Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

323 odpowiedzi na ten temat

#141 Share MAHU

MAHU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 15 maj 2011 - 17:47

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach A ja mam problem z zaworem krancowym w silowniku D47b, tzn przy wywrocie wyjdzie mi pierwszy tłok i drugiego połowa i stop, a co najgorsze w tym wszystkim że nie chce opuścić. Pomoże ktoś ?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzisiaj, 17:09
  •  

#142 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 24 maj 2011 - 19:05

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Mam taki problem. Nie wiem jak się zabrać do uszczelnienia tego siłownika
http://yfrog.com/mszdjcie05431j
http://yfrog.com/mvzdjcie05441j
Czy to trzeba coś zrobić z tym drucikiem? W drugim siłowniku się ułamał przy próbie wyciągnięcia tego drucika. Z góry dziękuję za odpowiedzi :rolleyes:

Edytowany przez danielhaker, 24 maj 2011 - 19:09.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#143 Share BUSTED

BUSTED

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 24 maj 2011 - 19:36

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach no ten drucik to trzeba wyjąć

#144 Share KarolTD90

KarolTD90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 maj 2011 - 20:28

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Do tego jest specjalny przyżąd do wyciągabia obcęgami to zazwyczaj się ułamują lepiej jest oddać do zakładu co zajmuje się regeneracją silowników ja robołem to w Bialymstoku koszt ok 80zł. Jak urwałeś już ten drut to jedyne wyjście to do tokarza obciąć w tym miejscu co jest ten drut zrobić gnint na silowniku i dorobić ten element z uszczelnieniem (z tym co się wyciąga) i to przykręcić

#145 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 24 maj 2011 - 21:03

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Ja myślałem że to nie taki problem wymienić uszczelniacze więc kupiłem komplet uszczelniaczy na oba siłowniki. Chyba 3zł na jeden siłownik kosztowały. Na tym drugim udało mi się wyciągnąć. Jak to teraz rozbroić?

Edit:
Udało się. Sąsiad podpowiedział i wymieniłem oba uszczelniacze.

Edytowany przez danielhaker, 16 czerwiec 2011 - 19:04.

#146 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 18:48

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Witajcie
W mojej przyczepie, leci olej z pierwszego siłownika(ten od strony zaczepu). Awięc postanowiłem wymienic uszczelniacze... jednak mam do Was pare pytań :) :
- Jak wyjąć ten siłownik,czy trzeba podniesc ,,kaste,,i go wykręcac, czy idzie wyjąć go poprostu dołem?
-Jak rozdzielic te dwa tłoczyska, z tego co wyczytałem jakos się wykręca?
-Jakie mogą byc niespodzianki podczas tej naprawy :)

Z góry dzięki

Pozdr

#147 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 03 czerwiec 2011 - 19:49

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach hm.....
ja w swojej przyczepie też zmieniałem uszczelniacze.
wziąłem podniosłem skrzynie na hydraulice. podpórka dla bezpieczeństwa i odkręciłem siłowniki z koszyczków. skrzynia na dół i 4 chętnych albo tur i skrzynia w górę i mamy dostęp do siłowników.

później wymontowałem siłowniki odkręciłem ten pierścień na którym spoczywał siłownik i go podłączyłem wężem do hydrauliki ciągnika. kiper w górę i siłowniki się wycisły. można to również robić powietrzem. później wymiana uszczelniaczy i montaż

chodzi już kilka lat i sucho w garażu pod przyczepą

#148 Share krzysiu12

krzysiu12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 11:36

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Robiłem dzisiaj to samo i po wymienieniu uszczelki nadal leci olej czy ktos wie co moze byc tego przczyna?

#149 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 18:50

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach wyjąłem siłownik z przyczepu autosan D 47B mam jeden duży chce w nim wymienić uszczelniacze bo cieknie i moje pytanie jest takie jak go rozebrać bo coś nie moge dojść

#150 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 19:07

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Mógłbyś zrobić jego zdjęcie góry? Musisz zawleczkę wyciągnąć z niego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzisiaj, 17:09
  •  

#151 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 19:12

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach na górze obok tej kulu co wchodzi w pake jest jakaś śrubka a te siłowniki wychodzą z tłoka górą czy dołem bo zastanawiam się czy dołu nie da rady odkręcić i tamtendy wyciągnąć

#152 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 19:16

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach w tym siłowniku rozkręca się dół,i do dołu wypycha-musisz również z 3 stopnia kulę odkręcić-bo ona jest z szerszą podstawą-na dolnej pokrywie jest jeszcze śruba,która wkręcona jest w gwint(taka zabezpieczająca odkręceniu)

#153 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 19:47

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach a jak tą kule z góry odkręcić?

w dolnej podstawie jest właśnie jakaś niby śruba na samym dole po co ona jest?

