Burn

Jaki wybrać nowy sprzęt?

Polecane posty

piotrb14    192

mmz dużo nie spala, a co do zwrotnosci farmer może być zwrotniejszy od belarusa a w kabinie mała jest różnica, mój kuzyn ma farmera 80 konnego, jeździłem nim i rewelacji nie widziałem wielkiej ani on nie zachwyca się nim.

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

miałem kiedyś MTZ 82 z 95r. to on zwrotnością się chował głęboko nawet w porównaniu z zetorem 7245!

osobiście na farmerze nie jeździłem i wypowiadać się nie będę.

ale nowego df z turem to raczej nie pójdzie za 150, sąsiad wczoraj przyprowadził nowego agrofarma 420 z turem z Agromaszu to dał za komplet 176tys. w zetora to niema co się pchać po to dużo pali a przy ładowaczu co dzień będzie chodził.

nie wiem w jakiej cenie są jaśki serii M5 lub brata case - NH 5040(jeżeli się nie mylę)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a za takiego przykładowo deutza 100 konnego ile trzeba dać ( jak mozecie to podajcie cenę bez tura i z nim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

dokładnie Ci nie powiem ale za sam ciągnik na pewno trzeba dać ok 150-160 tyś. za tura trzeba zapłacić ok. 25-30 tyś.

to wszystko zależy u jakiego dilera kupujesz, co jeszcze kupujesz u niego, i jakie może Ci dać upusty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek10314    196

kolego piotrb14 może i rewelacji nie ma ale mtz lepszy pod względem komfortu w kabinie nie bedzie. w farmerze jest wygodniejsze siedzenie, a przede wszystkim posiada on rewers, jeszcze kilka rzeczy by się znalazło.

Edytowano przez Grzesiek10314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@Grzesiek10314 do Belarusa też możesz zamówic Gramera, rewers i klimę ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

ja proponuje zestaw case jx80 lub new holland td5030 (kwestia gustu)

prase case rb344 lub rb6090 (ze wzgledu na ciagnik jezeli wybiertzemy kilka innych sprzetow u tego samego dilera mozemy sie spodziewac na upust)

plug 4x45 staltech u 006 posiadam taki i jest niezatapiony dobrze przykrywa resztki pozniwne

agregat radzilbym uprawowo siewny tak na przyszlosc wiecej ma zalet np(siew w wilgotna glebe)to tez zalerzy jaki masz siewnik wiec agregat polecalbym z firmy agro-masz

ladowacz mozesz kupic pol mot tur 6 ja taki posiadam i nienarzekam


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt bierzesz na jakieś dofinansowania czy nie? Jeśli nie to nie kupuj Sipmy czy Farmera! Co do ciągnika to jak poprzednicy - Proxa bądź TD/JX, za 130tys brutto( a za resztę ładowacz) powinieneś dostać ciągnik z tych serii, weź lepiej większy, tak 80-90km. @Marrus seria 5m może być w pełni mechaniczna więc nie wiem co Ty tam chcesz wymieniać za kilkadziesiąt tysięcy. Agregat też radziłbym upr.-siew; ale nie wiem czy A-M. Nasz wzorowo się nie spisuje, znajomemu się rozerwał, a dużo ha nie uprawiają.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Na dofinansowanie tymbardziej warto się pokusic o sprzę z wyższej półki jakościowej :)

 

 

w jakich modelach można zamowić rewers?

 

Chyba seria 900 oraz 500 ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn    0

to juz nie wiem co wybrac mam... myslalem ze ten Farmer to bedzie dobre rozwiazanie i przy okazji nie drogie i odpowiednie do mojego areału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

A śpieszysz się z zakupem ? Poczekajmy tydzień na Bednary może będzie jakaś nowość ... Np z U P-M (= Ursus Pol-Mot , można też zapisać UPM , jak kto woli ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn    0

tak sprzet na dofinansowanie bede bral. za maly plan przedstawilem bo na 250 tys brutto tylko wiec juz nie bardzo mam co skakac na wieksza polke z ciagnikiem.. a potrzebuje te sprzety o ktorych pisalem bo starych nie uzyje przy tym ciagniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Mój wujek ma od 11 kwietnia Farmera F-9258 TE z ładowaczem Metal-Fach :) on ma 86 KM i ma silnik od John Deera :P mówił mi wujek że do tej pory sprawuję się dobrze że wszystko w kabinie jest wygodnie i wgl ale narazie ma go za krótko żeby go wychwalać :P ale przynajmniej ładowaczem dobrze się bele z drugiego podwórka przywozi krowom bo samoróbką na tylny podnośnik to było beznadziejnie a teraz jest lux B)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj