Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

323 odpowiedzi na ten temat

#261 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 05 kwiecień 2013 - 18:11

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Zakłada się szerszą stroną w dół,a wybiłeś tuleję oporowe?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzisiaj, 00:40
  •  

#262 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 19:16

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach to znaczy wyciągnąłem pierścień i wybiłem tą tuleję w która się wkłada filc. Uszczelniacz ładnie siada. Ale wkładając w środek tłok nie chce on najść na uszczelniacz.

#263 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 kwiecień 2013 - 13:10

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach A spróbuj wsuń tuleje a później namocz uszczelniacz w oleju i w tedy spróbuj go wsadzić.

#264 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 21:15

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach W D 47 miałem tuleje wytoczona pod wymiar tłoczysk i tak składałem .lub dwa siłowniki na raz.

#265 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 22:17

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Posmaruj dobrze uszczelniacz olejem. Przylóż jeden młotek na płask, albo jakąś deskę i przyłóż dużym młotkiem i wskoczy. Pilnuj tylko żeby pionowo uderzyć, nie musisz mocno walnąć, weź duży młotek, bo taki mały to tylko odbija, najlepiej to robić we dwie osoby. Wymieniałem już kilka razy uszczelniacze na siłowniku i nigdy nie wybijałem tuleji prowadzących do ich wymiany. Ostatnio musiałem dotoczyć największą tuleję bo podczas kipowania ziemii obudowa tłoka uległa spłaszczeniu, dorobiłem tuleję na zewnątrz jajowatą, a w środku okrągłą i jakoś chodzi.

#266 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 14:24

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Tak też tompil myślałem, żeby to młotkiem nabić tylko mam obawę czy mi wtedy uszczelniacza nie zetnie. Bo siłą to wiem że da rady tylko chodzi o uszczelniacz żeby nie trzeba nowego zestawu kupować :/. Bo wiesz jak uszczelniacz wejdzie trochę w tłoczysko to musi przejść przez rowek na seger i czy on mi nie pokaleczy gumy. Myślałem, że może jakby zagrzać trochę uszczelniacz to może by go jakoś dało radę odgiąć i za ten rowek jakoś pod skosem bez uderzania wcisnąć.

#267 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 27 maj 2013 - 12:33

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Witam
Potrzebuję wiadomości dotyczącej tego jaki nypel (złączka) jest wkręcany w siłownik. Numery katalogowe mam tylko co z tego jak nie mogę znależć jaki to nypel. Z tego co się orientuję to ani M26 ani M22 nie pasuje- wygląda jak by M24 był dobry? W okolicznych sklepach nie mogą pomóc bo niby nie mają takich rzeczy (albo nie chce im się szukać i dobrać za 7zł- nieważne). Jakby ktoś to wiedział to niech napisze, bo w domu kupili siłownik ale sam bez nypla i nie ma jak podłączyć przewodu.
Ps. Dobra sprawa załatwiona wkręcany do siłownika to jest M24.

Edytowany przez grzepo, 29 maj 2013 - 19:45.

#268 Share flackmistrz

flackmistrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 20:22

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Tak jak w temacie, kupiłem JD w przyczepach mam zalany hipol, jak go wymienić nie podłączając ciągnika do układu hydraulicznego przyczepy?

#269 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 02 lipiec 2013 - 20:43

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Rozkręcać węże i resztę dmuchać sprężarką.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#270 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 20:50

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach odkręć szybkozłącze i przy siłowniku, rób tak jak kolega mówi z powietrzem a z siłownika to weź później podnieś przyczepę ładowaczem trochę i przy opuszczaniu z siłownika olej się wyleje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzisiaj, 00:40
  •  

#271 Share flackmistrz

flackmistrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 21:11

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach ok, dzięki za pomysły, dam znać jak poszło

#272 Share flackmistrz

flackmistrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 04 lipiec 2013 - 20:35

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Ogólnie zrobiłem tak jak pisaliście, z tym że wyjąłem siłowniki i porządnie "wydmuchnąłem" z nich olej, także myślę że 95% oleju w układzie wyleciało a reszta mojemu JD nic nie zrobi. Pozdrawiam

#273 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 19:15

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Orientuje sie ktos ile mzoe kosztowac regeneracja siłownikaod w D-47 w profesjonalnym zakladzie?

#274 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 19:45

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach A cóż tam chcesz regenerować? tuleje masz krzywe zacinają się? pozbijane są gładzie? zerwany gwint? jak nic z tych rzeczy to prosta robota.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#275 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 20:00

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Chodzi mi raczej tylko o wumiane uszczelniaczy.

#276 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 22:01

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Po co ci warsztat, podnieś lekko przyczepę tzn wykipruj, wyjmij zabezpieczenie z główki siłownika, opuść wywrot, odkręć przewód, spuść olej z siłownika, odkręć dolną nakrętkę, wyjmij siłownik do góry, odkręć główkę, zdejmij zabezpieczenie i cięgno i tuleje wyjmuje się do dołu od najmniejszej do największej, największa najciężej wychodzi, zfazuj mocniej górne części tulei by łatwiej weszły w uszczelki, wymyj wsio, wsadź uszczelki filce tylko filce dopasuj tzn. są za grube nie wejdą, trzeba je przypiłować po osadzeniu by pasowały ciasno na tuleje, i składać, poskładaj gwinty na jakiś silikon lub taśmę teflonową, 3 godziny zabawy.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#277 Share Jacolino

Jacolino

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów
  • Zainteresowania:Szeroko rozumiana technika rolnicza, systemy wspomagania rolnictwa przez GPS oraz systemy telemetryczne

Napisany 06 wrzesień 2013 - 23:02

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Ja dowiadywałem się w lublinie, tylko wymiana uszczelniaczy 400, w zależności co jeszcze mogło by tam być (polerowanie itd. plus kolejne złocisze) remont siłownika może zamknąć się w 1700 netto! W tym układzie telefon do Agromy Lublin około 1800 netto nowy siłownik.
Siłownik wywrotu Autosan d-47.

#278 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 630 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 07:05

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach To raczej jednak w swoim zakresie raczej bede wymienial :D

#279 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 12:38

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Ma ktoś do sprzedania tę najszerszą tuleje z siłownika d47 (tylko prostą niepozbijaną lub nową) lub cały siłownik w rozsądnych pieniądzach? Jak coś na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share bizar

bizar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 16:09

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Witam koledzy doradźcie coś bo mam taki problem: mam przyczepę autosan d-35 i cieknie mi olej z przedniego siłownika, niestety ciężko znaleźć jakiś zestaw uszczelniaczy do tego typu bo jest to stary typ przyczepy ma on średnice nurników 85mm i 63mm w sklepie rolniczym znalazłem zestaw opisany że do d-723 stary typ (zestaw ma oznaczenie K-626) niby wszystko pasowało z wyjątkiem zgarniacza, w org. był tam zgarniacz filcowy w kanałku 6mm szerokości a ten zgarniacz nowy gumowy ma rozmiar 5/7mm i on się tam nie mieści jak wkładam nurnik to przycina mi ten zgarniacz tak jest na obydwóch nurnikach i teraz pytanie jest takie czy dorobić zgarniacz filcowy czy dać to tokarzowi żeby dopasował ten rowek do zgarniacza ? i nie wiem jakby miał wyglądać ten kanałek czy go poszerzyć na 7mm a czy tylko zrobić taką faskę aby ta część zgarniająca miała gdzie się podziać.