Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

323 odpowiedzi na ten temat

#241 Share marekbuli

marekbuli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 19:28

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Witam. Nie znalazłem przywitalni więc witam się tu DZIEŃ DOBRY.
Mianowicie pierwszy raz w życiu poległem na tak niby prostej sprawie. W mojej hw 60.11 pierwszy siłownik wysuwa sie szybciej niż drugi. Jest to dosyc duże opóźnienie i powoduje przeginanie ramy. Dopiero od1/3 wysuwu zaczyna działac równo z drugim.W końcu jest teraz troche wolnego czasu więc wymontowałem siłownik i rozebrałem. Siłownik nigdzie nie cieknie, nie ma rys, tłoczyska przesuwają sie z odpowiednim oporem. Na dwoch tłoczyskach sa otowry przelotowe i na każdym kilka znaków ustawczych. Starałem sie przesledzić układ znaków i logike ich nabicia( niestety bez pozytywnych efektów). Zacząłem szukac katalogu cześci lub napraw i tu klęska całkowita (nic nie znalazłem albo nie wiem gdzie szukać). Może ktos ma taki katalog albo wie jak ustawić siłownik lub jak mu pomóc.
Myslałem żeby 1 tłoczysko to największe (każde ma pierścień) naciąć na pierścieniu żeby olej natychmiast dostał się pod 1 sekcje i ją wypchnął. W podobny sposób zwiekszyłlem siłe siłownika w przyczepie d 47 ( jak ktos rozbierał to wie że to jest rozwiązanie dobre ale nieraz uporczywe jak jest 100 kg wiecej i trzeba szuflowac a czas nagli). Ale po rozbiórce zauważyłem te znaki więc mozliwe że trzeba tłoczyska wzgledem siebie odpowiednio ustawić. Katalog rozwiązał by problem albo czyjaś wiedza z tego zakresu
Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzisiaj, 12:04
  •  

#242 Share Master96

Master96

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 20:38

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach u mnie jest podobnie w d35 i też mnie to denerwuje bo na razie nie mam dużej przyczepy a ta nie nudzi się u mnie

#243 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 23:40

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach To ja cie trochę popytam może coś wymyślimy.
Problem pojawił się nagle?
Nie pozłorzeczy jej komuś a on ci ja pogiął?
Sprawdzałeś przewód i trójnik miedzy siłownikami?
Pusta i pełną tak samo nie równo podnosi?
Ten siłownik za głęboko nie chowa się w cylindrze zamykając wejście oleju?
Daj jakieś zdjęcie elementów siłownika bo może są jakieś inne niż widziałem.
Nie zamieniałeś ich miejscami dla sprawdzenia?

#244 Share marekbuli

marekbuli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 07:37

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Witam. Przyczepe mam od roku i tak było zawsze. Siłowniki wyglądają tak samo. Czy pusta czy pełna nie ma znaczenia. Przy załadunku szczególnie ziemi to ładuję wiekszość na przód ( troche pomaga) Trójnik nie ma dławicy, rurka jest drożna. Co do chowania się. NA pierwszym siłowniku na tłoczysku (największym) widać 2-3 cm farby, na drugim troche mniej. Zrobię jakieś fotki i wrzuce gdzieś. Może podmienie żeby sprawdzić. Może jakieś tłoczysko jest spęczone albo lekko przegięte.
Z dzisiejszych oględzin wynika że:
1. Największe tłoczysko powoli wysuwa się aż do swojego krancowego położenia wtedy drugie i trzecie idzie juz bez oporu. Z powrotem dzieje sie odwrotnie. Po demontażu tłoczysko swobodnie porusza się w cylindrze.
wniosek który sie nasuwa to że, otwór w 1 tłoczysku którym przepływa olej pod tłoczyska zostaje zaślepiony przez pierścien drugiego tłoczyska i z trudem olej powoli przechodzi pod cylindry
2 tłoczysko także ma otwór, ustawiony miej więcej ok. 60 stopni czyli nie na przeciwko ale to raczej nie ma znaczenia. Trzecie tłoczysko nie ma otworu
Dochodzę do wniosku że, jeżeli olej wpada pod tłoczyska to lekko podnosi to drugie i blokuje przepływ pod tłoczyska a wiadomo że ciśnienie wywarte na wiekszy obszar tam zadziała pierwsze, i wtedy blokuje otwór 1 sekcji aż do krańcowego położenia (tak myśle)
Możliwe że coś jeszcze powinno być pod tłoczyskami lub pod zabezpieczeniami
Może podłożyć jakis pierścień pomiędzy zabezpieczenie 2 tłoczyska a tłoczysko tak żeby nie opadało za nisko i nie blokowalo przepływu

