Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ładowarka Przegubowa

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kubus19946

kubus19946

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Wszystkie możliwe maszyny

Napisany 20 czerwiec 2011 - 21:43

Ładowarka Przegubowa Dziękuję , i rozważam każdą wasza propozycje , może i ktoś ma racje ze za porządny sprzęt trzeba zapłacić. ale cóż miałem okazje jeździć Kramer Allrad 312 SL , oraz pożyczyłem ja na 2 dni , i po tym co przezywam na ciapku jak dla mnie luksus w czystej postaci. :) ale trzeba uważać , nie zjeżdżone sprzęty można dorwać w Niemczech tak słyszałem ale ile w tym prawdy nie wiem , dopóki nie pojeżdżę i nie pooglądam to się nie dowiem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ładowarka Przegubowa Dzisiaj, 03:25
  •  

#22 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:wiejski automatyk ;)

Napisany 20 czerwiec 2011 - 22:46

Ładowarka Przegubowa Wszystko jest loterią z zakupem używanego sprzętu. Jeżeli miałbym tyle zwierza co Ty tymczasowo kupiłbym tura na duży ciągnik a docelowo zbierał kasę na nowy sprzęt. Tak jak pisali koledzy. Za 30 k ciężko o wydajny sprzęt w dobrym stanie. Sprzęt musisz obejrzeć sam i stwierdzić w czym się czujesz najlepiej, ale chyba największą wydajność uzyskasz na teleskopie. Ładowność ustrojstwa duża , duży wysięg i można ciągać przyczepy . Trzeba na prawdę sporej przegubowej żeby ciągnąć przyczepę. Wg kolegi z forum jego Weidemann 3002 jest za słaby na przyczepy a ma 50 KM. Dobrze rozważ koszty serwisowania tego sprzętu. Ceny części hydraulicznych jeżeli nie ma zamienników są bardzo wysokie. Musisz być przygotowany że z dnia na dzień masz do wydania 10 tys i to czasem nie na wymianę na nowy sprzęt ale tylko na regenerację która nie wiadomo na ile będzie skuteczna. Dla przykładu podam Ci kilka cen które uzyskałem w serwisie weidemanna do dosyć dużej ładowarki gdy sprawdzałem jeden z modeli.
- nowa pompa jazdy ok 20-25 tys regeneracja w znanym zakładzie ok 7 tys
- kompletna oś 7 tys i serwis czasem nie chce sprzedać byle trybika tylko rypie od razu całą oś
- pompa hydrauliki roboczej 1 tys -taniocha;)
- jedna opona 15 cali 1 tys
Utrzymanie ładowarki w dobrym stanie to także serwis bieżący tj filtry , oleje . Pewnie z tysiąc rocznie się zbierze na taką prawidłową obsługę ?
Dla przykładu w firmie w której pracuje padł hydromotor w wózku bocznym. Cena nowego ponad 30k regeneracja ok 12 tys przy czym czekamy na naprawę już kilka tygodni a wózek jest z 2004 roku.. Pomyśl jakie niespodzianki mogą być w sprzęcie z lat 80 tych który robił dzień w dzień przez tyle lat...Pozdrawiam serdecznie. Wojtek

-

#23 Share kubus19946

kubus19946

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 22:54

Ładowarka Przegubowa Rozumiem , spodziewam się tego ze tak będzie bo sam widzę co jest z moim 35 letnim ciapkiem którego mam od nowości , trzyma się i jest w bardzo dobrym stanie ale jednak .
Chyba trzeba będzie postawić na Tur 4 firmy Metal-fach.

#24 Share kubus19946

kubus19946

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 09:35

Ładowarka Przegubowa Wczoraj rozmawiałem ze znajomym i powiedział ze w Niemczech się rozejrzy za tak owym sprzętem , to po prostu trzeba poszukać dobrze , znajomy zna się na tego rodzaju interesach . trzeba też uważać bo np taka ładowarka z autostrady wyjechana jest do zera.
Tak do 8 tyś Euro myślę ze coś się znajdzie.
A zapytam , miał ktoś do czynienia z Turem 4?
Mogę prosić o jakąś recenzje?

Pozdrawiam

#25 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 19:30

Ładowarka Przegubowa Co do trybów jest fachowiec na przedmieściach wrocławia. Dorabia wszystko do wszystkich maszyn

#26 Share NABUCH

NABUCH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:wiejski automatyk ;)

Napisany 22 czerwiec 2011 - 21:56

Ładowarka Przegubowa Tomi a jak z cenami i jakością tego co robi ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 16:00

Ładowarka Przegubowa Jakość jak w sklepie lub jeszcze lepiej bo utwardza indukcyjnie nawęgla i masa jeszcze pojęć których nie wymienie :lol:
Za trzy koła zębate - satelity( plus kolejne 3 koła zębate na zapas ) i sworznie do nich ( tzn trzech szt ) wziął 700z. Dorabiał je do ładowarki do przekłądni planetarnej co w kole jest bo u poprzedniego właściciela zrobili je z plasteliny i się rozleciały i w tej a za utwardzenie półosi wziął 50zł
A z tego co wiem to ludzie z nie mal całej Polski korzystają z jego usług. Sam robi i ma swoich ludzi
Teraz będziemy musieli mu zlecić dorobienie koła zębatego do przetrząsarki fella bo zjechane

#28 Share Maniek323

Maniek323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 24 luty 2013 - 16:25

Ładowarka Przegubowa Witam. Szukam ładowarki 120-140cm. szerokości(samej ładowarki nie z kołami wystającymi) za najlepiej do około 40tys zł i najlepiej sterowanie dżojstikiem a nie każda sekcja osobno gałko (dużo wygodniej). Słyszałem ze po obruszeniu kuł można zwiększyć szerokość ładowarki o ok. 10-20cm. przez co staję się stabilniejszy np. przy układaniu sianokiszonki czy załadunku obornika, dla mnie takie rozwiązanie by pasowało tylko ale nie wiem ile w tym prawdy ( tylko chyba jak są oryginalne wąskie). Rozglądam się za Schaffer (548) lub Weidemann-em jakimś, tylko jeszcze nie wiem jaki model by miał takie wymiary . Którą firmę byście polecali awaryjność dostępność części itp.

Edytowany przez Maniek323, 03 marzec 2013 - 23:34.

#29 Share LukasG55

LukasG55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, Rolnictwo

Napisany 18 marzec 2013 - 21:53

Ładowarka Przegubowa Przyłącze się do tematu.
Mam zamiar kupić ładowarkę przegubową, która ma służyć do wycinania kiszonki z QQ, przywożenia sianokiszonki w belach, zadawaniu paszy, i wyrzucaniu obornika z obory wolnostanowiskowej na ok. 30-35 sztuk.
Mam w oborze wąskie przejazdy 1,2-1,3m .
Ładowarka ma być nowa, zastanawiam się nad takimi modelami:
- Schaffer 2028, cena 97 tyś netto
- Avant 520, cena 85 tyś netto złotych w tym wycinak do kiszonki za 2200 euro
- Giant D263SW, cena około 87 tyś netto

Jak myślicie którą z tych ładowarek wybrać ?

#30 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 20:28

Ładowarka Przegubowa Mógłby ktoś z użytkownik małej ładowarki przegubowej, zrobić zdjęcie przegubu i opisać na jakiej zasadzie ładowarka kopiuje teren?

Edytowany przez SipmaZ224, 20 marzec 2013 - 20:28.

#31 Share mateuko1997

mateuko1997

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 07 październik 2014 - 19:32

Ładowarka Przegubowa

Witam chcę odświeżyć temat. Znalazłem takie o to ładowarki Od 28tyś netto i to nowe.

Niewiem co o tym sądzić ale tanio i mnie kusi ta cena. :) mam zamiar odwiedzić dilera w najbliszym czasie  bo jest akurat tylko 50km od mnie. Może ktoś ma taką?

A tu linki

http://olx.pl/oferta...D5-ID6wsyz.html

http://olx.pl/oferta...D5-ID6wszD.html

http://olx.pl/oferta...D5-ID6AhYr.html  tą koleżanka ma ale tylko 1msc. więc na razie w porządkui.

Edytowany przez mateuko1997, 07 październik 2014 - 19:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share Krakers16

Krakers16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 13 październik 2014 - 21:34

Ładowarka Przegubowa I jak kolego mateouko1997 odwiedziles firmę z tymi ładowarkami? Jak spprawuje sie ladowarka koleżanki?