Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

323 odpowiedzi na ten temat

#1 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 16 kwiecień 2007 - 22:14

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy

ps
mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??

Edytowany przez MAT912, 03 styczeń 2014 - 18:11.
Łączenie tematów

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzisiaj, 05:38
  •  

#2 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 10:02

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Witam,jakiś czas temu zbudowałem takową wywrotkę(była to praca dyplomowa),siłowniki to chyba ze cztery pasowałem zanim dobrałem ten właściwy.Problem jest w tym że tak jak piszesz tłoczysko musi być krótkie a zarazem wysuwać się jak najwyżej,ja po dopasowałem siłownik od STARA wywrotki.Wysuwa się on na 4 razy,a po złożeniu na o ile się nie mylę 42cm wysokości.Rama wykonana jest z ceownika hutniczego 160mm.oś od rozrzutnika,opony 11,5-80,15.

Ps:nie montuj tłoka w tylnej części skrzyni,wstaw go centralnie na środku
nie wiem czy rozwiązanie z dwoma osiami ma sens bo są one nie za mocne,a koła wąskie.

#3 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 19:28

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach pomysł z kolami blizniakami wziął sie z tąd ze mam do tego dostęp - mam tłoki od Cyklopa itp wiele ich mam , ale zastanawiam sie nad jeszcze jednym... jeden tłok ustawia drugi tz na suwanicy -czyli ten pierwszy leci po torze lożyskowanym pchanym przez drugi -gdy ten drugi odpowiednio juz ustawi sie dzuiała ten pierszy dając max wysuw w górę

#4 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 20:59

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Ale to jest strasznie skomplikowane,sprzedaj jakiś tłok od cyklopa,jak jest dobry to na pewno dostaniesz za niego 100zł albo więcej.Ja dałem za mój tłok 100zł, na złomowiskach jest pełno takich tłoczysk max do 150zl.

#5 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 21:32

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Masz może jakieś zdjęcia tej swojej przyczepy, ja też mam oś resory i zaczep i mam zamiar cos takiego również zbudować, w planach była sztywna ale może by zrobił wywrotkę tylko trzeba by potpatrzec od kogos jak to wszystko poskładac.

#6 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 22:06

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Mogę zrobić zdjęcie i wysłać na e mail,podaj adres a na pewno ci wyślę.

#7 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 06:20

Mogę zrobić zdjęcie i wysłać na e mail,podaj adres a na pewno ci wyślę.

tez bym chciał na to popatrzeć- niemniej jak pisałem chce to zrobic jak najmniejszym kosztem -brak funduszy

#8 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 19 kwiecień 2007 - 06:41

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach mkrynio@wp.pl poprosze na ten adres, koszty odgrywaja duża rolę oczywiście.
Powiedzcie czy to duzo za jedno koło nowa felga i opona od niskopodwoziówki gośc chce 185zł do takiej przyczepy było by chyba odpowiednie.

#9 Share Marcin

Marcin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 17:32

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Co sądzicie o wywrocie przyczepy na powietrze. Z jednej strony fajna sprawa, nie ma problemu z mieszaniem się oraz zanieczyszczaniem oleju, ewentualne drobne nieszczelności w takim układzie też nie stanowią problemu. Tylko że już sie chyba nie stosuje takiego rozwiązania w nowych przyczepach. Co o tym sądzicie? Może używacie przyczep z takim systemem wywrotu i możecie się podzielić waszymi spostrzeżeniami?

#10 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 17:35

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach A są w ogóle takie przyczepy?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Dzisiaj, 05:38
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 17:40

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach wywrot na powietrze?? pierwsze słyszę. zresztą wątpię żeby tak sprężarka jak w 3512 (najpierw jeszcze musi działać B) ) dała rade podnieść przyczepę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#12 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 17:53

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach wywrotki to ja nie widziałem tylko samozbierającą co miła podbierak na powietrze
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#13 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 17:58

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach No co wy nie widzieliscie takich przyczep?Kazda sprezarka wywroci taka przyczepe gdyz posiada ona wielkie zbiorniku w ktore wtłacza sie powietrze.Potem recznie za pomoca zaworu przetłacza sie te powietrze do tłoczysk o duuzej srednicy ktore podnosza przyczepe.Kazda starsza przyczepa produkcji niemieckiej posiada taki wywrot.przyczepa z wywrotem na powietrze

#14 Share czajus

czajus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 18:02

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach JA WYWRACALEM TAKIE PRZYCZEPY KIEROWCY CO WOZILI WYSŁODKIZOSTAWIALI JJE U GOSPODARZY JECHALI DALEJ AJA WCIAGALEM ZETOREM I WYWRACALEM POWIETRZE BYLO OCZYWISCIE NABITE MOIM ZDANIEM DOBRA SPRAWA ALE ŻEBY TYŁY SZCZELNE UKŁADY

Edytowany przez brzozak2, 28 kwiecień 2008 - 21:22.
nie piszem z capsem - polecam lekture netykieta, prosze poprawic swoj post!

#15 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 18:12

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Oczywiście, że jest wywrot na powietrze, wiele razy takie przyczepy były na allegro, tylko teraz nie umie znależć B)

#16 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 18:22

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Ciekawe ile najpierw trzeba bić powietrze do tych butli?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#17 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 21:07

Ciekawe ile najpierw trzeba bić powietrze do tych butli?

Tyle ile do hamulców, mają wspólne zasilanie. Świetna sprawa, tylko nieco wolniejsze w działaniu od hydrauliki i przy przeładunku potrafi odmówić współpracy.

#18 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 06:43

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Ja nie zauważyłem różnicy w szybkości działania .To co mi się podoba to że nie trzeba się martwić o oleje zwłaszcza jak się ma różne ciągniki a
nie podoba mi się to że podobno w razie uszkodzenia ciężko dostać te uszczelnienia czt membrany w tych tłokach ale widziałem przyczepy 40 letnie
w których ten wywrot działał i był w stanie idealnym -zresztą całe przyczepy też.

#19 Share franek412

franek412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 18:10

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach Mam problem kupiłem przyczepe bez siłownika czy ktoś może mi doradzić gdzie można kupić silownik używany najlepiej woj. PODLASKIE ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 18:23

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach My kiedyś kupiliśmy siłownik u faceta co się zajmuje regeneracją. Chyba takie siłowniki można dostać w agromie