Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik na 30ha plus uługi

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 10:41

Ciągnik na 30ha plus uługi Witam kolegów, wiem że są już podobne tematy tylko że ja mam konkretne modele na myśli, a sam obecnie posiadam tylko C330. Nie trudno się domyśleć że obecnie korzystam z usług. Mam zamiar kupić ciągnik na Młodego Rolnika, w przyszłym roku też widzę możliwość dokupienia ziemi, oraz będę świadczył usługi w innych gospodarstwach. Mam na myśli kilka ciągników np. Zetor forterra 12441, New Holland T6030 (ts115), zwracam też uwagę na ich awaryjność oraz koszty serwisu. Od ciągników tych oczekuję pracy z pługiem obracanym 4 skibowym oraz agregatem uprawowo-siewnym aktywnym, na średnich gruntach. Proszę kolegów o pomoc w podjęciu decyzji.
http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik na 30ha plus uługi Dzisiaj, 10:51
  •  

#2 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 10:44

Ciągnik na 30ha plus uługi ja bym zasugerował Lamborgini w podobnej mocy,ma o wiele mniejsze spalanie i co ważne serwis jest lepszy i tańszy.

#3 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 10:50

Ciągnik na 30ha plus uługi Będę szczery że nad Lamborgini wcale się nie zastanawiałem hmm.

#4 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 10:56

Ciągnik na 30ha plus uługi podstawowe pytanie czy jest jeszcze program kredytowy "Mody Rolnik" bo miał być do kwietnia 2007

#5 Share JohnyZielony

JohnyZielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 11:02

Ciągnik na 30ha plus uługi zależy ile masz kasy na tą inwestycje, ja bym proponował c-385, znajomy ma podobną ilość ziemi i tez miał 330 kupił 80-tke w bardzo dobrym stanie 35 tyś i jest bardzo zadowolony za kase którą miał wydać ma nowy ciągnik dokupił jeszcze pługi zagonowe czwórki tależówke i agregat siewny i czego chcieć wiecej...

#6 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 11:30

Ciągnik na 30ha plus uługi Kolego JohnyZielony jedni pracują po to aby jeździć nowym samochodem a inni tacy jak ja po to aby również mieć przyjemność z pracy :-), znajomy przyjechał do mnie kiedyś nową extra audi i pyta się po co mi taki sprzęt a ja go pytam sie po co mu taki drogi samochód skoro jeździ tylko w okolicy domu. Nie dodałem najważniejszego a to ze oprócz rolnictwa jeszcze z żoną pracujemy w zakładzie na pierwszą zmianę (nie wspominając o pozytywnej stronie czyli wypłatach jakie przynosimy do domu)
A co do programów to proszę bardzo http://www.arimr.gov...=39&id1=0&id2=0

#7 Share JohnyZielony

JohnyZielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 11:46

Ciągnik na 30ha plus uługi to jest tylko moje zdanie skoro pracujesz dodatkowo to zmienia postać zeczy.. myślałem ze utrzymujesz sie wyłącznie z rolnictwa bo w takim wypadku to każdzy szukał by oszczedności tak jak wyżej wspomiany sąsiad

#8 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 12:34

zależy ile masz kasy na tą inwestycje, ja bym proponował c-385, znajomy ma podobną ilość ziemi i tez miał 330 kupił 80-tke w bardzo dobrym stanie 35 tyś i jest bardzo zadowolony za kase którą miał wydać ma nowy ciągnik dokupił jeszcze pługi zagonowe czwórki tależówke i agregat siewny i czego chcieć wiecej...

Tylko ciekawe czy ta 80 da rade pługom 4 obrotowym i agregatu uprawowo siewnego aktywnego.

Ja do takich prac polecałbym coś ze stajni DF,JD, lub fendt. tylko zalezy ile tych usług bedziesz swiadczył na jakich ziemiach, no i oczywiście jaką kwotą dysponujesz na ten ciągnik. udziel tych odp. a napewno coś ci pomorzemy!!!

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#9 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 13:21

Ciągnik na 30ha plus uługi Co do mojej pracy to zapomniałem właśnie na początku to napisać, obecnie to moim sprzętem jestem ostro na obrotach, aby obsiać rzepak i pszenicę, tym bardziej że uważam się za osobę bardzo dokładną i dbającą o swoje rośliny (nie interesuje mnie robota na odwal).
Płace z kładu przeznaczamy na życie a zyski z pola mogę spokojnie odłożyć na zakupy dotyczące pola.
Jak na razie muszę kupić ciągnik, pług obracany 4 skibowy (porządny), agregat uprawowy, agregat podorywkowy, ten sprzęt na początek pomoże mi oraz będę mógł zarobkować. W następnej kolejności agregat uprawowo siewny i opryskiwacz ciągany ale to w przyszłości.
Grunty jakie mogę na dzisiejszy dzień uprawiać dodatkowo to około 40ha, może być i więcej tylko to się okaże gdy będę miał sprzęt (a i sam będę dokupywał). Ziemie klasy średniej 3a i 4b.
Na uprawie roślin głównie pszenica i rzepak znam się bardzo dobrze ale na sprzęcie jeśli chodzi o wybór to zawsze mam dylemat.

#10 Share JohnyZielony

JohnyZielony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 13:28

Ciągnik na 30ha plus uługi tak sobie czytam twój post i zastanawiam sie po co ci to?? masz stałą prace z której wyżyjesz dodatkowo masz 30 ha ziemi ok chcesz miec leprzy sprzet, nie ma sprawy ale na twoim miejscu trzymał bym sie tego co mam i dbał o to a nie dokupował w przyszłości 40 ha z czasem stwierdzisz jak ci nogi w dupe będą włazić ze nie wyrabiasz ani w pracy ani na polu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 13:32

Ciągnik na 30ha plus uługi Właśnie każdy ma dylemat jaki ciągnik wybrać gdyż sprzęt kupujesz na kilka lub kilkanaście lat i chcesz żeby był dobry ( mało awaryjny itp.)

