Reee

2812 do belowania słomy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Reee    0

Witam!! Mam do was pytanie. Posiadam prasę zwijającą Warfama Z-543 bez rotora i mianowicie czy mój ciągnik URSUS 2812 dałby radę ukszatałotwac belę słomy? Jak tam to w jakim stopniu? Pytam z ciekawości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Spokojnie da radę nie wiem skąd ten pogląd że belować jest tak ciężko. KR 125 nawet 30-tka ciąga z powodzeniem. Po prostu trzeba kupować prasę a nie pożeracz mocy ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

@leszekd kolega pytał o warfame więc nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie masz tej prasy. Ja tą prasę ciągam zetorem 7211 to w słomie sobie radzi jakoś ale w sianokiszonce ma ciężko i zdarza się jak za dużo napakuje do komory że go przydusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reee    0

Więc? Warfama jest przeszkoda dla tego ciagnika?:) To nie jest mój jedyny traktor, posiadam także Massey Ferguson który ma 91 KM ale pytam z ciekawosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Nie doczytałem że to ma być warfama.Jednak sąsiad ciąga sipmę mf255 to niema z nią żadnego problemu. Ani w słomie ani w sianokiszące. Tak swoją drogą Niewinem czemu warfama ma być taka ciężka na ciągnik jak w niej nic niema zwykła komora i jeden walec.

Inna sprawa ja się ma taki traktor i prasę to trzeba sobie uczepić i sprawdzić co będzie.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Trochę będzie brakować mocy przy dobijaniu beli, ale na mniejszych areałach możesz próbować, w przeciwnym razie lepiej założyć silniejszy ciągnik.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Też mam Warfame Z-543 i standardowo chodzi z Pronarem 82A tworząc zgrany duet, ale kiedyś nie chciało nam się przepinac ładowarki z tylnego TUZa dla 8 bel i owe 8 bel zrobiliśmy Ursusem 3512, o dziwo radził sobie z prasą, ale trochę szkoda tego ciągnika, nie powiem że miał lekko, 2812 też może by sobie poradził, ale nie wróżę temu zestawowi długiej pracy :)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

wujek lata takim z Sipmą już praiwe 10 lat i daje rade rocznie 100ha i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jak masz większy ciągnik to nawet nie próbuj, 90km będzie sobie spokojnie latać a 2812 czołgać, a jak masz pola z górkami i trafi na dobijanie bel pod górkę to... Nie wiem ile warfama waży ale sipma z224 kostka ważyła 1550kg a rolująca rollant 44 1600kg, więc nie duża różnica, a ciągnąc to też trzeba i kręcić bele. paliwa to za dużo nie na oszczędzasz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Nie rozumiem po jakiego grzyba agregować taką prasę rolującą z ciągnikiem 30-52KM. Nie szkoda silnika? 2-3 sezony pobiega z taką i remont. Skoro masz MF o mocy 91KM, to nie widzę sensu podczepiania 2812.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

A co w ten silnik może się stać chyba po to są robione żeby pracował wydaje mi się że wielu z kolegów zapomniało jak ciągniki 30-50 konne był głównymi maszynami i pracowały wiele godzin bez wytchnienia kultywatorując, orając, prasując, kosząc. Nie było drugiego ciągnika do kolejnej maszyny zaorał potem bronował, sprasował potem zwoził. Nic im złego się nie działo sam pamiętam czasy jak c330 2 doby bez przerwy kultywatorował niebyło tak lekko i jakoś silnik wytrzymywał nic się nie działo jedynie kierowca czasem wymiękał.

 

Moje pytanie do zwolenników dużego traktora do prasy – sam nim jestem bo ciągam takie maszyny zawsze 6 tłokowcem – z jaką prędkością jeździcie z prasa zanim zacznie intensywnie ubijać .

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ale człowieku te maszyny do c330 były szyte na jego miarę, a ta prasa do 2812 nie była szyta :D Jak ma 90km i spokojnie będzie śmigał z prasą, paliwa nie na oszczędza, bo 90km będzie miało tą prasę gdzieś, a ferdek mały będzie ją troska czuł. To według ciebie po co ludzie kupują duże ciągniki jak by mogli pola obrabiać miniciągnikami kosiarkami do trawy tylko by musieli z mniejszymi maszynami pracować :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

No szyta nie :rolleyes: była, po to jest forum żeby się spierać. A duże ciągi kupuje się w większości dla sąsiada bo tamten już ma a ja ?? to nie są moje słowa tak po prostu mówi wielu rolników ostatni grosz wydając na duży traktor a potem on stoi zaczepiony do zdezelowanej przyczepy bo dużo pali a nawozy czy zboże sieje się 30-tką. A z tym szyciem maszyn na miarę nowoczesne traktory po 70-80 koni ciągają ten sam kultywator co kiedyś 30 bo pozostał z dawnych lat i cal czas dobrze służy i wiosną na mokrym żaden agregat go nie zastąpi. A jeszcze poco te traktory wypasione – trochę dla komfortu bo lżej jest chyba kultywatorować 6 godzin niż 2 doby

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

@leszekd kolega pytał o warfame więc nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie masz tej prasy. Ja tą prasę ciągam zetorem 7211 to w słomie sobie radzi jakoś ale w sianokiszonce ma ciężko i zdarza się jak za dużo napakuje do komory że go przydusi

 

 

my tam też mamy kronówkę 125 i ciągamy ją zetorem 6945 i nie ma większych problemów ,a ciągnie nawet jak jej się koła przez błoto nie kręcą

:D


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ludzie zastanówcie sie ;) c330 z prasą rolującą ? Z z224 jak dobrze było zgniot ustawić to nie miała lekko a co dopiero w rolującej... Chyba że mówimy o zwykłym napełnieniu komory i obwiązaniu sznurkiem bez dobijania ;) Sąsiad miał krone 125 i ciągał c360 ale mówił że to jest katowanie traktora. Teraz kupił jakąś prase Fort i ciąga ją MF 3080 i mówi że to jest belowanie a wy tu z c330 wyjeżdżacie ? A ile ta belka sie utrzyma na stercie ? Wogóle da sie ją włożyć na przyczepe żeby sie nie rozpadła ? A teraz do autora tematu: Jak masz Mf 90KM to po jakiego grzyba chcesz męczyć 2812 ? Wg mnie to delikatnie mówiąc głupi pomysł.

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ale człowieku te maszyny do c330 były szyte na jego miarę, a ta prasa do 2812 nie była szyta :D Jak ma 90km i spokojnie będzie śmigał z prasą, paliwa nie na oszczędza, bo 90km będzie miało tą prasę gdzieś, a ferdek mały będzie ją troska czuł. To według ciebie po co ludzie kupują duże ciągniki jak by mogli pola obrabiać miniciągnikami kosiarkami do trawy tylko by musieli z mniejszymi maszynami pracować :lol:

Popadacie w pranoje, maszyny szyte pod c 330 co z tego ze rozrzutnik 3,5t ma zapotrzebowanie mocy 30kg jak uczepie go do ciągnika 80km i roztrząse go w 6 min a z c 330 z 15-20 min tak samo z prasą, jak komuś trzeba to ja nie widzę problemu zwłaszcza jeśli są to krótkie działeczki pole nie jest grząskie, w słomie ciągnik nie ma co robić z prasą ;)

a tak w ogóle ciągnik to jest do pracy i moc ma być wykożystana nie rozumiem o co ludziom chodzi z katowaniem ciągnika jak temp nie wchodzi na czerwone pole i ciągnik pracuje w normalnym zakresie obr to o katowaniu nie ma mowy, może najpierw przemyjcie sobie żeberka w chodnicy ;)

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

No to ja rozrzutnik 4tonowy podczepiam do 3p jak jedzie się po ściernisku i jak większa górka to trzeba objeżdżać po drodze żeby z góry jechać, a u5314 podczepiam jak jadę po roli i jade jak mi pasuje w górę i też czasami nie daje rady.

Masz w ogóle prasę rolującą? Nie ma co robić? Nie duża górka i na dobijaniu temu 2812 tłoki bokiem wyjdą, chyba że 1terenową, u mnie 5314 z rollantem 44 na dobijaniu pod górkę dosyć dobrze go czuje a biegi to 4 lub 3 terenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

rafalkom555 tylko że rolandem 44 bardzo ciężko sie pracuje ;) Znajomy miał taką a teraz kupił matel fach i mówi że ciągnik ma dużo lżej. Ale z resztą sie zgodze ;) Po co katować traktor ? Co z tego że traktor sie nie grzeje ? To trzeba sie tylko cieszyć że jest dobre chłodzenie ;) Mówcie co chcecie ale ja mam prase zwijającą i nie wiem czy bym c360 pod nią podpiął a co dopiero 2812, c330 itp ;) Bela ma być zbita a nie tylko zwinięta i obwiązana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Tylko tacy co nigdy nie prasowali małym ciągnikiem zawzinają się przy tym że nie da rady.

 

Przykład sipma stary typ czerwona z dwoma walkami w komorze ciągnik MF 255 prasowanie do ostatniego pola na wskaźniku.

Awarie – urwany wałek dolny, urwany wał główny od przekładni

Sipma nowsza Farma I ciągnik ursus 3p

Awarie –urwany wałek dolny, urwany 2razy wałek główny w komorze ten co przenosi napęd na drugą stronę, urwany wał główny przekładni prasowanie do polowy pola czerwonego 3p- bez większego wysiłku dochodzi do takiego wypełnienia komory.

Krone 125 ursus c360 urwany wałek główny z przekładni To wszystko awarie z mojego podwórka żadna z tych pras nie dała rady zamordować ciągnika

Teraz ursus 1614 i krone 1016 tylko dlatego że ma 3 wyjścia hydrauliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

kr 125 nie da rady zamordować c360 ? hahaha Sąsiad miał kr125 i belował c360 to w słomie jak chciał dobrze zbić to go z 1km było słychać jak silnik go przeklina ;) Ja beluje ciągnikiem 65KM i wiem co znaczy dobijanie beli ;) A co do czerwonej sipmy to lekko idzie ale nie wierze że 255 bez problemu zbijał na max ;) Mówicie co chcecie ale do prasy to wg mnie jakieś 75KM to jest optymalne belowanie i nikt mnie nie przekona że c360 (że nie wspomne o c330) da sie dobrze bez problemu dobrze zbić bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@leszekd - masz racje, nigdy nie prasowałem 3p czy tam c330 rolujacą prasą, gdy zobaczyłem jak na dobijaniu pod górkę 72 ursusowskich ogierów nie domagało to nawet nie chciał próbować mniejszej ilości ogierów pod maską B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

To dlaczego przy tak małych ciągnikach tak wiele się psuje w tych prasach krone stare więc może ktoś wcześniej ją przykatował ale sipmy nówki , od nowości !! Do jakiego ciśnienia prasujecie lub dokąd dochodzi wskazowa na podziałce przy tak zwanym dobijaniu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No to ja rozrzutnik 4tonowy podczepiam do 3p jak jedzie się po ściernisku i jak większa górka to trzeba objeżdżać po drodze żeby z góry jechać, a u5314 podczepiam jak jadę po roli i jade jak mi pasuje w górę i też czasami nie daje rady.

Masz w ogóle prasę rolującą? Nie ma co robić? Nie duża górka i na dobijaniu temu 2812 tłoki bokiem wyjdą, chyba że 1terenową, u mnie 5314 z rollantem 44 na dobijaniu pod górkę dosyć dobrze go czuje a biegi to 4 lub 3 terenowe.

mam metalfach i w słomie ciągnik nie czuje tej prasy wogóle, a jak ktoś czepia prasę do małego ciągnika to chyba logiczne że zgniot się zmniejsza i jeździ wolniej na małych działkach jak trzeba kręcić po tym co pos*ał kombajn to takim małym nawet lepiej jak dużym, bo duży jak się składa z prasą to zaraz opona łapie za osłonę podbieraka, z małym bedzie skrętniejszy zestaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj