Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5211 sprzęgło ręczne.

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 07:58

Zetor 5211 sprzęgło ręczne. Witam. Czeka mnie wtym tygodniu remont tego sprzęgła ręcznego od WOM-u w zetorku 5211 i wzwiązku z tym mam pytanie.
Co tam jest: Tarcza jakaś czy coś, jak tarcza to i łapki muszą być, jak łapki to i łożysko jakieś?
Podajcie jakieś wskazówki jak to wyremontować?
Obiawy mam takie że wajcha od sprzęgła chodzi lekko i nie zatżymuje WOM-u ( linka jest naciągnięta odpowiednio).
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5211 sprzęgło ręczne. Dzisiaj, 02:14
  •  

#2 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 19 czerwiec 2011 - 09:24

Zetor 5211 sprzęgło ręczne. miałem to samo popatrz czy ci się pancerz na lince nie skurcza jak zaciągasz bo ja tak miałem niby zaciągnięte ale się pancerz skurcza a w środku normalnie jest sprzęgło tarcza łożysko wyciskowe itp po prostu są 2 łożyska wyciskowe dwoje widełek i taki szpas wymiarów łożyska nie wiem noj tyle chyba co ci mogę powiedzieć tyle jeszcze sprawdź dobrze tą linkę czy pracuje dobrze bo szkoda ciągnik rozpoławiać jak może tylko linka ja wymieniałem tarcze także musiałem rozjechać ale to mi nie działało z powodu linki ;)

#3 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 11:11

Zetor 5211 sprzęgło ręczne. zdejm pokrywkę sprzęgła i popatrz przeważnie wysiada dźwignia co popycha łożysko bo jest łączona
poszukaj w temacie o 7211 ;)

#4 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 11:24

Zetor 5211 sprzęgło ręczne. Gdzie jest ten pancerz?
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#5 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 12:01

Zetor 5211 sprzęgło ręczne. linka jest w pancerzu;) a linka idzie za kołem z lewej strony zaciąg puść tylko parę razy jeden musi zaciągać drugi patrzeć czy ona się nie kurczy

Edytowany przez zenekbizon, 19 czerwiec 2011 - 16:37.

#6 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 22:13

Zetor 5211 sprzęgło ręczne. W 7211 było to wspomaganie pneumatycznie tak wiec jest to troszkę inaczej;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 06:58

Zetor 5211 sprzęgło ręczne. nie było żadnego wspomagania pneumatycznego w 7211 tylko II stopień rozłącza się dźwignią albo przy włączonej sprężarce pneumatycznie po wciśnięciu pedału (od I stopnia) lub ruszeniu dźwigni przy obu są włączniki elektryczne do elektrozaworu . Pokombinować i można II stopien rozłączać z guzika ;)

#8 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 14:10

Zetor 5211 sprzęgło ręczne. Dzisiaj wziołem i odkręciłem skrzynkę od akumlatora i patrze w to okienko i jest tam takie coś. Wystaje tam taka łośka z frezami na końcu a w obudowie od łapek od sprzęgła jest miejsce na te frezy i jak te frezy wchodzą w obudowe łapek to łapki popychają sprzęgło i wszystko chodzi ale jest taka sprawa że te frezy chyba się obcioły i nie wchodzą w obudowe łapek.
Teraz musze kupić tą łośke z tymi frezami i sprzęgło chodzi.

Mam jeszcze jedno pytanie u was jest to tak samo zrobione jak u mnie ( zetor 5211 1990r )? Bo dzwoniłem do kolegi który ma takiego samego zetora z takiego samego roku i mówi że u niego nie ma żadnej łośki i frezów.

#9 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 18:36

Zetor 5211 sprzęgło ręczne. no właśnie to się psuje a kolega może ma i nie wie gdzie albo nie widzi ;)

#10 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 19:45

Zetor 5211 sprzęgło ręczne. No jak już wiedziałem co jest zepsute to zadowolony poszedłem coś zjeść ale przy tym jedzeniu wziołem katalog i patrze a ta łośka jest na przeszczeł ciągnika i z drógiej strony ma zabezpieczenie a pierścień segera wziołem ten katalog i poszłem do ciągnika i patrze a tam nie mam zabezpieczenie i się ta łośka wysuneła z tych frezów napkłem ją i szybko pojechałem po podkładke i pierścień zabezpieczyłem zkręciłem wszystko i działa jak nowe!

Dziękuje wam za podpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Fircyk81

Fircyk81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 31 maj 2014 - 19:23

Zetor 5211 sprzęgło ręczne.

W 7211 było to wspomaganie pneumatycznie tak wiec jest to troszkę inaczej;)

w moim 5211 jest mechaniczne jak i pneumatyczne