Skocz do zawartości

Informator pokładowy - karta programowa

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jozek11 Jozek11

Jozek11
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 czerwiec 2011 - 21:12

Informator pokładowy - karta programowa Witam, mam problem z informatorem pokładowym w moim kombajnie Claas Mega 360, a dokładnie z kartą programowania.
Muszę zmienić współczynnik dystansu oraz szerokość pracy. W instrukcji obsługi napisane jest, aby zmienić te parametry należy założyć na informator pokładowy kartę programowania, po czym powinny pokazać się wartości tych parametrów, w zależności od ustawień pokrętła. W moim przypadku nałożenie karty nie przynosi skutku. Komputer nie pokazuje innych wartości. Wydaje mi się że moja karta programowania jest niekompletna, gdyż jakiego można się spodziewać efektu w układnie elektronicznym do którego przyłoży się kawałek plastiku? Gdyby ta karta po założeniu wciskała jakiś przycisk, to tak. W karcie tej jest okrągły otwór i wydaje mi się, że w niej powinno się coś znajdować, być może magnes lub coś innego. Jeśli ktoś wie czego brakuje lub co jest nie tak proszę o odpowiedź.
Chciałem jeszcze zaznaczyć, że kuzyn ma identyczny informator pokładowy i kartę w sieczkarni Claas Jaguar 840 i również nie może zmieniać parametrów w komputerze.

Dołączam zdjęcia informatora pokładowego oraz karty.
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Informator pokładowy - karta programowa Dzisiaj, 01:14
  •  

#2 Share kondziuxx

kondziuxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 20:48

Informator pokładowy - karta programowa Witam, w zwiazku z tym iz od niedawna posiadam takie urzadzenie mam prosbe o to jak to urzadzenie wogóle włączyć? Z katalogu czesci wywnioskowalem ze jest jedna wiazka laczaca INFORMATOR do calego ukladu bezpiecznikow itp. "URZADZENIE WOGOLE SIE NIE WLACZA" druga kwestia gdzie moge dostac takie karty programujace. Pozdrawiam

#3 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 22:30

Informator pokładowy - karta programowa w tym otworze powinnien byc magnes

bordinformator włącza sie po włączeniu zapłonu

#4 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 08:26

Informator pokładowy - karta programowa Jest szansa zaprogramować jakoś bez tej karty? Bo w serwisie to pewnie cena oszałamiająca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Jozek11 Jozek11

Jozek11
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 lipiec 2011 - 11:05

Informator pokładowy - karta programowa Tak, rzeczywiście potrzebny jest magnes. Byli niedawno u mnie serwisanci i powiedzieli ze spróbują mi załatwić magnes lub nową kartę programowania.

@MariuszE38 Mój kuzyn zaprogramował w swoim Jaguarze przykładając duży magnes od koguta/lampy ostrzegawczej. Tylko że musiał go trzymać ręką przy informatorze pokładowym.

#6 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 12:08

Informator pokładowy - karta programowa A dzięki :) może dziś spróbuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share BaKoS

BaKoS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Pokazowe

Napisany 22 lipiec 2013 - 15:41

Informator pokładowy - karta programowa Witam. mam pytanie do posiadaczy owych informatorów pokładowych w kombajnach claas mega 204-218. A dokładnie chodzi mi o to że nie pokazuje mi z jaką prędkością jadę km/h (koszę) wiem ze tę prędkość pobiera z prawej ośki między skrzynią a zwolnicą, jest tak jakiś czujnik (i powinien być magnez tylko jaki)??