Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką prase rolującą wybrac

75 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 11 grudzień 2013 - 18:02

Jaką prase rolującą wybrac @aresss nie wiem jakie prasy macie w okolicy, ale nie chcąc cie obrazić piszesz głupoty. Sipma zbija na kamień? Jakim cudem? Wstaw tutaj zdjęcie swojej super zbitej beli. Większość beli po Sipmie jakie widziałem miała zbite ok. 20cm zewnętrznej warstwy a dalej coraz słabiej. Widziałeś z bliska jak powstaje bela w zmiennokomorowej lub rozumiesz jej działanie? Zrób sobie doświadczenie- jak wygląda bela z Sipmy po przejechaniu 20m w pokosie i owinięciu a jak po zmiennokomorowej? Nie wiem także skąd te głupoty o pękających pasach. Poczytaj sobie jak taki pas jest zbudowany i jaką ma wytrzymałość. Jest na forum kilka osób które zrobiły ponad 20 tys bel pasówkami i nie płaczą nic na temat pasów. Masz Sipme jeden sezon a myślisz jakby to był nie wiem jaki cud do prasowania. Zobaczymy co będziesz mówił po kilku sezonach.. Z tego co zauważyłem w mojej okolicy każdy większy rolnik pozbywa się Sipmy i kupuje NH lub Krone. Dlatego najpierw pokaż bele po swojej prasie i napisz ile ważą, bo w twoich wypowiedziach brakuje konkretów i faktów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką prase rolującą wybrac Dzisiaj, 06:36
  •  

#42 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 19:38

Jaką prase rolującą wybrac haha to sie uśmiałem :lol: Dzieki chlopaki za poprawe humoru XD Sipma zbija tak samo jak pasówka ?? hahaha dobry żart. Juz nie jedna osoba mi sie żaliła która robi więcej niż 1000 balotów rocznie że ta prasa się aby na złom nadaje, ale wracając do tematu to nie porównujcie zbijania walcówki/łancuchowej do pasówki zmiennokomorowej bo w balocie po pasowej presie jest minimum 30-40% masy więcej zbite, (w tej pierwszej naćpa do środka i z wierzchu trochę dobije, a pasy od samego początku dociskają) i to wiem z własnego doświadczenia.
U mnie w okolicy walcowki znikają juz z pola widzenia...
P.S. Troche kulek w tym roku nakręciłem, głównie mokrej kiszonki i wszystkie pasy całe B)

#43 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 19:44

Jaką prase rolującą wybrac Mikrusss- fakt jak tona balot to juz naprawde musi byc ciezki ciagnik zeby bez obciaznika z tyłu bez problemu podnosił ;)

jaco512-wiem ze prasa zmiennokomorowa zbija bele od poczatku i jak bedziez porównywał balota zbitego gdy stałokomorowa ma połowe komory to jassne jest ze nie jest on zbity jak w zmiennokomorowej bo Stałokomorowa zbija na koncu balota-Jesli tak porównujemy to okej :) Przy wiosennej Akcji zbioru sianokiszonki zrobię Zdjecie takiego balota nie ma sprawy.
A jak wiekszy gospodarz ma 200ha to nie bedzie prasował sipmą, bo bierze na prow NOWĄ zachodnia i tu sie zgodzę ze ona jest lepsza niż sipma i zbije lepiej baloty.
A u nas ma krone z rotorem i nożami 1500 i sie go radziłem (nie brałem krone bo jest drozsza,i nie mam ciagnika przystosowanego do takiej prasy,mała moc,)I mi radził że jak nie krone to Sipma i żadnych pasowychon nie chce a ma 100 ha

Na wiosnę będę prasował Siankiszonkę To udostępnie w mojej galerii zdjecie balota po Sipmie!;)

