Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

323 odpowiedzi na ten temat

#61 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 16 kwiecień 2009 - 20:23

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Tez mialem taka dzwignie ale gdy oddalem do regeneracji została usunieta nie wiem czemu, ale gdy sie za wtsoko podniesie przyczepeto nic sie nie dzieje z tym siłownikiem tylko nie podnosi wyzej. A co do przecieku to pewnie trzeba dokręcic tak jak juz wczesniej koledzy wspomnieli i wymienic oring i bedzię oki ;)
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzisiaj, 15:11
  •  

#62 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 15:49

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach zawór jest zaślepiony i z niego nie cieknie, na samym dole siłownika jest taka dziurka i z nie się leje.

#63 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 19:42

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach a może rdza Ci zjadła siłownik i dlatego leci, daj do jakiegoś majstra co regeneruje siłowniki to ci zrobi

#64 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 20:08

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach rdza go nie zjadła bo siłowniki przeważnie jest w oleju...

#65 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 20:29

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach U mnie ciekło bo miałem pęknietą obudowę. Ale oddałem siłownik do regeneracji na Słomczynie i teraz drogi sezon mam spokój

#66 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 22:13

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach a ile zapłaciłeś za siłownik po regeneracji?

#67 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 13 maj 2009 - 18:16

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach witam nie zakładam nowego tematu tylko zapytam tutaj .
czy jest możliwość kupienia takiej dużej nakrętki zakręcanej od góry do siłownika do przyczepy 3,5 t wywrot na dwie strony. chciałem wymienić uszczelniacze i przy składaniu lekko postuknąłem młotkiem od boku w tą tuleję i pękła żeby mocno to bym sie nie zdziwił ale to było bardzo lekko , i teraz mam problem bo nie wiem czy takie coś można dokupić , gdzie o to pytać i ile to może kosztować

z góry dziękuję za pomoc.

#68 Share schiefelbein1

schiefelbein1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 30 maj 2009 - 19:55

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Widzialem na filmiku ze koles kipuje dwie przyczepy na raz.w zwiazku z tym mam pytanie jak podlaczyc weze zeby bylo wyjscie na druga przyczepe. i czy ktos tak ma zrobione i czy zdaje egzamin

#69 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 30 maj 2009 - 20:04

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Żeby wysypać dwie naraz to musisz mieć co najmniej dwa wyjścia jednostronnego działania z tyłu ciągnika, a w tej przyczepie która jeździ jako pierwsza trzeba mieć dodatkową 'rurkę' z węzem podłączeniowym z przodu, a gniazdem hydraulicznym do drugiej przyczepy z tyłu. Ja tak mam w HW, ale żeby wysypywać dwie w tym samym czasie to musi być w ciągniku wydajna pompa.
Albo widziałem też np. w czeskich wywrotkach taki specjalny zawór, dzięki któremu podłączałeś do ciągnika też tylko jeden wąż, a po wywaleniu pierwszej przestawiałeś ten zawór i dopiero wtedy wysypywało się drugą, to jednak nie pozwalało wysypywać dwóch na raz.
Poza tym żeby tak robić to trzeba mieć długi kosz przyjęciowy, albo w magazynie dużo miejsca, a oprócz tego jak wysypiesz dwie na raz na betonie to potem bardzo ciężko jest ruszyć, bo zboże 'trzyma' cię za przyczepy.
good God damn and other such phrases...

#70 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 30 maj 2009 - 20:16

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach wystarczy jedno wyjście jednostronnego działania ale 1 przyczepa musi mieć wyjście do podłączenia 2 i 1 nie może mieć rozdzielacza (ja jak chcę wysypać 2 to zamykam rozdzielacz na 1 i olej nie płynie do tłoka 1 tylko kierowany jest na tylne wyjście 1-szej gdzie podłączona jest 2 przyczepa i wywracam 2/mam Metaltech/)
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzisiaj, 15:11
  •  

#71 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 30 maj 2009 - 23:09

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach A w nas w tej większej przyczepie idzie wąż przez długość. Robi za przekaz oleju z ciagnika na druga przyczepę. Ciągnik z tylu ma dwie pary wyjść i jedna podkreca sie pod jedna parę a druga pod druga. Pasuje to te mozna troche podkipowac, druga to samo, pasuje to mozna opuścić, sa niezależnie od siebie. Wąż 7m po ~4zl/m zakucia dwa po ~5zl złączka ~14zl gniazdo ~14zl wtyczka. Za Okolo 60zl masz przelot na druga. A kup ten rozdzielacz to nie grosze -taki zwykły przelotowy zawór to blisko 100zl kosztuje. Heh znam taki przypadek ze gosc od gościa pożyczył 2 metal-fach i chcąc wywrócic te druga zablokował tej pierwszej kiper bolcami zamiast przerzucić zawór. Siłowniki w pace sie znalazły...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#72 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 31 maj 2009 - 06:53

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Jak dla mnie to kiprowanie dwóch na raz to nierealne.....mam te metaltechy 8 tonowe ii kiprując jedną ziemi to ciągnik nie daje rady wysunąć 3 części tłoka :P tak poza tym to nie zbraknie oleju trzymając dwie w górze ?

#73 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 31 maj 2009 - 08:24

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Bo masz po jednym tłoku pewnie :P

Wywracamy hl8011 (dwa tłoki potrójnie sie wysuwają) i autosan 4t tez dwa tłoki tylko podwójny wysuw i jest spoko

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#74 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 31 maj 2009 - 11:04

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Metaltech 8t ma jeden siłownik
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#75 Share Radek82

Radek82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 27 czerwiec 2009 - 11:58

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Ja kiedys myslalem o czyms takim zeby na 1 przewodzie i bez rozdzielacza kipowac 2 na raz. Po prostu ja mam w mojej d-35 na tym wezu podlaczanym do ciagnika trojnik i z niego idzie jeden p[rzewod na przedni tlko a drugi na tylny tlok. I tak samo mozna zrobic przy tylnym tloku., wstawic trojnik i wtedy jeden przewod dac na tylny tlko a drugi przewod pociagnac do konca ramy i wstawic szybkozlacze. Wtedy to juz by powinny isc obie na raz choc nie zawsze. I takie by bylo dobre do 60 jak jest 1 wajcha.
Belarus MTZ 82 i URSUS C-360- na 19 ha nie mają co robić.
maszyny towarzyszące z firmy Unia Grudziądz i 2 przyczepy Sanok: D-35M i D-50.

Sprzedam przyczepę Sanok D-50, sztywna, stan dobry, opony dobre, lub zamienię na wywrotkę D-47 lub podobną w dobrym stanie. Kontakt:gg 8134005

#76 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 23:53

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach jak rozebrać siłownik od przyczepy polskiej wywrot na 3 strony. chce wymienić uszczelniacze bo mi cieknie jak kipruje jak ktoś rozbierał to niech napisze jak go rozkręcić pozdro

#77 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 16:47

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Jaka to dokładnie przyczepa ?

#78 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 20:59

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach dokładnie to nie wiem mogę ją opisać wysokie koła 20" nie balony wywrot na 3 strony na jednym siłowniku myślę że to jest d47 albo d50 dokładnie to nie wiem bo to nie moja tylko sąsiada a muszę wiedzieć jak go rozebrać żaby wymienić uszczelniacze na tłoku bo mu cieknie ostro

#79 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 03 sierpień 2009 - 21:17

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach podnieś na maksa do gory podeprzyj jakimis solidnymi kolkami, odepnij zbezpieczenie od gałki siłownika u góry opusc i odkrec sruby które zabezpieczaja siłownik przed wypanieciem z ramy, odłącz waż hydrauliki i dwóch silnych gosci i do góry trzeba wyjąc zrobic siłownik i te same czynnosci ale w odwrotnym kierunku. :( Pozdro
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 03 sierpień 2009 - 21:28

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

podnieś na maksa do gory podeprzyj jakimis solidnymi kolkami, odepnij zbezpieczenie od gałki siłownika u góry opusc i odkrec sruby które zabezpieczaja siłownik przed wypanieciem z ramy, odłącz waż hydrauliki i dwóch silnych gosci i do góry trzeba wyjąc zrobic siłownik i te same czynnosci ale w odwrotnym kierunku. :( Pozdro

tyle to ja wiem chodzi jak rozebrać sam siłownik jak go rozkręcić bo to musi być szybka operacja w końcu jest akcja żniwa i tydzień przyczepa nie będzie stała i czekała muszę wiedzieć jak rozkręcić sam siłownik jak dostać się do środka jakie śruby odkręcić żeby w 1 dzień to zrobić bo przyczepka musi chodzić ze zbożem pozdro