Edytowany przez marekbuli, 07 listopad 2012 - 09:45.

#245 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 12:34

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Właśnie o to mi chodziło, że blokowany jest przepływ oleju w siłowniku i dopiero przy wzroście ciśnienia potrafi go poderwać.
Skoro po oględzinach masz takie przypuszczenia to zgadza się trzeba się przyjrzeć i w jakiś sposób podeprzeć tłoczysko żeby nie chował się za głęboko.
Tylko w ramach rozsadko, żeby potem opuszczona skrzynia nie naciskała cały czas na siłownik tylko swobodnie leżała na ramie. Więc sprawdź ile masz luzu miedzy siłownikiem a skrzynią, żeby siłownik mógł być trochę bardziej wysunięty.
A siłowniki są identyczne, takie same średnice?
Przyczepa używana więc nie wiadomo czy ktoś tego nie rozbierał i źle złożył.
Powodzenia.

#246 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 12 listopad 2012 - 15:24

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Witam :)
zamierzam wyremontować przyczepę d47 hydraulikę i resztę ale przyszedł mi pomysł żeby zrobić hydraulicznie otwierane burty było by to podłączone pod siłownik wywrotu burta by się otwierała w czasie wywrotu ale nie wiem jak to zrobić proszę o pomoc jakieś wskazówki :)

#247 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 15:32

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach A nie lepiej zrobić tak jak każde otwierane burty w wywrotkach... od dołu? Proste i sprawdzone. Otworzy się zawsze ta co trzeba, dalej masz możliwość otwierania od góry, wszystkie części do tego dostępne.
KPK Kumurun Team

#248 Share mf60hxturbo

mf60hxturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 16:22

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach burtu otwierane hydrauliczne wbrew pozorom nie jest łatwa sprawa i taka burta jak od przyczepy jest lekka i nie ma sensu robić hydraulicznej a jeżeli już miało dojść do tego to jeden siłownik pod spodem i rolki i linki stalowe tylko z tyłu i z przodu będziesz musiał zrobić słupek zeby to chodziło lecz w przyczepie to się nie sprawdzi.
Burta hydrauliczna jest dobra w samochodzie gdy burta jest ciężka i trzeba sypać dalej nie pod koła

pozdro

#249 Share PerkinsEngin

PerkinsEngin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja i inne

Napisany 12 listopad 2012 - 16:24

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach pomysł ciekawy ale mało realny . lepiej by było tak jak napisał kolega wyżej otwierana od dołu nie trzeba podnosić cięzkiej burty do góry . ale można by zastosować osbobny siłownik np na przodzie przyczepy żeby otwierał burtę ale to też lepiej by było jeśli była by otwierana od dołu .

#250 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 12 listopad 2012 - 17:31

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Zrób podobnie jak jest w niektórych modelach HL, czyli w sposób mechaniczny. Otwieranie klapy na siłownik widziałem na allegro w jednej z wyremontowanych przyczep, pomysł niezły, w szczególności gdy musisz otwierać bort i podwiązywać go chociażby do wożenia bel. Allle kolejna bajka, zobacz jaki zakres musi mieć siłownik, żeby otworzyć bort na maxa w pion do dołu i go zapknąć, musiałby zmieniać położenie w zakresie 180 stopni, przy każdym wysypywaniu musiałbyś kontrolować nie tylko pakę ale i bort.
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzisiaj, 12:04
  •  

#251 Share mf60hxturbo

mf60hxturbo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 20:23

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Wszystko się zgadza tylko jest jeden problem burta u przyczepy nie jest dość masywna i czy jak zamontujemy siłownik na przedniej burcie tylko jeden i czy jak bedzie jakiś ciężar to czy burta nie bedzię się gieła pod wpływem ciężaru i jak rozwiążesz zamykanie burt i tak musisz wysiadać to czy nie łatwiej było by jak koledzy napisali żeby zrobić taki mechanizm jak w Hl lub otwierana od dołu.
co zamierzasz wozić na tej przyczepie i czy jest to ci naprawde potrzebne.
Bo jeżeli miał by byc siłownik z przodu to żeby się otwierała ta burta do samego dołu o to 180 stopni to trzeba by było zrobić jakieś ramię zeby ta burta się tak otworzyła.

#252 Share marekbuli

marekbuli

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 14 listopad 2012 - 18:48

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach siłownik naprawiony domowym sposobem.
Można temat zamknąć

#253 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 27 listopad 2012 - 17:55

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Ma może ktoś taki wynalazek zrobiony i mógłby wrzucić jakieś fotki i cos o tym napisać więcej.

#254 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 14:14

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach dokładnie też mam taki problem najlepiej na przedniej i tylnej burcie zamontować siłowniki ,odpowiednio dobrane mam bok otwierany od góry o tego nadstawki a wysypywane bedzie bokiem na taśmociąg do ziemniaków.

#255 Share krzysiek84

krzysiek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 luty 2013 - 14:46

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Witam kolegów.

Odświeżam temat.

Kupiłem przyczepę wywrotkę z siłownikami pneumatycznymi i nie wiem jak podłączyć wywrot, a konkretnie jest elektrozawór który (tak mi się wydaje) ma za zadanie uruchomić wywrot przyczepy ale nie wiem jak go podłączyć.

http://www.vkm.pl/1.jpg - foto od spodu
http://www.vkm.pl/2.jpg - foto z czoła
http://www.vkm.pl/3.jpg - foto z czoła

Z czoła widać u góry ucięte przewody u góry, a na dole też było (tak mi się wydaje) coś podłączone.

Proszę o pomoc.

#256 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 10 luty 2013 - 15:12

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Widziałem przed chwila w internecie identyczny temat ;)
Wydaje się, że to zwykły elektrozawór.
A to drugie to pewnie czujnik ciśnienia.

#257 Share krzysiek84

krzysiek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 10 luty 2013 - 16:17

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Na elektrodzie też rzuciłem.

#258 Share renault

renault

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 10 luty 2013 - 17:03

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach jak zdejmiesz plastikową kostkę z elektrozaworu to tam powinno być oznaczenie plus i minus ewentualnie liczby 31 to masa

#259 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 marzec 2013 - 11:50

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Zamierza zakupic nową przyczepe marki BECO ze wzgledu na to ze mam tylko 2 pary wyjsc hydrauliki (4 gniazda) z tyłu w ciagniku a do podłaczenia przyczepy bede potrzebował podłaczyc 3 pary. Doradzcie co bedzie lepszym rozwiazaniem czy jedna funkcje zrobic sterowana przez elektrozawór czy dołozyc 3 sekcje do ciagnika koszt 3,200zł pytałem juz czy wziasc w wyposazeniu przyczepy opcje z własna hydraulika zalilana z wałka WOM?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Riko

Riko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 15:40

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Panowie remontuje siłownik przyczepy D 47.

Mianowicie już kupiłem uszczelniacze i składam. Tylko napotkałem problem gdyż nie chcą mi uszczelniacze wejść. I tak gdybam, że może odwrotnie je zakładam. A mianowicie uszczelniacze są lekko skośne. I zakładając to zakłada się uszczelniacz szerszą częścią w dół (wtedy nie chce wchodzić, ścinać by chciało) czy szerszą częścią do góry?
Oczywiście siłownik trzymam w pozycji pionowej takiej jak podczas pracy