Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

323 odpowiedzi na ten temat

#41 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 23 listopad 2008 - 08:08

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach chcesz kupić neptuna? moj ojciec powoli mysli o sprzedazy naszego ale ze złom potaniał to mu przeszła ochota na wywiezienie go

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzisiaj, 08:45
  •  

#42 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 11:08

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach załaduj ładunek na jedną stronę przyczepy i walnij rogala to ci się sama wywróci ;)
a tak serio to możesz też wsiąść pompę z ładowacza i zrobić osobną na przyczepę instalacje
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

#43 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 23 listopad 2008 - 14:57

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach http://www.allegro.p...zepy_kipra.html ale nie wiem czy bierzesz pod uwagę wywrot ręczny ;)
Ps. Akurat ten wygląda na jakiś badziew, ale można przecież poszukać w lepszym stanie.

#44 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 00:45

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach z tym siłownikiem też miałem sporo problemów, właśnie w tamtym miejscu gwint mi się zerwał i nie miałem jak zamontować kolanka, ale i tak był tłok wybity, też z powodu zerwania gwintu z resztą nie pierwszy raz mi się to zdarzyło. mam już 2 tłok wymieniony a głównym powodem jest podwyższenie burt. teraz mieści o 40% więcej, ale kosztem siłowników
obecnie równierz tłok wybity, ale nie naprawiany, ale chyba ze swoich wyłożę bo sporo bym musiał ręcznie zrzucał z niej

#45 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 20 luty 2009 - 16:04

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Odświeżam temat. Mam okazje kupić taką przyczepe, mam jechać ją oglądać, najbardziej sie boje tego wywrotu co mam w nim sprawdzać, oczywiście czy nigdzie powietrze nie ucieka, ale co jeszcze? Polecacie to rozwiązanie czy raczej nie? Z uszczelniaczami jakby co bedzie napewno problem, ale raczej dałoby się przerobić na zwykły tłok hydrauliczny. Dzięki za odp. schoć wątpie, że ktoś odpowie, bo to taki mało spotykany system...

#46 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 20 luty 2009 - 17:33

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Jest minus takiego wywrotu - nie można częściowo podnieść przyczepy. Są dwa stany wywrócona albo nie - nic po środku :).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#47 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2009 - 17:39

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach hmmm załóż zawór na wężu i jak się będzie unosić wystarczy zamknąć i nie podniesie się do końca ( w teorii przynajmniej tak to wygląda). Mi osobiście się pneumatyczny nie podoba. Misi być dobra sprężarka i instalacja w ciągniku. Hydrauliczny jest lepszy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#48 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 20 luty 2009 - 18:01

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach @andrzej 2110 w teorii nawet tak dobrze nie wygląda a w praktyce jeszcze gorzej :).

Wywracasz zamykasz zawór i co, materiał, dajmy na to zboże spaduje grawitacyjnie, przez to spada obciążenie, powietrze się rozpręża i wywraca dalej. A przy wywracaniu np: ziemi lub sieczki z trawy to jeszcze gorzej, bo robi sie to skokowo i niekontrolowanie.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#49 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2009 - 18:15

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach faktycznie zapomniałem o tym ze się rozpręża. Najlepszy jest hydrauliczny :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#50 Share mardra8

mardra8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, Informatyka, Mototyzacja, Rolnictwo

Napisany 23 luty 2009 - 21:25

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Witam
Posiadam takowa przyczepe z wywrotem na powietrze i potwierdzam ze jest tak jak koledzy wyzej napisali tzn. jak material z przyczepy spadnie to skrzynia jeszcze troche sie podniesie ale z tego co zauwazylem to maks 10 cm wyzej( podczas kiprowania zwiru ) a kiprowac mozna na jaka wysokosc sie chce za pomoca zaworu poprostu zaworem puszczasz powietrze na silowniki i w odpowiednim momencie zawor zamykasz. Osobiscie tego typu przyczepy mi sie bardzo podbaja nie cieknie zaden olej i nie ma problemu ze wymieszasz olej w ciagnikach, a co do szczelnosci to moja jest z lat 60 i uklad wywrotu jest szczelny powietrze w zbiornikach trzma nawet przez tydzien, hamulce tez brzytwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzisiaj, 08:45
  •  

#51 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 23 luty 2009 - 21:46

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Kilka lat temu przewiózł do mnie gość zboże taką przyczepą 68 chyba rok produkcji ale stan dobry. Wywróciła bez problemu jednak wywrót opiszę krótko "hop siup" i wywrócone nie ma mowy o wolnym czy częściowym wywróceniu. Jak ktoś ma możliwości żeby wywracać bez problemu wszystko odrazu to czemu nie przyczepa się sprawdzi.

#52 Share mardra8

mardra8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, Informatyka, Mototyzacja, Rolnictwo

Napisany 24 luty 2009 - 16:29

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Możliwość częściowego wywrócenia jest i zależy ona wyłącznie od operatora zaworu ;P

#53 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 19:51

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Witam mam problem z siłownikiem od wywrotu leje się z niego olej ale nie od góry z uszczelniaczy, tylko gdzieś z dołu wycieka na 3 kiprowania wycieka jakieś 1.5 litra oleju, co może być przyczyną?

#54 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 20:52

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach jak się nie myle to on jest skręcany na dole i pewnie na tym cieknie tam jest oring i go najprawdopodobniej trzeba wymienić no chyba że się myle

#55 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:15

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach A może cieknie z zaworu z dzwigienką? Tak właściwie to do czego jest ten zawór?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#56 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 22:05

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach ja nie mam tej dzwigienki i jest dobrze

#57 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 16 kwiecień 2009 - 15:36

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Masz zaślepiony ten zawór?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#58 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 18:11

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Jeśli ma tam od spodu takie denko przykręcane to trzeba je odkręcić i wymienić oring tak jak pisał ktoś wyżej. Tylko najpierw się trzeba upewnić czy leje stamtąd chociaż jak to zrobisz to nie zaszkodzi a koszt to kilka zł.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#59 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 18:52

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach @Darek1972 a nie wiem nawet. ale dzwigni nie mam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share 626andrzej

626andrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 19:37

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Ta dzwignia spełnia role zaworu bezpieczeństwa blokuje dopływ oleju gdy siłownik za mocno sie wychili