Zaloguj się, aby obserwować  
Arkadiusz00

Mini mleczarnia :-)

Polecane posty

Arkadiusz00    0

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Prosiłbym o skomentowanie mojego pomysłu polegającego na sprzedaży mleka surowego tzw. prosto od krowy. Biznesik miał by polegać na kupowaniu mleka od rolnika, przetwarzania go domowym sposobem i rozwożenia go po domach klientów (klient zamawiał by wcześniej ilość) Cena mleka ok. 2,5 - 3,0 zł., sery też w granicach cen, które są w sklepie. Ładna buteleczka, opakowanie z fajną naklejką, myślę że pomysł dobry. Bym zapomniał, rozwożenie wcześnie rano w godzinach 5 - 8. Moje pytania:

1) Jeżeli zarejestrował bym działalność jako mleczarnia to miał bym jakiś limit mleka, który mógłbym przetworzyć, sprzedać?

2) Czy wypalił by ten pomysł?

3) Ile musiałbym płacić za litr mleka, kupując od rolnika?

4) Jak długo wytrzymuje mleko surowe, które jest bez przerwy schłodzone?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Edytowano przez Arkadiusz00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

za przeproszeniem ale ktoś cię podpierdzieli i przyjedzie sanepid to szybko będziesz zwijał interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Nie mam co zbytnio kontaktu z bydłem(posiłkuję się mlekiem od sąsiada), ale mogę ci w temacie powiedzieć tyle, że zakładanie mikromleczarni jest raczej średnio opłacalne, gdyż musiałbyś założyć firmę, zarejestrować działalność, po drugie za US rozliczałbyś się z tej działalności jako przedsiębiorca(zakup mleka od rolnika jest jeśli dobrze kojarzę niższy VAT, od niższej ceny, a już w sprzedaży miałbyś stawkę 23% od ceny z wliczoną twoją marżą, czyli trzeba by się nagimnastykować aby nie płacić różnicy US), po trzecie będziesz pod obstrzałem wszelkich możliwych kontroli z sanepidem na czele, co wiąże się też ze spełnieniem wymogów sanitarnych dotyczących transportu surowca z gospodarstwa, produkcji(w domyśle jeśli chodzi o same butelki to przygotwania butelek, rozlewania mleka, zamykania butelek), przechowalnictwa, a także samego budynku itd, czyli z dość kosztownymi raczej inwestycjami(po za tym nie wiem czy mleczarnie jako takie nie muszą posiadać własnych labolatoriów, które wyrywkowo badają mleko pod kątem czynników chorobotwórczych(np. sławnej już bakterii E.Coli), co przy małym rynku zbytu może się nie zwrócić(a rynek zbytu, na którym planujesz chyba działać to raczej obręb terenu wielkości małego miasteczka, skoro chcesz mleko wozić do odbiorcy, co generuje dodatkowe koszty).

 

W przypadku działalności o niewielkiej skali w lepszej sytuacji jest rolnik, bo może samodzielnie rozprowadzać świeże mleko,w ramach tzw. sprzedaży bezpośredniej z gospodarstwa, ale tylko za pomocą mlekomatu, co jest jedną z opcji dostępnych w programie modernizacji gospodarstw PROW 2007-2013(zakup mlekomatu wynika to z tego, iż muszą być spełnione warunki chłodnicze i warunek pakowania towaru w obecności odbiorcy). Jest też jeden limit - 1000 l/tydzień - jeżeli rolnik sprzedaje mniej to cały cykl(od samej krowy - warunki udoju, bytowania zwierząt też muszą być spełnione - do sprzedaży) nadzoruje Inspekcja Weterynaryjna, jeśli więcej to SANEPID.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj