Skocz do zawartości

Zdjęcie

2812 do belowania słomy

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 16:23

2812 do belowania słomy Tylko tacy co nigdy nie prasowali małym ciągnikiem zawzinają się przy tym że nie da rady.

Przykład sipma stary typ czerwona z dwoma walkami w komorze ciągnik MF 255 prasowanie do ostatniego pola na wskaźniku.
Awarie – urwany wałek dolny, urwany wał główny od przekładni
Sipma nowsza Farma I ciągnik ursus 3p
Awarie –urwany wałek dolny, urwany 2razy wałek główny w komorze ten co przenosi napęd na drugą stronę, urwany wał główny przekładni prasowanie do polowy pola czerwonego 3p- bez większego wysiłku dochodzi do takiego wypełnienia komory.
Krone 125 ursus c360 urwany wałek główny z przekładni To wszystko awarie z mojego podwórka żadna z tych pras nie dała rady zamordować ciągnika
Teraz ursus 1614 i krone 1016 tylko dlatego że ma 3 wyjścia hydrauliczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2812 do belowania słomy Dzisiaj, 13:08
  •  

#22 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 17:08

2812 do belowania słomy kr 125 nie da rady zamordować c360 ? hahaha Sąsiad miał kr125 i belował c360 to w słomie jak chciał dobrze zbić to go z 1km było słychać jak silnik go przeklina ;) Ja beluje ciągnikiem 65KM i wiem co znaczy dobijanie beli ;) A co do czerwonej sipmy to lekko idzie ale nie wierze że 255 bez problemu zbijał na max ;) Mówicie co chcecie ale do prasy to wg mnie jakieś 75KM to jest optymalne belowanie i nikt mnie nie przekona że c360 (że nie wspomne o c330) da sie dobrze bez problemu dobrze zbić bele.

#23 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 18 czerwiec 2011 - 18:40

2812 do belowania słomy @leszekd - masz racje, nigdy nie prasowałem 3p czy tam c330 rolujacą prasą, gdy zobaczyłem jak na dobijaniu pod górkę 72 ursusowskich ogierów nie domagało to nawet nie chciał próbować mniejszej ilości ogierów pod maską B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 21:06

2812 do belowania słomy To dlaczego przy tak małych ciągnikach tak wiele się psuje w tych prasach krone stare więc może ktoś wcześniej ją przykatował ale sipmy nówki , od nowości !! Do jakiego ciśnienia prasujecie lub dokąd dochodzi wskazowa na podziałce przy tak zwanym dobijaniu??

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 21:23

2812 do belowania słomy

No to ja rozrzutnik 4tonowy podczepiam do 3p jak jedzie się po ściernisku i jak większa górka to trzeba objeżdżać po drodze żeby z góry jechać, a u5314 podczepiam jak jadę po roli i jade jak mi pasuje w górę i też czasami nie daje rady.
Masz w ogóle prasę rolującą? Nie ma co robić? Nie duża górka i na dobijaniu temu 2812 tłoki bokiem wyjdą, chyba że 1terenową, u mnie 5314 z rollantem 44 na dobijaniu pod górkę dosyć dobrze go czuje a biegi to 4 lub 3 terenowe.

mam metalfach i w słomie ciągnik nie czuje tej prasy wogóle, a jak ktoś czepia prasę do małego ciągnika to chyba logiczne że zgniot się zmniejsza i jeździ wolniej na małych działkach jak trzeba kręcić po tym co pos*ał kombajn to takim małym nawet lepiej jak dużym, bo duży jak się składa z prasą to zaraz opona łapie za osłonę podbieraka, z małym bedzie skrętniejszy zestaw

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 19 czerwiec 2011 - 23:20

2812 do belowania słomy :lol: :lol: U mnie też jedni kupili prasę sipme z podbierakiem 2m a koszą sampo, pokosiki malutkie i z jednej na drugą :o Ja swoim to co najwyżej bym o zaczep zaczepił :o