Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką prase rolującą wybrac

75 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 23:05

Jaką prase rolującą wybrac qazi dobrze mówi do McHale trzeba przynajmniej 100km żeby pracować na dłuższą metę. U mnie pracowała rok z 80km ale na dobiciu szkoda było ciągnika. Bele po walcówce kamień, chociaż sipma też nie była zła. Pasówkę polecam użytkownikom którzy robią suchy materiał, mi odradzano pasówki do mokrej sianokiszonki.

Edytowany przez KRISTOFORn, 19 grudzień 2013 - 20:17.
Pisanie posta pogrubioną czcionką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką prase rolującą wybrac Dzisiaj, 14:53
  •  

#62 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 18:13

Jaką prase rolującą wybrac Sipma w użytkowaniu bardzo prosta ;) Z awaryjnoscią zgadzam się z mikrussem, ja osobiscie kupiłem prasę nie do remontu ,bo trudno kupowac 5 letnią do remontu ;P Ale szukaj takiej co faktycznie pracowała,a nie wyszykowaną i umytą na błysk ,pomalowaną gdzie są elementy robocze lub było uszkodzone ;),kupowałem i pare takich oglądałem ;D(ja swojej sipmy szukałem ponad pół roku ;D)
Jak byś się zdecydował na Sipmę to daj znac to doradzę ci na co patrzeć przy kupnie Sipmy ;)
kamil1616-mi też odradzano pasówkę do mokrej Sianokiszonki ;)
Mikruss- Jesli twoja Nh ma wszystko mechanicznie to tam nie ma się co popsuc ustawisz wielkość balota srubą bez Awarii,a bedziesz miał elektryczne to juz jest prawdopodobienstwo żeby miec usterke ;)A jakieś czujniki zjazdu aby balot był prosty masz? Ja w sipmie nie mam ale baloty mi wychodzą równiutkię ;D

#63 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 10:31

Jaką prase rolującą wybrac nie mam zadnego czujnika wlasnie w swojej,
Co do sianokiszonki to ja wlasnie chcialem z ukladem mieszanym prase czyli z przodu walki, z tylu pasy, co do rownosci belek to jak rzedy sa waskie trzeba jechac jak pijany kon czasami, najgorzej w kiszonce ak jest trzeci pokos i pokosy byly takie ze ledwo je bylo widac to trzeba bylo sie nakrecic kierownica, a jak rzedy mam szerokie to jest super.
Aha obojetnie jaka prase sie bierze to zeby miala podbieracz minimum 1.8 metra, bo jak sa jakies 1.2-1.4 metra to na szerokich pokosach slomy jest tragedia.

#64 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:01

Jaką prase rolującą wybrac Na małe gospodarstwa co mają małe traktory 65-85km i robią do 400u balotów na sezon to tylko brać łańcuchową bo jest ekonomiczna i traktor da rade bez większych przeciążeń. Walcowa czy pasowa to już od 90km traktory a to już większy pobór paliwa a gwarantuje, że zwierze nie poczuje różnicy w smaku i apetycie jak materiał będzie dobrej jakości a nie taki, że tylko konia i kozy pasć na tym. Słoma też daje największy opór bo jest sprężysta. I podstawa to komora mechaniczna musi być, wiązanie siatka/sznurek, szerokie koła na mokre łąki, podbierak 180cm aczkolwiek i po Bizonie śmigają Krone KR125 i zadowoleni. Niewidzi mi się komora mieszana czyli łańcuchowo/walcowa jak w Sipmach bo to tylko większa waga, więcej łańcuchów napędowych na wałki do wymiany.

#65 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 12:16

Jaką prase rolującą wybrac Risto
U mnie jest system mieszany i jak chcesz zrobie ci zdjecie ile jest lancuchow - doslownie jeden ktory napedza cala komore, drugi ktory napedza podbieracz i jeden pasek ktory napedza mechnizm wiazania sznurkiem. Co do poboru mocy starcza niecale 70 km, w sianokiszonce tez, jedynie jakbym chcial robic duze baloty kiszonki to jest za slaby ale tak do 120 cm srednicy w kiszonce daje bez problemu rade, w slomie moge robic 1.6 metra i mocy w sam raz.
Jak chce sie miec naprawde wydajna prase to faktycznie siatka jest wskazana, ale jak na wlasne potrzeby to sznurek wystarcza, szczegolnie jak uda sie bardzo tanio kupic :D

#66 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 15 grudzień 2013 - 13:37

Jaką prase rolującą wybrac @Risto nie do końca jest to prawda, co piszesz. 90 KM w walcowej zgoda, ale w pasowej chodzą mniejsze i sobie dobrze radzą, nawet z c-360, nie ma tam "dobijania" jak w stałej komorze, ciągnik pracuje cały czas równo obciążony, a bela jest dobrze sprasowana w całym przekroju. Poza tym wielu już tu pisało że w słomie pasówki są nie do pobicia. W małych gosp. szczególnie ze starymi budynkami można pasówką robić bele np. 90cm średnicy (takie bele można np. z sianem układać na poddaszu, a sianokiszonkę normalnie na 120cm), a trzymając słomę "pod chmurką" można prasować na 150-170 cm, mniejsze zamakanie i zbiór jest szybszy. Budowa też jest prosta, jak pisał @mikruss.

#67 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 14:15

Jaką prase rolującą wybrac Risto-te walce z przodu poprawiają zbicie beli o 30% a napedza je łanchuch i 3 koła zebaty które wychodzą od tych ze wałców,tam nie ma się co psuć! A ze prasa jest troche cięzsza to co?Szerokie ogumienie i smigam po mokrej łąnce bez problemu ;D Z mocą to może i mniejsza jak nie bedziesz dobrze dobijał to okej ;D ja jak koncze dobijanie to ciagnik 82 km i czuje ze ma co robic juz :D
I jak mikruss mówi podbieracz 1.6 w zwysz ;D u mojego Szwagra na wiosce mają po 1.2 to jak po bizonie muszą podgarniać rzadki :P
I jak jest waski podbieracz to cięzko zrobić równą belke(najlepiej jak w podbieraczu sa zmijki)

#68 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 13:54

Jaką prase rolującą wybrac Ja uważam, że to tylko chwyt marketingowy mieszana komora walcowo/łańcuchowa. Bo nieodróżnimy napewno balotów z Sipmy łańcuchowej i walcowo/łańcuchowej jeśli chodzi o zagęszczenie. A tym bardziej, że jeden na 100 robi baloty rzetelnie zbijając je na pełny zgniot/pełną komorę patrząc na znacznik i dlatego są opinie co nie robili takim zestawem, że ktoś ciąga C360 pasową czy walcową i daje rade bo wyskakuje coś co przypomina balot. A to nie sztuka ciągać za sobą prasę a robić baloty jak należy i w upał i na mokrej łące przez cały dzień. I jak mówie na łańcuchową od 75km, na walcową i pasową od 90km będzie zgranie na pełny zgniot i nikt się nie rozczaruje. Ale i można ciagać mniejszym traktorem od minimum 62km tylko to nie praca a bałamuctwo i ile to cierpliwości trzeba. A dziś liczy się czas, bo pogoda zmienna jak wiecie. A im mniej balotów tym mniej folii, siatki/sznurka, miejsca więcej i balot starcza na dłużej. I uważam że 420kg różnicy wagi to dużo pomiędzy Sipmą walcową/łańcuchową a Krone KR130.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#69 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:06

Jaką prase rolującą wybrac Risto-widać róznice szwagier ma łancuchową i widac ze balot ciut słabiej zbity niz po mojej ;)
Ale co do zbijania sie z toba zgadzam ja dobijam baoty wałsnie tak jak przywiduje wskaznik w prasie i mam baloty super zbite i przesto bronie tej prasy bo naprawde balot jest ładnie skulany po niej ;)A jak nikt się nie stosuje do wskazników to wiemy dlaczego baolty takie słabo zbite :P
Kronę kr130 jest to samo co sipma-Sipma sie na niej nieoficjalnie wzorowała(tak słyszałem) Wiec po co mam przepłacać za częsci do zachodniej prasy,i nie wesprzeć Krajowego sprzętu ?:D

#70 Share 12newholland12

12newholland12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 17:59

Jaką prase rolującą wybrac Tematy połaczone

Mam do was pytanie co uważacie o prasach claasa.Robie rocznie 1500 sztuk bel w tym siano słoma i sianokieszonka.Mam NHt6050 i przedstawiciele mówią ze morze być trochę za mały na pasówkę.I co wy byście wybrali pasówkę czy walcówkę.

Edytowany przez KRISTOFORn, 19 grudzień 2013 - 20:15.

#71 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 19:02

Jaką prase rolującą wybrac Trudny wybór przed tobą. Mocy w pasowej wcale nie trzeba więcej, a tyle samo moim zdaniem. Według mnie lepszy będzie rolland do sianokiszonki, ale variant do suchego materiału.
Jeżeli masz kamieniste pola radził bym ci zakup varianta bo jednak pas się nie uszkodzi od kamienia.

#72 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 19:03

Jaką prase rolującą wybrac Moim zdaniem da radę w Variancie ;) u Nas Lely RP445 lata z forterrą 105 i jakoś radzi
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#73 Share 12newholland12

12newholland12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 19:09

Jaką prase rolującą wybrac Czemu radził byś rollanda robię około 1000 sztuk sianokieszonki. Mam pole bez kamieni ale górzyste.

#74 Share damian7789

damian7789

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 styczeń 2014 - 22:59

Jaką prase rolującą wybrac co sądzicie o rollandzie 250 ?? da rade z nią forterra115?

#75 Share tomeczek281996

tomeczek281996

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 październik 2016 - 20:16

witam 

chce zakupic prase pracowałaby na 20 ha z ursusem c-385 robiłaby siano i sianokiszonke co polecicie w kwocie ok 20 tys

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#76 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 10 październik 2016 - 21:05

Witam ja się również podepnę do tematu, jak do tej pory to prasowałem siano i słomę prasą polską simpa kostka chciał bym zakupić używaną prasę rolującą w cenie od 20 do 30 tys. głównie do siana i kiszonki nie wiem za jaką firmą się rozglądać i na co zwracać uwagę nie miałem do czynienie z prasami zwijającymi, najlepiej aby była uniwersalna i prosta w obsłudze - czekam na informacje aby mnie jakoś ukierunkować