Nie zastanawiałeś się nad marką JOHN DEERE a dokładniej nad serią 6020 SE w przedziale mocy od 75 do 125 KM....lub serią
6030 Premium w przedziale mocy od 110 do 155 KM...???

Bardzo porządna firma...ciągniki też sądzę że są porządne...tylko cena...ale jak już kupować to porządny sprzęt... :) :)

POZDRAWIAM... <_< ;)

#12 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 13:59

Ciągnik na 30ha plus uługi Zastanawiać to się i zastanawiałem, podobno serwis jest drogi a i nie wiem gdzie u nas w okolicy się znajduje.

#13 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 14:01

Zastanawiać to się i zastanawiałem, podobno serwis jest drogi a i nie wiem gdzie u nas w okolicy się znajduje.

Słyszałem że serwis jest drogi...ale maszyny super... <_< ;) ...zastanów się nad czymś takim... :D :)

#14 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 16:36

tak sobie czytam twój post i zastanawiam sie po co ci to?? masz stałą prace z której wyżyjesz dodatkowo masz 30 ha ziemi ok chcesz miec leprzy sprzet, nie ma sprawy ale na twoim miejscu trzymał bym sie tego co mam i dbał o to a nie dokupował w przyszłości 40 ha z czasem stwierdzisz jak ci nogi w dupe będą włazić ze nie wyrabiasz ani w pracy ani na polu

Może i masz racje ale w pracy pracuję po to aby mieć na razie z czego żyć i po takich 8 godzinach to faktycznie mi nogi do d... wchodzą, a w polu to ja robię z przyjemnością i z zamiłowania. I jeszcze jedno, na jedną roczną wypłatę z pola musiało by pracować ze trzy osoby w zakładzie pracy przez cały rok. Dopuki nie będę miał odpowiedniego zarobku z pola doputy będę robił w zakładzie bo tak mi będzie łatwiej zakupić sprzęt i pole. <_<

#15 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 10 wrzesień 2007 - 06:44

Ciągnik na 30ha plus uługi Tak dokładniej to ile będziesz miał tego pola do obrobienia, chodzi mi o własną + usługi. Ja na 42ha spokojnie wyrabiam się Ursusem 4514. Wykonuje nim wszystkie główne prace. Tylko takie prace jak oprysk czy rozsiewanie nawozu wykonuje Ursusem C 4011. Jeśli chodzi o komfort w 4514 to nie narzekam. Oczywiście nie moge porównać go do zachodnich ciągników.

#16 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 06:54

Ciągnik na 30ha plus uługi Mam podobna sytuację do franko; i też już niedługo będe miał nowy ciągnik o mocy 100 KM na ok. 30 ha gruntów ornych, teoretycznie to wystarczyłby C-360 ale jeśli się jest 8 godz. poza domem to czasu na pracę w polu nie ma za dużo i sprzęt musi być dobry, tzn. mało awaryjny i wygodny

@coolman111 - czy Ty jeszcze zajmujesz sie czymś innym oprócz rolnictwa?

@franko - za parę miesięcy bedzie dostępny JD serii 6030 w wersji classic (tańszej)- myślę że będzie to dobra maszyna, ma być w cenie SE (10% tańszy od premium), będzie już miał CR <_<

#17 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 10 wrzesień 2007 - 06:59

Mam podobna sytuację do franko; i też już niedługo będe miał nowy ciągnik o mocy 100 KM na ok. 30 ha gruntów ornych, teoretycznie to wystarczyłby C-360 ale jeśli się jest 8 godz. poza domem to czasu na pracę w polu nie ma za dużo i sprzęt musi być dobry, tzn. mało awaryjny i wygodny

@coolman111 - czy Ty jeszcze zajmujesz sie czymś innym oprócz rolnictwa?

Ja studiuje dziennie, natomiast mój tata od niedawna w pełni zajmuje się gospodarstwem (dokładnie od 2 lat, a ciągnikiem tym na takim areale pracujemy od 98r.) ponieważ też kiedyś pracował w zakładzie...

#18 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 08:48

Ciągnik na 30ha plus uługi Może rzeczywiście weź tego jelonka, do niego 4x obrotówke i agregat uprawowo siewny. Tylko żebyś go odpowiednio wykorzystał, bo na 30ha jest on troche zaduzy, ale jak masz usługi to powinno być dobrze <_<

KS Falubaz

#19 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 11:43

Ciągnik na 30ha plus uługi Nie wiem na jak duża skale te usługi rozwiniesz ale jak na nie aż taka dużą to może pomyśł nad uzywanym np. Fendtem młody rocznikowo i napewno posłuży ci długo i bedziesz zniego zadowolony, mój znajiomy ma włąsnie usługi na dość dużą skalę i włąsnie pracuje Fendtami, dlatego ze małą są awaryjne i przedewszystkim mało palą. Więc przemyśł to wszystko zanim podejmiesz decyzję.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 19:46

Ciągnik na 30ha plus uługi Jestem mile zaskoczony zainteresowaniem z Waszej strony, i bardzo za to dziękuję <_< , coś nie mam przekonania do tych jelonków za ceny promocyjne bo myślę że to na pewno odbije się na ich awaryjności (coś o tym słyszałem). W środę jadę oglądać New Hollanda TL100 i T6030 (pooglądać i przejechać się zawsze można ;) ), Wiecie co mam niezły kołowrotek w głowie.