elektrotech

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

Polecane posty

elektrotech    6

czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy

 

ps

mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??

Edytowano przez MAT912
Łączenie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Witam,jakiś czas temu zbudowałem takową wywrotkę(była to praca dyplomowa),siłowniki to chyba ze cztery pasowałem zanim dobrałem ten właściwy.Problem jest w tym że tak jak piszesz tłoczysko musi być krótkie a zarazem wysuwać się jak najwyżej,ja po dopasowałem siłownik od STARA wywrotki.Wysuwa się on na 4 razy,a po złożeniu na o ile się nie mylę 42cm wysokości.Rama wykonana jest z ceownika hutniczego 160mm.oś od rozrzutnika,opony 11,5-80,15.

 

Ps:nie montuj tłoka w tylnej części skrzyni,wstaw go centralnie na środku

nie wiem czy rozwiązanie z dwoma osiami ma sens bo są one nie za mocne,a koła wąskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

pomysł z kolami blizniakami wziął sie z tąd ze mam do tego dostęp - mam tłoki od Cyklopa itp wiele ich mam , ale zastanawiam sie nad jeszcze jednym... jeden tłok ustawia drugi tz na suwanicy -czyli ten pierwszy leci po torze lożyskowanym pchanym przez drugi -gdy ten drugi odpowiednio juz ustawi sie dzuiała ten pierszy dając max wysuw w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ale to jest strasznie skomplikowane,sprzedaj jakiś tłok od cyklopa,jak jest dobry to na pewno dostaniesz za niego 100zł albo więcej.Ja dałem za mój tłok 100zł, na złomowiskach jest pełno takich tłoczysk max do 150zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

Masz może jakieś zdjęcia tej swojej przyczepy, ja też mam oś resory i zaczep i mam zamiar cos takiego również zbudować, w planach była sztywna ale może by zrobił wywrotkę tylko trzeba by potpatrzec od kogos jak to wszystko poskładac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Mogę zrobić zdjęcie i wysłać na e mail,podaj adres a na pewno ci wyślę.

 

tez bym chciał na to popatrzeć- niemniej jak pisałem chce to zrobic jak najmniejszym kosztem -brak funduszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krynio    2

mkrynio@wp.pl poprosze na ten adres, koszty odgrywaja duża rolę oczywiście.

Powiedzcie czy to duzo za jedno koło nowa felga i opona od niskopodwoziówki gośc chce 185zł do takiej przyczepy było by chyba odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Co sądzicie o wywrocie przyczepy na powietrze. Z jednej strony fajna sprawa, nie ma problemu z mieszaniem się oraz zanieczyszczaniem oleju, ewentualne drobne nieszczelności w takim układzie też nie stanowią problemu. Tylko że już sie chyba nie stosuje takiego rozwiązania w nowych przyczepach. Co o tym sądzicie? Może używacie przyczep z takim systemem wywrotu i możecie się podzielić waszymi spostrzeżeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

wywrot na powietrze?? pierwsze słyszę. zresztą wątpię żeby tak sprężarka jak w 3512 (najpierw jeszcze musi działać B) ) dała rade podnieść przyczepę.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

wywrotki to ja nie widziałem tylko samozbierającą co miła podbierak na powietrze


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

No co wy nie widzieliscie takich przyczep?Kazda sprezarka wywroci taka przyczepe gdyz posiada ona wielkie zbiorniku w ktore wtłacza sie powietrze.Potem recznie za pomoca zaworu przetłacza sie te powietrze do tłoczysk o duuzej srednicy ktore podnosza przyczepe.Kazda starsza przyczepa produkcji niemieckiej posiada taki wywrot.przyczepa z wywrotem na powietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czajus    0

JA WYWRACALEM TAKIE PRZYCZEPY KIEROWCY CO WOZILI WYSŁODKIZOSTAWIALI JJE U GOSPODARZY JECHALI DALEJ AJA WCIAGALEM ZETOREM I WYWRACALEM POWIETRZE BYLO OCZYWISCIE NABITE MOIM ZDANIEM DOBRA SPRAWA ALE ŻEBY TYŁY SZCZELNE UKŁADY

Edytowano przez brzozak2
nie piszem z capsem - polecam lekture netykieta, prosze poprawic swoj post!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Oczywiście, że jest wywrot na powietrze, wiele razy takie przyczepy były na allegro, tylko teraz nie umie znależć B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Ciekawe ile najpierw trzeba bić powietrze do tych butli?

Tyle ile do hamulców, mają wspólne zasilanie. Świetna sprawa, tylko nieco wolniejsze w działaniu od hydrauliki i przy przeładunku potrafi odmówić współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ja nie zauważyłem różnicy w szybkości działania .To co mi się podoba to że nie trzeba się martwić o oleje zwłaszcza jak się ma różne ciągniki a

nie podoba mi się to że podobno w razie uszkodzenia ciężko dostać te uszczelnienia czt membrany w tych tłokach ale widziałem przyczepy 40 letnie

w których ten wywrot działał i był w stanie idealnym -zresztą całe przyczepy też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franek412    1

Mam problem kupiłem przyczepe bez siłownika czy ktoś może mi doradzić gdzie można kupić silownik używany najlepiej woj. PODLASKIE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

My kiedyś kupiliśmy siłownik u faceta co się zajmuje regeneracją. Chyba takie siłowniki można dostać w agromie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Jedź na jakieś złomowisko i poszukaj siłownika od stara. Zapłacisz ok 100-150zł następnie regeneracja ok 200zł i za 500zł masz siłownik jak ta lala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Zajrzyj na ul.Wiadukt 8, w Białymstoku(droga na Łapy) lub dzwoń do firmy 606340194, 085/6631969, możesz tam dostać używane części do przyczep , cięzarówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franek412    1
Zajrzyj na ul.Wiadukt 8, w Białymstoku(droga na Łapy) lub dzwoń do firmy 606340194, 085/6631969, możesz tam dostać używane części do przyczep , cięzarówek.

 

Dziękuje bardzo jutro jade sprawdzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Jakbyś nic nie znalazł odezwij się do mnie na PW lub gg coś poradzimy.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez SamaPrawda
      Witam podczas rozbierania rozleciała mi się część od siłownika, wyleciało zabezpieczenie, kulka metalowa i podkładka miedziana, niewiem jak to ma być tam włożone, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? zdjęcie: https://zapodaj.net/cd01d8e55d40a.jpg.html
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj