Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Jaką prase rolującą wybrac

claas variant rolland

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
73 odpowiedzi na ten temat

#1 deyu

deyu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 07:47

Jaką prase rolującą wybrac Chce kupić prase rolującą mam na nią przeznaczone 40tys zł nie może ona być starsza niz pięć lat czyli coś z polskich pras praktycznie tylko do słomy 25ha. Nie wiem która będzie lepsza sipma sokółka wafarma czy famarol proszę o pomoc.
  • 0

#2 adamc330

adamc330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 09:14

Jaką prase rolującą wybrac A jakim ciągnikiem będziesz prasował ? W sokółce belka słomy lubi się zatrzymać w komorze, ale podobno wystarczy zmniejszyć zgniot.
  • 0
Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

#3 yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 783 postów
  • 7665259
  • Zainteresowania:Nie pobieram korzyści majątkowych z gospodarstwa, wszystko co na zdjęciach należy do moich rodziców, więc nie pytajcie co jak i dlaczego bo to nie mój kawałek chleba;)
    Firma Dach System, wykonastwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 09:22

Jaką prase rolującą wybrac Właśnie*-czym byś ją ciągał? W sipmie byś powybierał, a praktycznie dołożysz parę tysięcy i masz nową
  • 0
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#4 hodowca94

hodowca94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 09:30

Jaką prase rolującą wybrac Za 40 tyś to ty się nie zastanawiaj nad tym polskim szajsem bo ja inaczej niestety nie mogę nazwać polskich maszyn.Bierz używkę z zachodu aby była w stanie dobrym.Sam mam 13 letnią krone i lepiej dobijam belki mtz 80 i nią niż koleś nową sipmą i casem 95 km :lol: wiem bo patrzyłem :P w tych polskich prasach to się tylko śrubki ukręcają i ciągle jakieś awarie łańcuchy itp.
  • 0

#5 corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów
  • 10406363

Napisany 17 czerwiec 2011 - 10:13

Jaką prase rolującą wybrac Kolega powyżej ma rację polski sprzęt jest strasznie słabo wykonany zarówno technicznie jak i jakościowo. Wszystko jest słabe rwie się albo szybko wyrabia. Też stawiał bym na zachodni sprzęt mimo że będzie miał kilka lat będzie o wiele lepszy i dłużej posłuży. Jeśli natomiast musi być to nowy polski sprzęt to ja stawiał bym na sipme.
  • 0
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#6 Ryba

Ryba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • 10736464

Napisany 17 czerwiec 2011 - 10:35

Jaką prase rolującą wybrac A ja sie dopisze do tematu bo rowniez rozgladam sie za jakas prasa do 35tys i glownie do slomy. Co byscie mogli polecic? W gre wchodzi pasowa lub walcowa bo jeszcze sie waham ktora byla by lepsza :(
  • 0

#7 corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów
  • 10406363

Napisany 17 czerwiec 2011 - 11:27

Jaką prase rolującą wybrac Jak zapewne wiesz w walcowej masz stałą komorę natomiast w pasowej zmienna tak więc w pasowej możesz ustawić duże bele i tym samym zmniejszyć koszta, bo wiadomo dużych bele będzie mniej więc mniej sznurka i zbierania. Masz może na myśli konkretne marki ?
  • 0

#8 yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 783 postów
  • 7665259
  • Zainteresowania:Nie pobieram korzyści majątkowych z gospodarstwa, wszystko co na zdjęciach należy do moich rodziców, więc nie pytajcie co jak i dlaczego bo to nie mój kawałek chleba;)
    Firma Dach System, wykonastwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 11:29

Jaką prase rolującą wybrac Na areał do 50 ha spokojnie wystarczy któraś z polskich pras, i ja niestety z wami sie zgodzić nie mogę, bo gdyby polskie prasy były by aż tak źle wykonane to dawno przestano by je kupować, w każdej maszynie coś sie wyrobi, ale spójrzcie na dostępność części i cenę-co poważnego w takiej sipmie paść może? Przez 13 lat w naszej zmieniliśmy jedynie trzy łańcuchy napędzające, dwa łożyska na górnej taśmie, i komplet łożysk na bębnach, prasa dużo zarobkowała i u nas ma ok 100 ha do sprasowania rocznie, więc na miejscu kolegi kupiłbym którąś z nowych polskich pras-jak będziesz o nią dbał to wytrzyma Ci na prawde długie lata
  • 0
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#9 deyu

deyu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 11:46

Jaką prase rolującą wybrac Prasa pracowała by z zetorem 7211 tez bym kupił najchętniej zachodniom ale za 40 tys pięcio letniego nic niewyrwie .
  • 0

#10 pawel101210

pawel101210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Sport,Muzyka

Napisany 17 czerwiec 2011 - 12:29

Jaką prase rolującą wybrac do Zetora 7211 to bym poradził Metal-Fach Sokółka Z-562
Wujek ma i zaczepia do Ursusa 3512 i czasami do C-360 :) wiadomo lekko po d*pie dostaje no ale nie jest zła B)
@adamc330 tak wystarczy zmniejszyć zgniot i będzie git :)
Unia Famarol też nie jest zła u nas w tym roku gościu kupił i śmiga Case'em MX110 z nią :)
  • 0
28.07.2009 - 28.07.2012r. Już trzy lata na AF :)

#11 Ryba

Ryba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • 10736464

Napisany 17 czerwiec 2011 - 12:56

Jaką prase rolującą wybrac Myslalem nad zmienna komora tylko martwi mnie sam rdzen beli. Wiecie moze czy przy opcji miekkiego rdzenia jest tak samo ,,wrzucony material" jak np. w walcowej? Myslalem nad vicon rv 1601, 1901 lub JD 590
  • 0

#12 ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 22:04

Jaką prase rolującą wybrac Mięki rdzeń to tylko mniej zbija, a sposób podawania i zwijania jest taki sam jak bez miękiego rdzenia i nie ma nic wspólnego z walcową.
  • 0

#13 rafal11195

rafal11195

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • 35135107
  • Zainteresowania:branza rolnicza motoryzacja

Napisany 23 grudzień 2011 - 20:17

Jaką prase rolującą wybrac hm... wypowiem sie o sipmie farma II , uzytkuje ja 4 sezony i poszly mi juz 3 razy lancuchy, lozysko od napedu glownego , ogolnie nie kupilbym jej wiecej , nie wiem , moze za duzo od niej wymagam , ale nie powinno tak byc , zrobila okolo 9000bel, wazny lancuch (ciagnacy cala tasme z pretami) ktory znajduje sie po lewej stronie nie ma smarowania , dla mnie szok
  • 0

#14 corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów
  • 10406363

Napisany 22 maj 2012 - 23:57

Jaką prase rolującą wybrac I już po 4 sezonie takie wyeksploatowanie? To praktycznie nowa prasa co to jest 4 lata, a tu już takie problemy. Jak dla mnie również szok. Lecz w sumie się nie dziwię już dwa razy kupiłem nowy polski sprzęt i za każdym razem okazał się być bubel.
  • 0

#15 javorskyp

javorskyp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Hokey

Napisany 21 marzec 2013 - 20:37

Jaką prase rolującą wybrac Stoję przed wyborem nowej prasy. Kwotę jaką dysponuję to ok 70tys brutto no jeśli było by coś dużo lepszego to może troszkę więcej. Nie wiem co wybrać. Zastanawiałem się nad nową sipma stało komorową. Teraz sam nie wiem po tych komentarzach.

Czy inną polską czy tą sipme ? Za taką kasę nie kupie nic zachodniego przecież...

Prasa musi być koniecznie nowa. Nie będę wymagał od niej dużo max 600 bel na rok. Jednak muszę mieć prasę do mej działalności, po odbiorze zwrotu i vatu wyniesie mnie nie wiele.
  • 0

#16 majk03

majk03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:01

Jaką prase rolującą wybrac moze uda ci sie wytargowac prase case stałokomorowa, albo new hollanda, bo na pewno te prasy sa lepsze niz sipma
  • 0

#17 maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:18

Jaką prase rolującą wybrac Unię farmarol weź pod uwagę, używam jej i spisuję się naprawdę dobrze, nie zbija może jakoś tam super mocno tak jak zachodnie, ale na pewno lepiej niż Sipma, Metal-Fach czy Warfama, mam porównanie, nawet uważam, że jest to najlepsza z polskich pras. Za 70 tys. brutto to na pewno kupisz 1,8v, będzie miała owijanie siatka, sznurek, rotor
  • 0

#18 Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • 13108806

Napisany 31 marzec 2013 - 10:14

Jaką prase rolującą wybrac witam. Mam troche dziwna pytanie. a mianowicie co daje to że prasa owiaja na dwa sznurki? szybciej jest czy lepiej zwiazana bela? :)
  • 0

#19 maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 12:42

Jaką prase rolującą wybrac przede wszystkim chodzi tu o szybkość, bo z każdego kłębka idzie na pół beli, to pozwala zaoszczędzić paliwo i już nie tak długo się czeka aż owinie się jednym, ale i tak dłużej trochę niż siatką.
  • 0

Google AgroFoto Ads Jaką prase rolującą wybrac

• Reklama google
Dzisiaj, 08:01
  •  

#20 Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • 13108806

Napisany 31 marzec 2013 - 12:46

Jaką prase rolującą wybrac A nie jest to na zasadzie że wychodzi więcej sznurka? :)
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s