Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki wybrać nowy sprzęt?

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Burn

Burn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 19:04

Jaki wybrać nowy sprzęt? Planuje zakup nowych maszyn glownie ciagnik + ladowacz do 150000zl..Agregat, plug i prase zwijajaca...Tak zeby z caloscia zamknac sie w 230000zl.... Prosze o pomoc i fachowe doradztwo wlascicili uzytkujacych dany sprzet... Powierzchnia 10ha ornego 5ha lak ale mysle powiekszyc gosp o 15ha

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki wybrać nowy sprzęt? Dzisiaj, 07:20
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 18 czerwiec 2011 - 19:37

Jaki wybrać nowy sprzęt? Agregat i pług ze staltechu, prase sipmy albo famarolu, ciągnik o jakiej mocy ma być?
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO!
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 18 czerwiec 2011 - 20:19

Jaki wybrać nowy sprzęt? witam!
ja chciałbym tylko powiedzieć, że nie czepiaj się, powtarzam NIE CZEPIAJ się SIPMY :)
kup sobie używanego Classa, cenowo się zmieścisz i będziesz na 1000000% zadowolony!
sipma to nie jest marka, wiem że Masz mało ziemi, i wolał byś coś nowego, ale to coś to jest jeszcze gorsze od starego rupiecia!
ja przestrzegam! nie wiem jak użytkownicy warfamy, ale sipme odrzuć! :D

#4 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 18 czerwiec 2011 - 20:22

Jaki wybrać nowy sprzęt? Farmer, miałeś? Użytkowałeś? W kilku postach naskakujesz na sipmę-pytanie dlaczego?
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#5 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 18 czerwiec 2011 - 20:24

Jaki wybrać nowy sprzęt? odp...dol się od sipmy ja mam ją już 6 lat i rocznie krącę nią około 2000 bel i żadnej awari

#6 Share Jakub97M

Jakub97M

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 20:45

Jaki wybrać nowy sprzęt? To jak nie masz żadnej awarii to słabe beli robisz, ja to w tym roku zrobiłem ponad 200 sipma i narazie nic tylko raz śrubki urwało i to a tak to narazie nic ale nie ma takiego sezonu żeby nic się nie popsuło.

#7 Share gelzak93

gelzak93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 20:49

Jaki wybrać nowy sprzęt? Nie kupuj sipmy to tylko zwija podobne coś do bel ;).Lepiej kup sobie używaną Classa lub Deutz i o wiele lepiej ci zrobi bele.A bela a bela jest róznica :rolleyes:

#8 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 21:09

Jaki wybrać nowy sprzęt? Mam Sipmę już2 lata i też żadnej awarii.

#9 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 21:18

Jaki wybrać nowy sprzęt? Ja mam Sipmę 14 lat i nie mogę narzekać. Przez cały swój żywot urwał się 2 razy łańcuch (ten koło licznika dobicia). Tak więc dziękuję za uwagę :P
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#10 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 21:35

Jaki wybrać nowy sprzęt? może warto pomyśleć nad polmotem, farmtrakiem albo belarusem lub pronarem seri p5

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 21:54

Jaki wybrać nowy sprzęt? Nienawidzę opinii ludzie, którzy nie mieli danego sprzętu i wypowiadają się za dużo na jego temat, wiadomo że claas bądź krone lepiej ubije bele od danej sipmy ale bez przesady że sprzęt jest aż tak awaryjny, skoro nie potraficie użytkować czegoś to zabawkami sie bawcie, poniżej tysiąca bel nasza prasa nie zrobiła w żadnym roku użytkowania i jak w sumie 500 zł do niej dołożyliśmy to MAX!!!

#12 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 22:00

Jaki wybrać nowy sprzęt? zgodzę się z tobą , niektórzy sami nie mają danej maszyny a wypowiadają się o niej jak by na niej pracowali z 1o lat

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#13 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 19 czerwiec 2011 - 09:40

Jaki wybrać nowy sprzęt? przepraszam bardzo, ja użytkuje sipme farme 2 Z 569/1, już 5 lat. Przez swój żywot u mnie zrobiła ok 5 6 tys balotów!
nie chodzi mi tutaj o to że ona się rozlatuje czy słabe belki kręci, chodzi mi tutaj głównie o WYKONANIE!
za 60 tys jest to śmiech, śmiech :lol: :lol: !
ja gdybym miał kupować to nigdy, za 60 tys. wchodzę na allegro i mam takie prasy że asz mi się oczy świecą!
widział ktoś w niej "centralne smarowanie" lub rozbierał ktoś zawiasy od klapy - nie dość że są wciśnięte na prasie to jeszcze nie ma tam kalamitki, a orginalnie to nawet nie jest tam na smarowane!
w porównaniu do 5 letniego claasa to jest szrot!
a widział ktoś w niej "komputer" :lol: :lol:
ja mam ją na zamkach, kiedyś nie chciała się domykać bo kabel od świateł nie był przymocowany do ram ( po pierwszych 5 belkach komora się lekko skrzywiła, podeszło 2 chłopa i ją nagieli, po kolejnych 100 belkach od nowa się odchyliła - RAMA to nie jest materiał to jest plastelina)
na belki nie narzekam - kręce 90 km jaśkiem i belki wychodzą nawet nawet :)
dla mnie to nie jest prasa, gdybyś później chciał ją sprzedać ciężko będzie po 2 latach wycenisz ją za 30tys. nigdy bo ona Ci się nigdy nie wróci!!!
ja także nie rozumiem ludzi którzy nie widzieli, albo prasowali kiedyś czy mają tą prasę od 10 lat i zrobiła u nich 5000 balotów - to nie jest to!
w ostatnim poradniku rolniczym był tys pras i jako najgorsza wypadła SIPMA, nie dość że słabo zbiła (chodziła przy 120km McCormnicku to jako jedyna nie obwiązała belki) :lol:
acha jeszcze mają bardzo słabą przepustowość 25 - 30bel na godz ona powinna robić 40 - 45 na godz! to nie to! B)

#14 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:03

Jaki wybrać nowy sprzęt? Porównaj sobie ceną nowej prasy sipmy a np claasa, masz chyba różnice, dopłać sobie i masz aparat do siatki i komputer, do 50 ha ona spokojnie wystarczy, powyżej zgodzę się-jej wydajność jest zbyt niska

#15 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:04

Jaki wybrać nowy sprzęt? jak już chcesz nową to bym polecił z metal-fachu wydają się solidniejsze i słyszę bardziej pochlebne opinię niż o sipmie, chociaż ostatnio słyszałem od znajomych że już łożyska się im sypią po 2 latach użytkowania i przez to zrezygnowałem z jej zakupu i teraz będę szukał jakiegoś claasa 250 ;)

#16 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:24

Jaki wybrać nowy sprzęt? Hm, metal fach wydajność ma chyba lepszą ale tak jak kolega wspomniał- łożyska i łańcuchy padają tam dość szybko, ale może faktycznie to lepsze rozwiązanie niż sipma

#17 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:39

Jaki wybrać nowy sprzęt? sąsiad ma metal facha i belki mają ładny kształt i są dobrze zbite, a wujek ma sipme clasik i jak chce mocno zbić to mu się klapa otwiera. ale ogólnie jest zadowolony z sipmy
red power

#18 Share Farmer94

Farmer94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
    PŁEĆ PRZECIWNA!
    MUZYKA I TECHNIKA!!
    alkohole ;)

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:40

Jaki wybrać nowy sprzęt? koledzy a co sądzicie o warfamie? u mnie w okolicy pare osób ma te prasy i nie narzeka, teraz chyba ma jakiś nowy model? :)

#19 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 10:53

Jaki wybrać nowy sprzęt? Mi też klape wypierało, myślałem że to winarozdzielacza w ciągniku a to jedna wina zegara w prasie, po wymianie wszystko wróciło do normy i teraz nie ma opcji żeby klape wywaliło do tyłu, warfama-może i to jakieś rozwiązanie, widziałem ją w pracy na sąsiedniej łące- wydajnością nie odbiega raczej od sipmy, jedyny plus- cichsza jest :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 19 czerwiec 2011 - 14:11

Jaki wybrać nowy sprzęt? Do 150 tys wraz z ładowaczem pokusiłbym sie o nowego Zetora 90, i ładowacz. Lub John Deere serii 5m z ładowaczem :rolleyes:
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!