#44 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:57

Jaką prase rolującą wybrac u mnie facet na wiosce tez ma krone z 2004 roku albo 2005, sprzet super itp, ale co z tego jak w tym roku wy mienial lancuchy i go to kosztowalo tylko 25 tys zl. Mowil ze na 5 sezonow powinno styknac. Sorry ale to troche za drogo, nwet niech robi ok 5 tys rolek rocznie, to moja nh moze miala zrobione ok 20-25 tys rolek i pasy byly juz takie sobie wiec wymienilem na komplet nowych co mnie kosztowalo 4 tys zl, w sipmie lancuchy z tego co slyszalem to tylko 7 tys zl, to ja wole te pasy wymien iac co kilka lat jak jakikolwiek lancuch.
Co do prasy stalokomorowej to kilka lat temu znajomy co mial sprzet tylko na uslugi to prasowal jakis Classem walcowym ale byla chyba 2003 rok albo 2004 i ciagnik 90 km sie dlawil przy dobijaniu, ale fakt jest taki ze baloty bylu naprawde dobite, pierwszy i ostatni raz widzialem takie baloty po stalokomorowej i w dodatku walcowej prasie.
Po sipmie widzialem nie raz baloty, bo wiadomo kilka lat temu to tego w okolicy bylo kilka sztuk, jak zaczeli zwozic z zachodu prasy, to wszyscy sie tego pozbyli, na x pras w okolicy jest jedna sipma;)

#45 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 08:18

Jaką prase rolującą wybrac fajna dyskusja

Który z was miał u siebie prasę zmiennokomorową i stałokomorową w gospodarstwie, u nas była i taka i taka, po przesiadce ze starego claasa na pasówkę różnica była znaczna a po przesiadce z pasówki na walcówkę mchale już różnicy w wadze beli niema, tak samo tą prasą zwinie bele na kamień do samego środka, mowa oczywiście o sianokiszonce, w słomie różnica jest na korzyść pasówki ( niestety ale pasówka stworzona jest do takich rzeczy jak słoma)

co do samych pasów w pasówkach to zależy ile ta prasa wychodziła, bo jak mamy doczynienia z kilkunastoletnią prasą ściąganą z nie wiadomo skąd i nie wiadomo jak długo stała pod chmurką to wiadomo co dzieje się z gumą, i tak zazwyczaj nie pęka pas tylko spinka, w naszej pasówce nigdy pas nie pękł( a były naprawdę stare) tylko spinki, po wymianie wszystkich spinek na nowe problem ustał

#46 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 15:39

u mnie facet na wiosce tez ma krone z 2004 roku albo 2005, sprzet super itp, ale co z tego jak w tym roku wy mienial lancuchy i go to kosztowalo tylko 25 tys zl. Mowil ze na 5 sezonow powinno styknac.

Jakoś o tym nie słyszałem a tez jestem z Twoich okolic. Weź nie pisz takich ściem ze łańcuch do prasy kosztowal 25 tys bo to brednie. Z jakiej miejscowosci ten rolnik jest?

#47 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 18:09

Jaką prase rolującą wybrac Sam mi mowil w tegoroczne zniwa, bo zamawial oryginalne lancuchy , Krone Vario Pack na tandemie

#48 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 19:52

Jaką prase rolującą wybrac może tyle kosztować jak cały kompletny i w dodateku oryginał

#49 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 20:19

Jaką prase rolującą wybrac U mnie w Wiosce tez ma taką Krone ,Mikruss chyba jestesmy z okolic ;D
Ale zeby łanchuchy wymieniał to nie słyszałem :)Jeden "gazi " Nie upiera się że te waszę pasówki są az takie super a lanchuchowe nie!
Mam łancuchowo-walcową i sam srodek(jakies 20cm) jest troszkę mniej dopite,troszkę!!! A cały balot zbity na Kamień-Jutro może bede miał chwile Czasu to wrzucę jak dam radę filmik jak jest zbita słoma po mojej sipmie
A z tego co czytałem to krone juz wychodziz produkcji zmiennokomorowej łancuchowej,bo jest to pras droga w utrzymaniu ,i teraz juz widziałem chyba model "bellima" i jest na podobnej zasadzie jak sipma (stałokomorowa) ,jesli tak by te stałokomorowe tak nie zbijały to taka renomowana firma by ich nie produkowała. :)
Łancuchy głowne z tego co wiem to do sipmy originalne kosztuja ok 1500 jedna sztuka x 2 to jest koszt ok.3000 zł a wymiana łancucha z tego co wiem jest rzadsza niz pasa ;)

#50 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 22:02

Łancuchy głowne z tego co wiem to do sipmy originalne kosztuja ok 1500 jedna sztuka x 2 to jest koszt ok.3000 zł a wymiana łancucha z tego co wiem jest rzadsza niz pasa ;)

Ale skracanie ogniwek raz na 100 bel xd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 22:40

Jaką prase rolującą wybrac Kazdy producent co chwile cos zmienia.
Coraz wiecej tak samo wychodzi stalokomorowych pras pasowych co juz w ogole jest dziwne :)
W moim new hollandzie jest jeden drobiazg co mnie strasznie irytuje - wszystko mam sterowane mechanicznie i zeby zmienic wielkosc balota trzeba otworzyc prase z boku i krecic sruba na ktorej nie ma zadnej podzialki. Najgorzej wlasnie jak prasa byla uszykowana na slome i baloty 140-150 cm a wez pozniej uceluj w balota 110 - 120 cm. W tym sezonie juz jakos wiecej wprawy bylo ale w oprzednim to masakra zanim czlowiek do czegokolwiek doszedl.
W sipmie ten plus ze pewnie nie ma problemu z byle jaka instrukcja obslugi a ja musialem jezdzic po znajomych zeby cokolwiek o swojej sie dowiedziec :D

Aress jeszcze pytanie odnosnie sipmy - z przodu jak ma walki sa one na stale czy sa na ramieniu ktore sie odchyla wraz z wieksza iloscia masy w prasie??

#52 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 13 grudzień 2013 - 18:15

fajna dyskusja

Który z was miał u siebie prasę zmiennokomorową i stałokomorową w gospodarstwie, u nas była i taka i taka, po przesiadce ze starego claasa na pasówkę różnica była znaczna a po przesiadce z pasówki na walcówkę mchale już różnicy w wadze beli niema, tak samo tą prasą zwinie bele na kamień do samego środka, mowa oczywiście o sianokiszonce, w słomie różnica jest na korzyść pasówki ( niestety ale pasówka stworzona jest do takich rzeczy jak słoma)

co do samych pasów w pasówkach to zależy ile ta prasa wychodziła, bo jak mamy doczynienia z kilkunastoletnią prasą ściąganą z nie wiadomo skąd i nie wiadomo jak długo stała pod chmurką to wiadomo co dzieje się z gumą, i tak zazwyczaj nie pęka pas tylko spinka, w naszej pasówce nigdy pas nie pękł( a były naprawdę stare) tylko spinki, po wymianie wszystkich spinek na nowe problem ustał

Mógłbyś zrobić porównanie swojej pasówki i mchale, np. ile na godzinę można sprasować trawy lub słomy, ile koni w ciągniku trzeba do sprawnej pracy itd. Jakie masz obserwacje, wnioski na temat prasowania pasówką i walcową.

#53 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 18:29

Jaką prase rolującą wybrac Baaartek-Wiesz masz troche słabe informacje,ja zakupiłem wiosną sipme ,a łncuchy nawet nie były uciagane zbytnio,a przeciez cos musiała prasowac,u mnie zrobiła ok.350 belek(pierwszy rok,niezdecydownie jeszcze, słome w połowie kostka ;))i łanuchy tak jak ja przywiozłem są bez znaku!Mało tego nasmarowałałem ją tylko i pole i sezon bez żadnej usterki!;D
Mikruss-Sipma jest bajecznie prosta,sterownik w kabinie, sygnał pełnej komory,fajne jest to że obwiazywanie nie jest mechaniczne tylko tylko "guziczek";D i owija :)
Wałki są na stałe,gdy jest materiał on poprostu go dobija(poprawia to zbicie do 30% niz w prasach samych lancuchowych)

#54 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 18:51

Jaką prase rolującą wybrac @jaco512 ciężko porównać te prasy bo dzieli je odstep ok 15-20 lat, inna konstrukcja podbieracza i rotora, inna przepustowość, w pasówce przy pracy bez noże 75KM można było ścisnąc bele bdb ale strasznie wolno to szło, do dobrej pracy potrzeba było ok 100KM mieć żeby wydajnie pracowac i mieć te ok 30 bel na godzine, przy mchale 75KM nie ma co podpinać, chociaż jest jeden użytkownik takiej prasy na af z moich okolic co zetorem 80KM robil sezon, ale to za malo, do tej prasy aby wydajnie pracwac trzeba od 100 w góre i im więcej tym lepiej bo możemy poganiać po polu, u nas przy maxxumie 110 na dobrym polu i w dobrej trawie bez zbytniego pośpiechu można zrobić ok 50 bel w godzinke i ciągnik sie przy tym nie meczy, można byłoby pewnie i więcej zrobić w godzine tylko trzeba mieć równe pole żeby można było szybciej poganiac i nie wypaść z siedzenia, co do samej siły /stopnia zgniotu to odczucie mam takie że w przypadku pasówki środek byl zbity mocniej(najlepiej jak prasa ma miękki rdzeń) a brzegi trochę słabiej, w stałokomorówce jest na odwrót co jest lepsze w przypadku jak bie mamy paszowozu i musimy bele ręcznie "rozebrać" bo po pasówce bez miekkiego rdzenia życze powodzenia roboty co nie miara, dodatkową wadą ptzy pasówce jest to że jak mamy mokry materiał to potrafi sie trochę oklejać na wałki prowadzace pasy, pół biedy jak prasa jest nnowa i ma wszystkie żrzynacze równe, ostre i sprawne gożej jak są już zużyte,

co do samego sprasowania beli to były tesyty w 2012 roku w kąkolewie i tam było co nieco widać jak to sie ma w przypadku poszczególnych systemów budowy komory zwijania

#55 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 19:35

Jaką prase rolującą wybrac aress ja sterownika nie mam zadnego mam tylko bzyczek ktory dzwoni jak prasa puszcza sznurek i konczy owijanie sznurkiem.
Co do mojej prasy ciagnik 70 ps i na slomie robi 25 do 30 belek na godzine, z tym ze sa dosc mocno zbite. Oczywiscie mozna jeszcze zwiekszyc dobijanie ale brakuje tych kilku koni, w przyszlym sezonie pojdzie ciagnik 80 km to zapewne sie jeszcze podkreci.

Edytowany przez Mikruss, 13 grudzień 2013 - 22:10.

#56 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 20:02

Jaką prase rolującą wybrac Mikruss- ile bel godzine? :) 25030? :P A ja mam bzyczek na pelną komore tylko, a owijanie widzę na prasie na takim kole pasowym jak by ,co podaje sznurek ,gdy sznurek sie ucina to staję i mozna balota wyrzucac;)
Ja mam 82 km ciagnik i przy koncowym dobijaniu(A zbijam Mocno) To juz czuc że ciagnik ma co ciągnąć. :) A ile bel na godzine ,szczerze nie liczyłem ale duzo zalezy ile jest np.słomy na rządku-bo jak bedzie mało to zrobisz 20 bel na godzine 2ha sprasujesz a bedziesz szybko prasował :)Takze tego sie nie da jednoznacznie okreslić
Ja tez planuje kupno ciągnika ciut wiekszego-ze względu na to ze na ty mam tura a jak wszyscy wiem gdy robimy baloty to tur tez jest potrzebny a tu zajety przy prasowaniu :)

#57 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 20:57

Jaką prase rolującą wybrac A na moje 15ha jaką byście prasę polecali będzie robić około 300bel rocznie. Zastanawiam się czy kupić używkę do 30tyś czy poczekać na mgr i kupić coś nowego oczywście jak wniosek przejdzie. Prasa do ciągnika 95km, w moim rejonie za prasowani kasują po 15zł słoma 20zł siano i 25zł sianokiszonka co mnie mocno drażni

#58 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 21:16

Jaką prase rolującą wybrac Miałem tak samo ;) tez mam ok.15 ha
Ja kupiłem używkę sipme Farme II 2008 r troszke ponad 30 tys i nie żałuje ;) z 95 koni spokojnie sobie da radę ;D

#59 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 22:15

Jaką prase rolującą wybrac Jak ta prasa się spisuje nie psuje się. jest prosta w użytkowaniu

Edytowany przez karolr2, 13 grudzień 2013 - 22:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 22:30

Jaką prase rolującą wybrac prasa dosc prosta, co do psucia to czy polska czy zachodnia to wszystko zalezy jak trafisz.
Czasami kupisz starego kapcia za 10 tys zl i bedziesz nim ganial cale sezony bez jakis wiekszych problemow, a czasami kupisz prase za 40-50 tys i zanim dojdziesz do ladu to sezon Ci minie i najesz sie aby nerwow.
Najwazniejsze jest sprawdzic stan, ja zawsze szukam maszyny do jakiegos tam remontu czy podszykowania, ale najpierw staram sie obadac sytuacje ile taka naoprawa moze kosztowac itp.
Jak na razie mi sie to udaje i z remontem wychodze zawsze ponizej ceny rynkowej :P