Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką prase rolującą wybrac

75 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 12:51

Jaką prase rolującą wybrac raczej wątpię, nie sprawdzałem tego, ale jak pamiętam ktoś mi kiedyś robił sipmą classic bele to było na nich dużo więcej sznurka niż po mojej jak mam wiązanie na 2

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką prase rolującą wybrac Dzisiaj, 03:45
  •  

#22 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 14:41

Jaką prase rolującą wybrac A można zrobić tak że gdy zbraknie nam np sznurka na polu to jechać dalej na jednym sznurku? :)

#23 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 14:43

Jaką prase rolującą wybrac nie jest to możliwe, ponieważ owija na 2 kłębki, w takim razie miałbyś tylko pół beli owinięte

#24 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 15:05

Jaką prase rolującą wybrac To jak ten sznurek idzie? od lewej do srodka i z powrotem i od prawej do środka? czy od lewej od prawej i drogi odwrotnie?

#25 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 20:07

Jaką prase rolującą wybrac są dwa ramiona a na każdym z nich sznurek i każde ramię prowadzi sznurek od kantu beli do jej środka i z powrotem

#26 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 22:03

Jaką prase rolującą wybrac ok. dzięki kolego za info :)

#27 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 21:28

Jaką prase rolującą wybrac

Za 40 tyś to ty się nie zastanawiaj nad tym polskim szajsem bo ja inaczej niestety nie mogę nazwać polskich maszyn.Bierz używkę z zachodu aby była w stanie dobrym.Sam mam 13 letnią krone i lepiej dobijam belki mtz 80 i nią niż koleś nową sipmą i casem 95 km Dodany obrazek wiem bo patrzyłem Dodany obrazek w tych polskich prasach to się tylko śrubki ukręcają i ciągle jakieś awarie łańcuchy itp.

Witam!
Jestem Uzytkownikem Prasy Sipma Farma II z569/1 i nie mówcie ze te prasy słabo dobijaja Balota ;D
U mnie zadna pasowa prasa nie zbije tak jak moja łancuchowo-walcowa ,fakt ze c360 ja nie uciągne bo u914 przy sianokiszonce miał przy dobijaniu co robic ;P
Jeśli masz sredniej wielkosci gospodarstwo to ja jako uzytkownik sipmy ja poleca,tylko przy kupnie pamietaj ,poswiec pare te 2,3 tys. zł wiecej i kupuj na zamkach

Edytowany przez aresss, 15 listopad 2013 - 21:29.

#28 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 21:32

Jaką prase rolującą wybrac Rozbawiłeś mnie, naprawdę. To, że u Ciebie prasą pasową nie zbije tak jak Twoja walcowo-łańcuchowa wynika z tego, że nikt nie chce, bądź nie umie, bądź nie ma wystarczającej mocy, żeby z belki zrobić kamień. Nie ma fizycznej możliwości, żeby przebić zgniot pasówki. Mimo tego sam się zastanawiam nad nową prasą stałokomorową, z racji ograniczonego budżetu. Nie jest to też zła propozycja, a znacznie tańsza. Jeśli budżet pozwoliłby to nie miałbym nawet wątpliwości.

#29 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 21:33

Jaką prase rolującą wybrac U mojego szwagra prasował prasa famarol na usłudze(podkreslam bo to moze miec znaczenie;D) i teraz kupił Szwagier kupił sipme,bez zmaków i dobija lepiej niz on tą famarolka;D

#30 Share sacrable

sacrable

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 21:42

Jaką prase rolującą wybrac Nie powiedziałeś jakie to były modele, to też ma znaczenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 22:12

Jaką prase rolującą wybrac Użytkuje prase Sipmę jak wyzej pisałem,i tez dobijam jak kamień. Zyzycie materiału napewno jest wieksze,fakt ale inna kasa za prase polska a zachodznia ;D
Ale napewno z dobiciem doruwnuje kazdej prasie pasowej i łancuchowej(niewiem jak z walcowymi ,bo nigdy nie widziałem balota po prasie walcowej)
a ci co tymi pasowymi u mnie słabo dobijaja to new holland 80 km,z viconem, zetor proxima 95km tez vicon , i belarus 82 km z massey fergusonnem czyzby wszyscy nie umieli prasowac?!

A co do famarolki to wydaje mi sie ze poprostu robił baloty na ilosc i przesto było słabo zbite ;) jaki model famarola to niewiem a sipme ma farme z279/1
Wydaje mi sie ze prasa famarol jak bedzie chciał to zrobi ładne baloty ;D

Pozdrawiam

#32 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 15:30

Jaką prase rolującą wybrac to jest zdecydowanie za mala moc do prasy pasowej. poza tym i tak powinno byc lepiej zbite niz po lancuchowej, o ile zgniot jest ustawiony na wyzszy. jezeli belki byly robione na usludze, to moze byc powodem slabego zbicia - wiecej belek wyszlo. prasa lancuchowo-walcowa, ani walcowa nie dorowna pasowce w zgniocie. nie opowiadaj glupot ze sipmy takie wspaniale belki robia. mialem wiele razy robione belki roznymi sipmami i nie dorownuja one w zgniocie famarolowi.

#33 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 23:16

Jaką prase rolującą wybrac Akurat wszyscy ci co wymieniłem robili u siebie baloty!Jezeli prasa pasowa to jesli kupisz w miare nowa prase ktora ma 4 lub 3 pasy (np,claas) to mozesz mowic ze dobrze baloty dobijesz a nie 20 letnia zachodnia prasą gdzie pas spiety 4 spinkami,jeszcze jest ich 6 to całkiem masakra. Jak bedziesz miał ciezka siankiosznke zbic to bedziesz tych pasów szukał w tym materiale co prasowałes!

a z polskich pras tylko wybieraj prasy sipma,dostenosc czesci(tanie czesci) masz do nich,prasy sie dobrze sprawuja ,dobrze zwijaja materiał;)słome,sianokiszonke jak i poplony (gorczyca ,inne:np.owies+peluszka+wyka)

#34 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 18:31

Jaką prase rolującą wybrac no dobrze, skoro są tak to wiekowe prasy to jeszcze mogę się zgodzić. Co do właśnie dostępności części to bardzo dobrze, ze tak jest, bo często się przydają, kiedyś i to może była w miarę najlepsza z polskich pras, ale w tej chwili już na pewno tak nie jest.

#35 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 19:48

Jaką prase rolującą wybrac Jest to jedyna prasa ktora ma troche doswiadczenia,chociaz to Polska tez postepy robia!i udoskonalaja prasy.Mam sprzet od prywatnych firm(pług -ale to juz nie istotne co) i wiecej od ty prywatnych nie chce zadnych maszyn ;D

A zuzycie jest wieksze niz w zachodnich prasach to napewno,o ile ma prasa orginalne czesci ;)Ale cena prasy tez sie rózni,to zuzycie tez jest inne;D

Pozdrawiam!;D

#36 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 17:17

Jaką prase rolującą wybrac ja mam akurat new holland 648 i dobija super baloty a chodzi z ciągnikiem 68 km, kolega ma starą prasę MF pasową z początku chyba lat 90 tych, pasy stare itp, z dobijaniem miał problem ale to przez hydraulike itp, teraz jak się z tym uporał to robi takie wałki jak kamień, że sipma może o takich pomarzyć jedynie.
Co do dostępności części to nie ma żadnego problemu z moim new hollandem, bo większość części dostepna w internecie lub w serwisie (na szćżęście jeszcze nic od nich nie potrzebowałem ale zrobiłem dopiero ok 1000 belek).

#37 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 21:04

Jaką prase rolującą wybrac TAk oczywiscie Sipma moze pomarzyc jasne ,ze produkt krajowy to nie moze robic dobrze ,Jak juz wyzej pisałem sipma zbija pięknie baloty, Moze pasowa słome jakos tam zbic ,ale z sianokiszonka jest problem ,bo jest za ciezka ,za duzy nacisk i pas peka, wiem bo gdy kupowałem prase rok temu,radziłem sie uzytkowników pras i jesli chodziło o Sianokiszonke nikt mi prasy pasowej nie polecał.A sipma bez problemu zbija nawet zielony poplon :)
I jestem zadwolony z prasy z tego powdu ze robi b.dobre belki ale tez ze wspieram krajowy produkt a nie tylko ten z "zachodu"!

#38 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 21:37

Jaką prase rolującą wybrac no ja robie tylko 200 belek sianokiszonki rocznie swoim New hollandem i jakos radzi sobie calkiem dobrze, z tym ze prasa jest pasowo -walcowa, czyli z przodu walki, a 2/3 komory to pasy, a czy pasy pekaja- wszystko zalezy jakie duze baloty sie robi i z jak mokrego materialu. Ja mocniej podsuszone robie ok 130-140 cm, jeden pokos mialem zupelnie mokry to zrobilem 120 cm ale kilka mialo wage ok 1 tony.

#39 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 18:34

Jaką prase rolującą wybrac U mnie we wsi taki niedaleki sąsiad ma new hollanda niewiem tez chyba 648 i widziałem jego akcje tej prasy na łacę ;P co wyrzucił balota to jakas osłona w góre i cos kombionował przy niej 15 minut.I mnie to utwerdza w jakims przekonaniu o tej prasie;D
Moze tobie chodzi dobrze,niewiem,ale nie mówcie ze Sipma nie dobije tak balota jak ta pasowa! ;)
Moja Sipma tez ma komore łancuchowo-walcową -tak jak mówisz z przodu wałki,a tylnia część łańcuchy
A z tego co ja wiem to pasy pękają również od mocnego zbicia balota- Na chłopski rozum ,jak pękają od jego wielkosci ,to muszą i od zbicia,A te baloty co miały 1t to czym je unosiłes?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 10 grudzień 2013 - 19:56

Jaką prase rolującą wybrac fiat 780 dt z turem ale ze byl bez obciaznika to tyl byl w gorze :D