elektrotech

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

Polecane posty

tommot003    0

jak wyjąć tłoki w siłowniku w przyczepie d 47, bo chce wymienić uszczelki. Trzeba odkręcić siłownik z dołu? czy tylko powyjmować segery u góry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

panowie ja mam takie pytanko remontuje przyczepę d-35 (wywrotka3,5t) były kupione nowe siłowniki tylko że z przodu jest ta obręcz od obrotnicy i niema tam jak wkręcić trójnika a jak wkręciłem kolanko to niema miejsca żeby się odchylił podczas kipowania

da rade to jakoś zaspawac i wspawac jakąś mufke niżej żeby to nigdzie się nie zawadzało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Ja bym do tego dołożył jeszcze silnik hydrauliczny do napędu pompy od T-25 (minimalne mieszanie się oleju). I to dopiero by była super sprawa. Ale kombinuj , kiedyś starsze przyczepy posiadały pompę ręczną do wywracania możesz tego poszukać.

 

Jakiej mocy potrzebny był by taki silnik? Czy pompa od T-25 da rade wywrócic12ton?

Edytowano przez patrykDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho9711    0

Panie REGMASZ czy u Pana w firmie dostane uszczelniacz 127x117 (uszczelniacz typu U ) to jest do ruskiej przyczepy do siłownika, w różnych hurtowniach pytałem i nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Witam mam kilka pytań może dowiem się i podejme decyzje ,mam przyczepe 4 T jeden tłok od kilku lat lekko cieknie na oko może ok 0,5 do 1 litra oleju rocznie wycieknie niby nie dużo ale miejsce postoju masz mokre i cały tłok czy samemu można kupić uszczelki i naprawić ile to by kosztowało ,zawiezc do firmy co regenerują ile biorą za to trzecie wyjście zostawic tak jak jest koszt oleju ok 17 zł i wytarcie szmatą ewentualnie przed przeglądem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

kolego napisz jaka to przyczepa,

ja bym to zostawil. koszt uszczelniaczy to minimum 50zl i kilka godzin pracy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

mam problem z siłownikiem w przyczepie d-47b cieknie na dole z gwintu z tej dużej nakrętki tam powinien być oring ale u mnie gwint jest zepsuty i nie dokręca się do końca do oringu i cieknie przez gwint próbowałem go nasmarować silikonem ale jest za słaby i jak się kipruje przecieka i tu jest pytanie czym zakleić gwint zeby nie ciekł myślałem posmarować farbą i zakręcić tylko czy farba wytrzyma a jak nie to czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk255    1

odkręć nakrętkę wyczyść obydwa gwinty odtłuść tak aby były naprawdę suche i czyste posmaruj cienką warstwą poxiliny albo ośmiorniczki czy masą uszczelniającą rury hydrauliczne owiń dokładnie pakułą znowu posmaruj i skręć tylko mocno powinno podziałać.

 

a jak nie to zaspawaj w pi....du :)

Edytowano przez patryk255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

nakręc pakół lnianych na gwint. powinno pomóc


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

no właśnie z pakułami jest problem bo tam jest drobny gwint i je wyciąga do góry jak zakręcam a zaspawać nie zaspawam bo jak uszczelniacze na górze kiedyś puszczą to jak jest wymienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

jak Ci pakuły wyciąga to źle je nawijasz wg mnie. A kup klej taki czerwony do metalu chyba "loktajt" się nazywa tylko że kilka kropel kosztuje około 50zł ale nie pusci już nigdy


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

''Lactitude'' czerwony polecam


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

Nawiń pakuł lnianych i możesz jeszcze posmarować pastą uszczelniającą do rur jak masz i będzie trzymać. A jak Ci pakuły odwija to w nieodpowiednią stronę nawijasz. Nawijaj w przeciwną stronę co zakręcasz wtedy będzie dobrze no i oczywiście nie przesadzaj z tymi pakułami "kilka włosków'" starczy

Edytowano przez Maciejo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Pakułu zawsze można posmarowac pokostem nie ma prawa żeby cos puściło .


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qunie    7

witam mam pytanie odnośnie siłownika od claasa dominatora 76 tego który podnosi heder a mianowicie jak się go rozkłada bo chciałbym wymienić uszczelniacze za rady zdjęcia będę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy ten siłownik ma poprzeczne nacięcie w tulei przy samej głowiczce z której wysuwa się trzonek siłownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qunie    7

Czy ten siłownik ma poprzeczne nacięcie w tulei przy samej głowiczce z której wysuwa się trzonek siłownika?

akurat teraz nie mam możliwości tam zajrzeć ale chyba nie jest tam płasko tylko jakieś 10 cm niżej jest zgrubienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie w tym zgrubieniu powinno być poprzeczne nacięcie( pod koniec tulei).

Wyczyść je o obróć głowiczką w lewo jeden obrót, z tego nacięcia wysunie się zabezpieczenie- drut zakończony haczykiem. Obecnie jest on w podtoczeniach głowiczki i tulei tłoka. To jest jedyne zabezpieczenie jakie musisz wydostać aby ten siłownik rozmontować.

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Mam taki siłownik,leży u mnie z 5 lat, ale nie wiem w jakim jest stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez SamaPrawda
      Witam podczas rozbierania rozleciała mi się część od siłownika, wyleciało zabezpieczenie, kulka metalowa i podkładka miedziana, niewiem jak to ma być tam włożone, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? zdjęcie: https://zapodaj.net/cd01d8e55d40a.jpg.html
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj