Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zerwana linka u joysticka do tura

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 06:31

Zerwana linka u joysticka do tura Siemka. Przedwczoraj gdy próbowaliśmy naprwawić rów w raz sąsiadamy po powodzi bo wszędzie teraz sucho, podczas pracy zerwała się linka od regulacji poziomu u joysticka od oryginalnego tura do Zetora 7540. I tu moje pytanie czy da się jakoś to naprawić, można uzyskać ją od innej maszyny? Bo jest taka kulka od joysticka i dalej jest zaciśniety drut idący do rozdzielacza, a jak patzryłem przy rozdzielaczu to ciężko chodzi, więc samemo zrobienie takiej linki niewiem czy się przy zaciśnięciu. A ten ciągnik pracuje zazwyczaj w turze. Wczoraj szukałem w google linki to na takiej aukcji rok temu kosztowała aż 220 zł, a mojej okolicy takiego czegoś nie sprowadzają :(
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zerwana linka u joysticka do tura Dzisiaj, 11:30
  •  

#2 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 07:04

Zerwana linka u joysticka do tura Weź starą do jakiejś firmy co zakuwa linki i niech ci zakują na wymiar. Powinieneś zmieścić się w 100 zł.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#3 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 07:38

Zerwana linka u joysticka do tura jesli mozesz to wymontuj linke z dzojstika i z rozdzielacza wez ta urwana kulke i zawies do tokarza niech ci wytoczy ze stali taka koncowke z gwintem i wtedy ucina sie lekko te zgrubienie na lince i gwintuje wewnatrz i nakrecasz te koncowke z kulka do zgrubienia w lince i gotowe . ja sobie tak zrobilem juz 4 lata temu w dwoch linkach i dziala bez zarzutu tylko co jakis czas smaru troche wloze ze by dzojstik lekko chodzil mysle ze 50zl za takie cos to cena max.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 07:57

Zerwana linka u joysticka do tura @MichaIR tylko że u mnie raczej nie ma takich firm, bym musiał znać jej adres,
@bobekmariusz sproboje z tokarzem, moze wystarczy nagwintowac to co zaciska ten drut i po problemie, 2 km dalej mam tokaża, zobacze co się da zrobić
Dziex za odpowiedz,
A, i to nie jest raczej linka tylko drut, a drut mozna jeszcze nagwintowac a linke nie :rolleyes:
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#5 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 11:26

Zerwana linka u joysticka do tura jak tam zrobiles juz te linke ?
moze szczegolowo az tak tego nie opisalem ale mam nadzieje ze wiesz o co chodzi ?
a to sie da zrobic bo sam mam tak porobione jesli cos jeszcze jest niejasne to moge jeszcze opisac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 17:06

Zerwana linka u joysticka do tura wiem takto o co chodzi, tylko musze zdobyć drut stalowy, bo mam tylko ocynkowany ale to jest zasłaby :/
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M