#154 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 20:15

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach kulę się odkręca-jak?-ja kombinowałem,na wysuniętym(zdaje się że jest zabezpieczona-a potem młotkiem w tą stopę kuli).

na dolnej obudowie(deklu)masz śrubę na wkrętak wkręconą na zewnętrznym obwodzie-wkręcona na gniazdo w gwincie-takie zabezpieczenie.

#155 Share arturek18

arturek18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:ciągniki, maszyny itp:P

Napisany 29 czerwiec 2011 - 20:11

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach witam wszystkich. na poczatek mam pytanie jaki siłownik musze założyć do przyczepu o wymiarach 3m *2,10 m i wysokosci burt około 50 cm. może ktoś się orientuje w tym temacie proszę o odpowiedz. a po drugie czy siłownik od przyczepy d-35 będzie sie nadawał??

#156 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 29 czerwiec 2011 - 20:41

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Zależy w jakim miejscu go zamontujesz. Jak centralnie na środku to załóż od zwykłej przyczepy z 3stronnym wywrotem napewno da rade i jest łatwo dostępny.

#157 Share erwinw

erwinw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 21:18

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach zrobiłęś ten siłównik jak nie to napisz na af a wszystko po koleii ci opisze

w sumie to i tak napisze może się komuś przyda.Po pierwsze to nie trzeba było wyjmować siłownika łatwiej jest go wtedy rozkręcić[chyba że macie wielkie imadła] odkręcasz przewód potem te śróbę zabezpieczającą dolną podstwę przed odkręceniem (ona jest nad przewodem)potem bierzemy sie za te dolną podstawę jak nie masz takiego dużego klucza to najlepiej łańcuchem(tak jak się kiedyś filtry oleju sie odkręcało)ja próbowałem już chyba wszystkiego klucze po 200złsztuka na tym urywałem łańcuch najlepszy ale nie o tym jak dół odkręcisz to tam przy największym tłoku musisz seger wyjąć a jeszcze ta główka od góry tam w tym najmniejszym tłoku masz taka małą śróbke zabezpieczającą na śrubokręt wykręcasz to i mlotkiem w podstawę główki musi pójść potem wypychasz tłoki do dołu czyścisz wszystko dokładnie żeby piasku się tam przypadkiem nie dostało wymienisz uszczelniacze i składasz a jeszcze jedno ta śróbka co w główce jest na kluczyk 10 to odpowietrznik tego niema sensu wykręcać powodzenia ;)

#158 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 07 lipiec 2011 - 09:56

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Chciałbym dokładną informacie jak to rozkrecic założyć i złożyć. Też musze zmienic w TURze.

z góry Dzięki Dodany obrazek

#159 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 10:57

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach No więc tak: Najpierw musisz wyciągnąć te zawleczki na górze. To są zwykłe stalowe druty. Z tym jest największy problem. Jak by się nie dało to puknij młotkiem na ten pierścień żeby go cofnąć to może lżej pójdzie. Jak już ci się uda to wyciągnij siłownik w górę. Energicznie- bo tam trzyma uszczelka. Potem jak już masz wyciągnięty siłownik to zdejmujesz seger i ściągasz taką szklankę. (do dołu) Z niej wyciągasz uszczelki i wkładasz nowe. Potem tą szklankę wkładasz na tłok (z tym też mogą być problemy bo nowa uszczelka nie będzie chciała wejść na tłok. Uważaj żeby nie uszkodzić jej przy nabijaniu na tłok siłownika.) Potem zakładasz seger i tłok z powrotem wkładasz w siłownik. Prostujesz drut który jest zawleczką i wbijasz we wcięcie. I gotowe ;)
Mam nadzieję że dobrze ci wytłumaczyłem krok po kroku. :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 07 lipiec 2011 - 11:44

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzięki Dodany obrazek jasno i na temat.

He he chyba mi sie odwdzięczyłeś za te info o TUZie w zetorach, PMD Dodany obrazek

Jutro zabieram sie do pracy, dzis kupie uszczelniacze.