Gość

Grunty Rolne

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wielu gospodarzy jak nie nalezy i ma z tego kase :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

...

Edytowano przez deer20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan C.O. który kupił niedawno Waśki nic mi o tym nie wpspominał. Interes kwitnie.

 

 

Słyszałem że najbardziej kwitnie pracownikom i sąsiadom...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tez to slyszalem hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

A propos żuław to jest oferta kupna gospodarstwa 121 ha z maszynami i budynkami... Ziemia to klasa II i III gościu chce za to 11,5 mln... Oczywiście oferta jest nie poważna dla rolnika i bardziej ukierunkowana na teren rekreacyjny gdyż działka ta leży przy samym brzegu zalewu wiślanego chodzą ploty że Chińczycy chcą to kupić ale bynajmniej gościu już to sprzedaje od kilku dobry lat... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

@deer20 iangroup z rzeszowa mial kiedyś spora oferte gospodarstw z południa polski, brown&co tez chyba pośredniczy w sprzedaży gospodarstw i na ich stronie jest ciekawa oferta ok 300 ha na żuławach, wiem że nie ten rejon w którym Ty szukasz ale moim zdaniem nie warto się ograniczać, inwestując tak duże pieniądze wolał bym szukać czegoś co by mi się podobało i nie zwracał bym szczególnej uwagi na rejon, przecież i tak nie będziesz ciągał klamotów w ta i spowrotem do gospodarstwa które już posiadasz.

Jeszcze jedna sugestja, moim zdaniem z taka inwestycja lepiej poczekac aż ceny płodów rolnych spadną, najlepiej inwestowac gdy jest niska opłacalność, teraz ludzie poszaleli z cenami ziemi, w mojej okolicy mozna było kupic dobrą ziemie za ok 20 tyś za ha a teraz wielu rolników chce 40, mimo że popyt spadł i nikt nie ma zamiaru takich pieniędzy płacić, jeszcze jeden przykład, na allegro przed ubiegłymi żniwami było ogłoszenie o 170 hektarach w okolicach iławy za ok 3,5 miliona nie sprzedało się i ogłoszenie wróciło po roku z tym że cena to już 4,5 miliona PLN ;/

Mysle że lepiej spokojnie szukac i kupić cos dobrego o ile chcesz poważnie zając sie rolnictwem a nie tylko ulokowac pieniądze lub bawic sie w posrednictwo, mysle że ofert sprzedaży będzie coraz więcej, ludzie konczą spłacac ziemie kupioną za niewielkie pieniądze od ANR i często wolą odsprzedac ją z duzym zyskiem niż dalej bawic się w rolnictwo. Problemem może byc kapitał zagraniczny chcący wykupić co lepsze kąski.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@deer20 iangroup z rzeszowa mial kiedyś spora oferte gospodarstw z południa polski, brown&co tez chyba pośredniczy w sprzedaży gospodarstw i na ich stronie jest ciekawa oferta ok 300 ha na żuławach,

mozna linka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

http://brown-co.pl/pl/listing-land-plots/305-4531-hektar-w-grunt-w-rolnych-gospodarstwo-rolne-sza-winek-sp-z-o-o/

 

nie mam pojęcia czy jest to aktualna oferta, ale opis gospodarstwa brzmi całkiem nieźle, a najbardziej podoba mi się ilość gruntów II klasy, wolał bym te 300 ha niz 1300 piachu

@brzozak2 jak kupisz, to oczywiście pamiętaj o prowizji dla mojej skromnej osoby ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

To jest ok. 35km ode mnie :) W listopadzie ubiegłego roku w tamtym rejonie był przetarg i nabili 70 tys. zł za 1ha. :blink: Tutaj wychodzi 45 tys./ha, ale raczej może to pójść za zdecydowanie większe pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem    37

@klos49 taki już urok przetargów, to jak hazard, ludzie pod wpływem emocji przestają zachowywać się racionalnie i podejmuja różne dziwne decyzje.

@walet widać holendrzy mają sentyment do tego regionu naszego kraju ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Duda się sprzedaje dziwne. Największa firma w moim rejonie (zakłady mięsne). Nie wiem czy nie czasem nie będzie dużo chętnych na tą ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Ukrainę już dawno sprzedał. Raczej tak szybko tam nie wróci...

 

Duda się sprzedaje dziwne. Największa firma w moim rejonie (zakłady mięsne). Nie wiem czy nie czasem nie będzie dużo chętnych na tą ziemię

 

To jest tzw. PROGRAM NAPRAWCZY , który zosta wprowadzony jak DUDA przejechał się opcjach walutowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

z tego co wiem to się mocno przejechał na Ukrainie tak ze słyszenie. Ale dobrze że Ci duzi się wysprzedają, bo jest więcej ziemi dla tych mniejszych. Choć wielkopolska tak obstawiona przez wielkich graczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Kurde, na ten Szałwinek sam bym się rzucił. To wcale nie są duże pieniądze. Trzeba się zainteresować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że ci "mniejsi" na Ukrainie będą mogli sobie tą ziemię kupić jak nie będą mieli za co. :mellow: A mało on tam nie miał, bo o ile się nie mylę to coś około 30tyś. ha. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj