Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82??

81 odpowiedzi na ten temat

#21 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 21:57

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? Zdejmij koło, odkręć wszystkie śruby na około obudowy zwolnicy i zdemontuj ją razem z piastą. Rura zwrotnicy jest przykręcona pod górna przekładnią kontową sześcioma śrybami. Odkręć tylko cztery na krzyż i spadnie ci cała zwrotnica a rura pozostanie przy osi. W środku w zwrotnicy jest tuleja i w niej są dwa oringi. Jeśli nie chcesz wiercić otwory to obudowy zwolnicy nie musisz odkręcać.

Jeśli chcesz wykasować luz na piaście to musisz odkręcić i zbić koło zębate z osi koła i wybić tą oś. Potem zobaczysz bo już nie pamiętam. Na pewno luz reguluje się pierścieniami miedzy łożyskami stożkowymi.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? Dzisiaj, 07:32
  •  

#22 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 11 lipiec 2011 - 19:43

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? a odnośnie tych dziur co trzeba je wywiercić to nie wiem za bardzo gdzie żeby nie spieprzyć Je trzeba wywiercić w tej tulej http://moto.allegro....1670912704.html czy w tej tulei w obudowie przedniej zwolnicy proszę o odpowiedź mam rysunek tylko za wiele na nim nie widać

#23 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 21:05

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? W tulei wbitej w obudowe zwolnicy.
KPK Kumurun Team

#24 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 11 lipiec 2011 - 21:32

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? W mtz to jest tak z tą pompą wtryskową że tam się normalnie wymienia olej tak jak np. w sześćdziesiątce jeżeli wlejesz za dużo to jego nadmiar wpłynie do silnika zaś z silnika do pompy nie może się przedostać przynajmniej u nas tak było jak mieliśmy mtz-a

#25 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 21:54

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? Czyli pompa nie jest tip top szczelna. Więc jeśli paliwo by dostawało się na dół pompy to automatycznie idzie przy większej objętości do miski
Mój Wladimirec podbija świat

#26 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 11 lipiec 2011 - 23:50

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? A nie przypadkiem przelewa się tą rureczka za pompą co jest?

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#27 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 12 lipiec 2011 - 05:08

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? Tak jeśli sekcje nie będą szczelne to tak może być że oleju w misce będzie ci przybywać ale szybciej to się dzieje od lejących wtrysków niż od pompy. Kolego zbyszek gdzie jest ta rurka przelewowa w pompie od mtz ja przez tyle lat użytkowania jej nie dojrzałem:-) ale też nie upieram się że to co pisze to jest na 100% mogły być inne typy których na oczy nie widząlem ani się nawet o takich nie słyszało

#28 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 12:12

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? a ile oleju wlac do pompy ?

#29 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 13:53

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? A skąd pompa w tym temacie? Coś tu jest nie halo. A jeśli chodzi o ścisłość to pompa wtryskowa w mtz-cie jest smarowana olejem z silnika tylko przy pierwszym uruchomieniu należy ją zalać dwoma setkami oleju.
KPK Kumurun Team

#30 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 20:13

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? O to dzięki o to mi chodziło. Po co zakladać new temat? Jak można zapytać się w spokrewnionym temacie o smarowaniu jedno pytanie nie przeszkodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 20:19

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? He he. No tak w sumie racja.
KPK Kumurun Team

#32 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 21:19

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? wywierciłem ten otwór wiertłem 10 tylko nadal nie wiem czy dobrze

http://img22.otofotk...C00487.JPG.html

Edytowany przez 18mateo18, 12 lipiec 2011 - 21:20.

#33 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 22:07

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? Kolego seweryn20 miło poczytać rady fachowca :-) tylko jak ja wymieniałem olej w silniku to zawsze spuszczałem też z pompy dużo tego oleju to tam nie wylatywało ale ile spuściłem tyle wlewałem świeżego tak robiłem może dobrze może nie potrzebnie ważne że mtz od początku swojej kariery u nas chodził bezawaryjnie

#34 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 14:17

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? Bardzo dobrze. Dokładnie tam gdzie ma być. Zobaczysz teraz jaki będzie spokuj z ulanymi zwolnicami.

pamo84 dzieki za komplement ale do fachowca jesli chodzi o mtz-ta 82 to jeszcze mam daleka drogę. Zawsze jakąś ilośc oleju spyścisdz z pompy bo zlew do skrzyni korbowej jest ileś tam nad dnem pompy. Celowo żeby nie spływał całkowicie gdy silnik nie pracuje. Powiem ci tylko że specjalnie nic nie daje spuszczanie z niej oleju.

KPK Kumurun Team

#35 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 20:12

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? fachowiec nie fachowiec ale twoje wypowiedzi są trafne i konkretne można się coś z nich dowiedzieć:rolleyes: a co daje to spuszczanie no satysfakcje tego kto robił:lol:

#36 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 21:44

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? a wracając do tej tulei. Jeżeli mam tą tuleję przed sobą i jest ona zamocowana na moście i jest zdjęta zwrotnica to ta dziurka ma być na dole tego otworu czy u góry??a najlepiej to by było jak by kolega 18mateo18 zrobił zdjęcie żeby było widać całą powierzchnie tej zwrotnicy ;)

#37 Share 18mateo18

18mateo18

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 22:11

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82??

a wracając do tej tulei. Jeżeli mam tą tuleję przed sobą i jest ona zamocowana na moście i jest zdjęta zwrotnica to ta dziurka ma być na dole tego otworu czy u góry??a najlepiej to by było jak by kolega 18mateo18 zrobił zdjęcie żeby było widać całą powierzchnie tej zwrotnicy ;)

u góry ten otwór się znajduje to źle czy dobrze

u góry jest wywiercony

#38 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 14:04

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? Trzymając zwolnicę w takiej pozycji jak jest zamontowana w ciagniku to otwór ma być na górze.
KPK Kumurun Team

#39 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 20:41

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? okej :) czyli ten olej ze zwrotnicy przez ten otwór będzie się przelewał na zębatkę przekazującą dalej napęd czyli na koło i tak na okragło??:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 17 lipiec 2011 - 10:27

Jak i czym jest smarowania zwrotnica w MTZ 82?? Witam kolegow mam pytanie ile powinno sie wlewac oleju do zwolnic na przodzie? mam tez wyciek oleju w jednym kole ale odkrece korek i jak powietrze zejdzie to wycieku nie ma troche sie pojezdzi i jest tak samo.

Dodaj odpowiedź