innego... przeważnie jak ktoś podaje przedział to on już jest "naciągnięty".. tzn. jest max. ile może dać..


Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

@rolnikus - a czy nie sądzisz że polmotem albo belarusem pojeździsz też długo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

w końcu się zdecyduj... to ciekną czy nie ciekną? Skoro nie ciekną, to po co mają się przykładać do uszczelnień :P

Zdażały się wycieki głównie rozdzielacz, czasami na wale koła puściło. Ale to tamte lata jak narazie roczniki 2011 a kupowane były już od połowy lutego nic się nie dzieje a dajmy przykład że znajomy w kwietniu kupił 820 z rocznika 2010 i pekła zakówka węża i most się spocił. Nie cieknie ale się spocił bo widać że wm iejscu połączeń kurz sie przylepił

Ale inny przykład. Mój jako typowa wersja eksportowa na niemcy Avto w białej masce. rozdzielacz nie ruszany od nowości i suchutki a jego rówieśnicy z importu do polski z ZSRR gorzej wyglądają więc do niemiec też lepiej robili

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TTjarek    1

@rolnikursus Kwota na ciągnik jest bardzo ograniczona w grę wchodzi belarus lub pol-mot na którego i tak trzeba dołożyć 20tyś.

 

Co do silników mmz, jakieś 12 lat mój ojciec pojechał z burakami na skład buraczany mtz-tem, rozrusznik był spalony więc wiadomo nie można było zapalić, jak wracał po południu do domu to mtz zaczął słabnąć okazało się że nie ma wody w chłodnicy. Do tego jeszcze był 3 razy zagotowany. Do silnika nie było jeszcze zaglądane mtz z 94roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

pamietajcie cieknacy ruski dluzej pojezdzi niz jaki kolwiek inny taraktor!!!:)

ale mysle ze w tych nowych nie ma z tym z problemu...

sam mam t 25 i ltz 55a....no jakos z nich nie kapie tak jak to niektorzy okreslaja....a jesli gdzies sie pojawi "pocenie" pare zloty wnieniasz uszczelke i dalej smigasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

bo MTZ to MTZ sprawdzona konstrukcja, sam posiadam go co prawda 65 mtg ale jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Wycieki u wschodnich maszynach są do opanowania :) Wiosna się o tym przekonałem :) Wybór należy tylko i wyłącznie do autora, ale Ja na rusa złego słowa nie powiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TTjarek    1

Chyba wybór padnie na mtz. A czy tur hydramet 15 będzie pasował z mtz 82 na 1025.3 mocowania są takie same chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Raczej ten tur nie będzie pasował, sam chciałem z jednego starszego 82 przełożyć na nowego 1025, wprawdzie innej firmy ładowacz, ale jednak rozmiary ciągników się trochę różnią. Najlepiej sam zmierz i będziesz wiedział czy pasuje. Poza tym strach się bać jak będzie się sypał z ładowaczem, skoro teraz jak(przy 160h pracy) coś się nim robi, to tylko człowiek myśli 'aby tylko znów coś nie nawaliło'.. Lepiej nie ryzować bo stary mtz jeszcze 'przeżyje' tego nowego...


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj