elektrotech

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zorzyk2    56
prosił bym o propoZycje poniewaz w firmie którą mi podaliście nic nie znalazłem

Wczoraj byłem na ul. Elewatorskiej w sklepie po stronie salonu tToyoty i tam były jakieś 2 siłowniki ale zapomniałem spytać, jutro też tam będę i zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

mam taki problem że w przyczepie przy pierwszym siłowniku przy trójniku rozdzielającym olej jest przeciek od strony siłownika pierwszego (trudno się połapać :D ) i jest problem bo przewód doprowadzający olej z traktora i odprowadzający do drugiego siłownika są odkręcone a sam trójnik został przy siłowniku i nie da się go odkręcić (czy jest tam w ogóle gwint czy jest on zaprasowany. czy można to miejsce jakimś klejem do metalu zalepić a jak nie to czym??? i drugie pytanie jak wyjąć cały siłownik ramy?? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

wyjmuje się przeważnie do góry silowniki ale trzeba wlaśnie odkręcić wszystkie końcówki więc powinno się odkręcić no chyba że jest zaspawane oczyść dokladnie powinnieneś zobaczyć ,a klej to pewnie nawet nie wytrzyma jedynie nowa końcówka albo trójnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

ale właśnie ten trójnik jest przyspawany i cieknie na spawie a żeby poprawić spaw trzeba go wyjąć bo tak się nie da bo jest on z przodu przyczepy w osi obrotu obrotnicy i nie mam pojęcia jak go wyjąć przewody są odkręcone trzyma się tylko w tym jarzmie u góry i to jajo w górnej ramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

to jest przyczepa dwu siłownikowa to spróbuj delikatnie podnieść skrzynie na jednym siłowniku ale bardzo delikatnie żeby diabła nie narobić i z drugiej strony podeprzyj na klocku wtedy wyciągniesz ten siłownik i gitara se go zespawasz w garażu i zamontujesz i powinno tańczyć


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1072

Jeśli jest to dużo pracy z rozbieraniem to kup w sklepie klej do metalu i sklej. Ja ostatnio takim zakleiłem jedno wyjście w pompie wodnej w ciągniku i jak na razie nie wiedzę aby ciekło. Klej może nie jest tani ale za to nie trzeba się zbytnio narobić jedynie dobrze odtłuścić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

nie wiem czy klej wytrzyma cieśninie oleju. lepiej zaspawać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo było, no to podnieśliśmy na tylnim siłowniku, zabezpieczyliśmy żeby nie opadło, potem wyjęliśmy ten siłownik do spawania. Ale spawali nam go w zakładzie.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Witam!!

Mam takie pytanko: czy ktoś zna jakiejś ustrojstwo, które umożliwiłoby podniesienie przyczepy bez wpompowywania w obwód hydrauliczny przyczepy oleju z traktoru. Chodzi o to, aby ie mieszać oleju hydrauliczneo pomiędzy ciągnikami. Rozwiązaniemi byłoby trzymanie reżimu pod względem jakości oleju we wszystkich posiadanych ciągnikach i niepożyczanie przyczep, ale to jest raczej niemożliwe. Poszukuję więc jakiegoś zewnętrznego obwodu hydraulicznego napędzanego np. z womu. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakieś rozwiązanie w tej kwestii?? Dodam że chodzi o przyczepy D55.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Sprzedaj tą przyczepę i kup sobie jakoś niemiecką wywrotkę z kiprem na pneumatyka, i masz sprawę załatwioną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

sprawa jest dosyć prosta. Montujesz na przyczepie pompę hydrauliczną np. od t-25, zbiornik na olej i rozdzielacz 1-sekcyjny, składasz to do kupy i podłączasz do wom, jak jeszcze wrzucisz jakiś filtr oleju w układ to będzie super. Koszt czegoś takiego powinien się zamknąć w 500-600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Ja bym do tego dołożył jeszcze silnik hydrauliczny do napędu pompy od T-25 (minimalne mieszanie się oleju). I to dopiero by była super sprawa. Ale kombinuj , kiedyś starsze przyczepy posiadały pompę ręczną do wywracania możesz tego poszukać.

 

Jak coś wykombinujesz to wrzuć zdjęcia.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ja myślałem kiedys o czyms takim, bo mozna wykiprowac ciagnikiem który np. nie ma hydrauliki zewnetrznej badz nie pasuje mieszac olej.

I mozna zastosowac (przynajmniej ja tak mysle) hydraulike od kombajnów buraczanych badz ziemniaczanych.

W nich (oczywiscie zależy od typu, ja takie widziałem) Pompa zasilana jest z WOM, ma zbiornik, filtr oleju i rozdzielacz na siłownik.

Teraz buraki tanie to ludzie pozbywaja się takich sprzetów nawet na złom. Gdybym tylko trafił na taki ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

chcesz kupić neptuna? moj ojciec powoli mysli o sprzedazy naszego ale ze złom potaniał to mu przeszła ochota na wywiezienie go


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

załaduj ładunek na jedną stronę przyczepy i walnij rogala to ci się sama wywróci ;)

a tak serio to możesz też wsiąść pompę z ładowacza i zrobić osobną na przyczepę instalacje


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

z tym siłownikiem też miałem sporo problemów, właśnie w tamtym miejscu gwint mi się zerwał i nie miałem jak zamontować kolanka, ale i tak był tłok wybity, też z powodu zerwania gwintu z resztą nie pierwszy raz mi się to zdarzyło. mam już 2 tłok wymieniony a głównym powodem jest podwyższenie burt. teraz mieści o 40% więcej, ale kosztem siłowników

obecnie równierz tłok wybity, ale nie naprawiany, ale chyba ze swoich wyłożę bo sporo bym musiał ręcznie zrzucał z niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Odświeżam temat. Mam okazje kupić taką przyczepe, mam jechać ją oglądać, najbardziej sie boje tego wywrotu co mam w nim sprawdzać, oczywiście czy nigdzie powietrze nie ucieka, ale co jeszcze? Polecacie to rozwiązanie czy raczej nie? Z uszczelniaczami jakby co bedzie napewno problem, ale raczej dałoby się przerobić na zwykły tłok hydrauliczny. Dzięki za odp. schoć wątpie, że ktoś odpowie, bo to taki mało spotykany system...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jest minus takiego wywrotu - nie można częściowo podnieść przyczepy. Są dwa stany wywrócona albo nie - nic po środku :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

hmmm załóż zawór na wężu i jak się będzie unosić wystarczy zamknąć i nie podniesie się do końca ( w teorii przynajmniej tak to wygląda). Mi osobiście się pneumatyczny nie podoba. Misi być dobra sprężarka i instalacja w ciągniku. Hydrauliczny jest lepszy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@andrzej 2110 w teorii nawet tak dobrze nie wygląda a w praktyce jeszcze gorzej :).

 

Wywracasz zamykasz zawór i co, materiał, dajmy na to zboże spaduje grawitacyjnie, przez to spada obciążenie, powietrze się rozpręża i wywraca dalej. A przy wywracaniu np: ziemi lub sieczki z trawy to jeszcze gorzej, bo robi sie to skokowo i niekontrolowanie.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

faktycznie zapomniałem o tym ze się rozpręża. Najlepszy jest hydrauliczny :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mardra8    3

Witam

Posiadam takowa przyczepe z wywrotem na powietrze i potwierdzam ze jest tak jak koledzy wyzej napisali tzn. jak material z przyczepy spadnie to skrzynia jeszcze troche sie podniesie ale z tego co zauwazylem to maks 10 cm wyzej( podczas kiprowania zwiru ) a kiprowac mozna na jaka wysokosc sie chce za pomoca zaworu poprostu zaworem puszczasz powietrze na silowniki i w odpowiednim momencie zawor zamykasz. Osobiscie tego typu przyczepy mi sie bardzo podbaja nie cieknie zaden olej i nie ma problemu ze wymieszasz olej w ciagnikach, a co do szczelnosci to moja jest z lat 60 i uklad wywrotu jest szczelny powietrze w zbiornikach trzma nawet przez tydzien, hamulce tez brzytwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez SamaPrawda
      Witam podczas rozbierania rozleciała mi się część od siłownika, wyleciało zabezpieczenie, kulka metalowa i podkładka miedziana, niewiem jak to ma być tam włożone, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? zdjęcie: https://zapodaj.net/cd01d8e55d40a.jpg.html
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj