Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

323 odpowiedzi na ten temat

#81 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 21:36

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach na dole pod wężem co się przykręca taka wielka nakrętkę musisz mieć odpowiedni klucz (duży) żeby złapac wycięcia na obudowie tłoka tak po środku wysokości a potem glycerami trzeba odkręcić ten dół a potem to chyba wszystko wyleci

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzisiaj, 03:15
  •  

#82 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 22:25

na dole pod wężem co się przykręca taka wielka nakrętkę musisz mieć odpowiedni klucz (duży) żeby złapac wycięcia na obudowie tłoka tak po środku wysokości a potem glycerami trzeba odkręcić ten dół a potem to chyba wszystko wyleci

zobaczę jak przyjadę za 10dni z wakacji mam szanse że wykonam tą operacje w przydomowym warsztacie ?

#83 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 00:36

zobaczę jak przyjadę za 10dni z wakacji mam szanse że wykonam tą operacje w przydomowym warsztacie ?

Wszystko zależy od tego jak mocno jest zapieczony gwint, do takiej roboty przydaje się specjalny uchwyt do trzymania siłownika.

#84 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 05:13

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach ja tam zawsze daje siłowniki firmie która zajmuje sie regeneracja bo jak jest troche podjechany to potem trzeba szlifować i wieksze uszczelnienia mieć a je trzeba zamówić by zrobili.

#85 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 04 sierpień 2009 - 21:23

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Ja tez oddaje go do regeneracji gdy jest zepsuty.A fakt zle napisałem SORY :(
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#86 Share Jackassiu

Jackassiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 08:26

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Witam, Panowie też mam problem z siłownikiem w przyczepie z tym, że nie z gwintem. Otóż były wyciągane obydwa siłowniki i w nich były wymieniane uszczelnienia. Na pusto wywracała dobrze, nie popuszczała. Z ładunkiem tez, ale przy opuszczaniu jej w pewnym momencie (jakieś 5-10 cm do całkowitego schowania) z tłoka wybija olej. Miał ktoś taki problem?
Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

#87 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 21 wrzesień 2009 - 15:03

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach to nie zależy od operatora poprostu powietrze się bardzie spręża od oleju i potem dzieje się tak jak jest to opisane wyżej

#88 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 24 październik 2009 - 18:18

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach No tak najpierw ustalasz którą pierwszą będziesz ciągać przyczepę. No to tą co 1 będziesz ciągać to ciągniesz przy ramię rurkę najlepiej z lewej strony i na końcu montujesz gniazdo od szybko złącza lub te zwykłe:) i podpinasz przewód od wywrotu od tej ostatniej pod te nowe wyprowadzone gniazdo przy ramię. Z przodu przyczepy od tej rurki prowadzisz przewód i podpinasz po wejście od ciągnika i ostatnia przyczepa może już kipować. A ta pierwsza podpinasz normalnie pod gniazdo od ciągnika czyli każdą przyczepę masz podpiętą pod osobne weścia . Najpierw kipujesz tą pierwszą a potem tą drugą. Na pewno będzie działać bo tak ma zrobione muj wuja ze pierwszą ciągnie przyczepe 6t a potem 3,5 i ma tak samo zrobione jak ci napisałem:)
Case <3

#89 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 24 październik 2009 - 19:32

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Bardzo dobrze tak jest ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#90 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 październik 2009 - 19:38

przy ramię rurkę najlepiej z lewej strony

A co to za różnica po której stronie??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzisiaj, 03:15
  •  

#91 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów

Napisany 24 październik 2009 - 20:46

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Jak dla mnie z lewej to lepiej:)
Case <3

#92 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 24 październik 2009 - 20:48

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach No ale ja pytam się czemu przy lewej ramie lepiej niż przy prawej albo po środku.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#93 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 25 październik 2009 - 08:20

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Jak to dlaczego ??? A z której strony ciągnika się najczęściej wysiada ??? z lewej ! i co przechodzić na drugą stronę przyczepy tylko po to żeby podłączyć lub odłączyć hydraulikę chamulce lub elektrykę ,dlatego wszystko montuje się na lewej stronie żeby było ergonomicznie jednak każdy robi jak chce ;)

#94 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów

Napisany 30 październik 2009 - 19:07

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach No właśnie koses:D
Case <3

#95 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 październik 2009 - 19:58

Jak to dlaczego ??? A z której strony ciągnika się najczęściej wysiada ??? z lewej !

z obu stron (ciapku tylko z lewej mam drzwi)

przechodzić na drugą stronę przyczepy tylko po to żeby podłączyć lub odłączyć hydraulikę chamulce lub elektrykę ,dlatego wszystko montuje się na lewej stronie żeby było ergonomicznie jednak każdy robi jak chce :D

Wyjście hydrauliczne mam po lewej tronie a gniazdko po prawej. Hamulca nie podpinam ale są po prawej. Poza tym co to za problem dac kroka nad zaczepem. Nie raz przechodziłem na drugą stronę.

bullet_black.png

#96 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 30 październik 2009 - 20:39

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach A ja staram się aby było to z prawej. Pierwsze to to by w korzystając z tego na drodze nie wpakować się pod innego użytkownika, drugie - drzwi mam z obu stron, a np: T-150K kierownicę ma z prawej strony. A może to przyzwyczajenie z ciężarówki -zapas z prawej, skrzynka narzędziowa też.

#97 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 31 październik 2009 - 07:36

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Przecież napisałem że każdy robi jak chce, jednak z pożądnych traktorów wysiada sie tylko z lewej strony :D pozatym andrzej jak będziesz miał więcej lat to wtedy nie będzie ci tak łatwo przez ten zaczep przeskaiwać i docenisz wtedy proste ale dające wygodę rozwiązania. Zorzyk2 a co ty kiprujesz na drodze publicznej ?

#98 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 październik 2009 - 07:45

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Tez mi pożadny ciągnik co ma tylko jedne drzwi :D
Więcej lat to znaczy ile?? 60?? Przejsc przez zaczep to tak jak postawić noge na schodek wiec nie widzę tu problemu.

bullet_black.png

#99 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 październik 2009 - 08:51

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Mesz metrowe schody? :D Po lewej jest zdecydowanie praktyczniej, jak widzę np. złącze do hamulców w c 360 to mi się źle robi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 październik 2009 - 08:55

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Nie. Zaczep przyczepy mam na wysokości 30 cm.

bullet_black.png