Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proszę o pomoc i porady!

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dangeronmix

Dangeronmix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Muzyka gry komputery motoryzacja i inne :)

Napisany 17 czerwiec 2011 - 20:54

Proszę o pomoc i porady! Witam .. nie wiem czy byly juz takie tematy czy nie jesli tak to usune lub prosze o zamkniecie. Przejde do sedna sprawy

Konkretnie oczekiwal bym konkretnych i dobrych porad i przemyslen.

Mam 20 lat skonczylem technikum mechaniczne uwielbiam prace na roli i wybieram sie na studia rolnicze aby zdobyc papier i swiadectwo ktore pomoglo by mi w zalozeniu wlasnego gospodarstwa. Aktualnie pracuje u kolegi na gospodarstwiue ale takze szukam dalej moj problem polega na tym ze w przyszlosci chcialbym przejac gospodarstwo wujka ale do tego jeszcze 7-8 lat. W mojej wiosce jest duzo gospodarzy ktorzy sa starzy nie chca juz gospodarzyc i zostaja dzierzawy ktorych nikt nie bierze.. ogolnie okolo 25 h. Powiedzcie mi co zrobic.. gdybym pobral od kilku np 15 hektarow od 3-4 gospoadarzy zdobyl papier szkoly rolniczej czy wtedy moglbym np startowac na mlodego rolnika majac tylko dzierzawe? chodzi mi o rozkrecenie gospodarstwa od podstaw i od zera.. mam budynki szope oraz garaze sprzet wuja i dobre checi... dodam ze wujo chowa swinie ja natomiast chcialbym same bydlo, byki gdyz ziemie te nadaja sie na laki i kukurydze zboza to glownie zyto mieszanka... Chce uslyszec konkrety czy takie cos jest realne czy macie inne pomysly czy warto sie wogole bawic czy to sie oplaci i czy to ma sens?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proszę o pomoc i porady! Dzisiaj, 04:59
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 21:03

Proszę o pomoc i porady! a masz jakieś ciągniki i sprzęt bo bez tego ani rusz :)

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share Dangeronmix

Dangeronmix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 21:34

Proszę o pomoc i porady! Tak tak jak najbardziej podstawowy sprzet jest :) moze nie nowoczesny ale jest :)...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 22:04

Proszę o pomoc i porady! skończysz szkołę, weźmiesz dofinansowanie na start chyba z 70 tysięcy jeśli przepisze ktos tobie pole oraz mając wyształcenie możesz starać się o takie środki jak np prow i dopłaty do gruntów. Jakie masz klasy ziemi??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Dangeronmix

Dangeronmix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 22:24

Proszę o pomoc i porady! 4,5 zazwyczaj... no tak to wiem ze musze skonczyc szkole i miec papier.. tylko chodzi mi czy mozna zalozyc tez gospodarstwo na zasadzie takiej ze np saiasd 1 i sasiad 2 przepisza na mnie dzierzawe na jakies 10 lat? wtedy tez moge starac sie o doplaty i rozwuj swojego gosodarstwa czy ziemia musi byc na stale na mnie?

#6 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 06:15

Proszę o pomoc i porady! nie musisz miec całej swojej możesz mieć i dzierżaw ile chcesz, tylko nic na gębę bo nawet jak bierzesz młodego rolnika kredyt to wołają jak oczywiście masz dzierżawę umowę

Edytowany przez piotrb14, 19 czerwiec 2011 - 06:16.

#7 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 06:53

Proszę o pomoc i porady! Warunkiem skorzystania z młodego rolnika jest przepisanie ziemi. Dzierżawić to sobie potem można ile się chce. Nie wiem czy zakup ziemi też się w to wlicza. Mógł byś kupić ileś h ile wymagane jest do MR a potem się starać o dopłaty. MR jest do końca czerwca więc pewnie w tym roku i tak nie zdążysz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Dangeronmix

Dangeronmix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 08:12

Proszę o pomoc i porady! Ten rok i tak odpada bo najpierw to musze zdobyc papier ukonczenia szkoly rolniczej... bo ja tez myslalem ze gdy wezme dzierzawe 15 hektarow na umowe na 10 lat to tez bedzie sie liczylo jako ziemia moja na ktora moge wziasc doplaty