Skocz do zawartości

Reklama

Szkolenia z opryskiwaczy, a dopłaty obaszarowe.

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
13 odpowiedzi na ten temat

#1 gras107

gras107

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 08:26

Witam!

Dziś zostałem poinformowany o konieczności ukończenia szkolenia/kursu w zakresie obsługi opryskiwaczy, a także stosowanych oprysków. Bez tego kursu podobne nie można teraz otrzymać dopłat obszarowych. Prawdą jest to co napisałem?? Czy tutaj chodzi raczej o wyciągnięcie kasy za szkolenie, a dopłaty i tak by dostał bez tego kursu??

Z góry dziękuję za okazaną pomoc!

#2 wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 08:39

raczej "wzajemnej zgodności"i nie musisz sam mieć ukończonego szkolenia,tylko osoba wykonująca opryski.

a opryskiwacz atestowany?

#3 przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • 1162 postów
  • 9409663
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 19 czerwiec 2011 - 09:09

Tak, musisz chodzić na te spotkania w sprawie w/w i po 5-8 czy jakoś tak (już nie pamiętam) spotkaniach dostaniesz dyplom, i kwit że możesz wykonywać opryski. Obowiązkowo musisz mieć atest na opryskiwacz.

#4 gras107

gras107

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 09:39

Ale ja nie mam opryskiwacza! :) Czyli jeśli nie wykonam kursu nie dostanę dopłat???

#5 mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:06

Kurs powinien mieć ten co wykonuje opryski. Trwa trzy dni i stówa w plecy...

#6 wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:12

spisz umową na wykonywanie zabiegów z np. sąsiadem-a czy jakiekolwiek opryski wykonujesz to inna bajka.

dopłaty obszarowe nie mają nic z tym-co najwyżej mogą być potrącenia jeśli nie będziesz miał szkolenia lub umowy na wykonywanie zabiegów(możesz podnajmować przecież-a ten co ci robi opryski czy ma szkolenie,to nie twoja sprawa)-prawnie spełnisz ten warunek wzajemnej zgodności.

zeszyt stosowanych zabiegów prowadź-to też jest warunek do spełnienia(wszystkich nie musisz notować-kto je sprawdzi?)

czyli w razie kontroli musisz mieć umowę z kimś co wykonuje opryski(sam nie musisz być przeszkolony),nie musisz mieć opryskiwacza(jeśli masz to musi być sprawny z atestem) i musisz prowadzić rejestr zabiegów chemicznych-to wszystko w tym temacie.

#7 gras107

gras107

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:46

Dziękuję za pomoc :) Tak też zrobię.

#8 chuck1807

chuck1807

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 18 kwiecień 2014 - 16:01

Witam.Jak jest teraz z przepisami o wykonywanie oprysków. Mam stary opryskiwacz nie używany z 8 lat. Co muszę posiadać by legalnie robić opryski. Wiem że muszę mieć kurs i atest opryskiwacza. Ale słyszałem coś o książce oprysków i o szafce czy nawet lodówce do przechowywania środków ochrony roślin. Proszę o pomoc.

#9 OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 484 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 18:30

Tak musisz miec specjalne pomieszczenie z wentylacja , wyłożone płytkami oczywiscie zamykane na klucz z alarmem żeby niepowołane osoby nie dostały sie do niego.Oczywiście strój taki jak czasami pokazuja w filmach gdy teren zostaje skażony. Stary opryskiwacz wywieź na złom i kup nowy najlepiej taki za kilkanascie  czy kilkadziesiąt tyś.
Nastepnie przed każdym wyjazdem w pole dzwonisz do ADP (Agencji Durnych Przepisów) i zgłaszasz wyjazd. Jeśli musisz jechac ulica dzwonisz po Pilota aby doprowadził cie na pole.
Po robocie procedura odwrotna. Później bierzesz kajet i z dokładnoscią co najmniej minutowa wpisujesz wszystko co robiłeś i czym pryskałes. Tylko nie pomyl sie bo teraz lataja drony i w razie pomyłki bedziesz miał "Kominiarzy" na podwórku .
Ja pie.....le każą wam skakać a Wy pytacie jak wysoko.

#10 zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 18:47

Weź przestań tak pisać bo jakiś euroosioł wprowadzi w życie :D
ZETOR TEAM

#11 poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • 3268007

Napisany 18 kwiecień 2014 - 18:52

Ale on w większości ma racje, jak byś chciał tak robić wszystko wg przepisów (od wszytkiego) to właśnie tak wygląda. jeszcze powinny być tabliczki na kazdym polu że był wykonany oprysk.

#12 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1875 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 19:04

OKEY nie bądź taki do przodu ...

chuck1807 po pierwsze kurs to u mnie robią jakoś w tym czasie,  dokładniej to ODR więc dzwoń do nich lub zajrzyj na ich stronę www
u mnie trwał 2 dni i każdy zdał ;)
W ODR też maja kogoś kto atestuje opryskiwacze, a są jeszcze prywatne firmy. Cztery lata temu, na miejsce przyjechał taki sprawdził ciśnieniomierz :o , a potem wymieniał za ile może części sprzedać wziął 30 zł i pojechał

Na opryski wystarczy szafka zwykła tylko z zamkiem lub kłódką która może być w garażu. No i zeszyt do wpisywania zabiegów dadzą na kursie

#13 chuck1807

chuck1807

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 18 kwiecień 2014 - 19:24

Dzięki sebe1033 o to mi właśnie chodziło.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#14 sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1875 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 19:12

http://www.agrofoto....-szafka-na-sor/

magazyn w wersji mini B)