elektrotech

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

Polecane posty

audi80b4    1

na górze obok tej kulu co wchodzi w pake jest jakaś śrubka a te siłowniki wychodzą z tłoka górą czy dołem bo zastanawiam się czy dołu nie da rady odkręcić i tamtendy wyciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

w tym siłowniku rozkręca się dół,i do dołu wypycha-musisz również z 3 stopnia kulę odkręcić-bo ona jest z szerszą podstawą-na dolnej pokrywie jest jeszcze śruba,która wkręcona jest w gwint(taka zabezpieczająca odkręceniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

a jak tą kule z góry odkręcić?

 

w dolnej podstawie jest właśnie jakaś niby śruba na samym dole po co ona jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

kulę się odkręca-jak?-ja kombinowałem,na wysuniętym(zdaje się że jest zabezpieczona-a potem młotkiem w tą stopę kuli).

na dolnej obudowie(deklu)masz śrubę na wkrętak wkręconą na zewnętrznym obwodzie-wkręcona na gniazdo w gwincie-takie zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturek18    2

witam wszystkich. na poczatek mam pytanie jaki siłownik musze założyć do przyczepu o wymiarach 3m *2,10 m i wysokosci burt około 50 cm. może ktoś się orientuje w tym temacie proszę o odpowiedz. a po drugie czy siłownik od przyczepy d-35 będzie sie nadawał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Zależy w jakim miejscu go zamontujesz. Jak centralnie na środku to załóż od zwykłej przyczepy z 3stronnym wywrotem napewno da rade i jest łatwo dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erwinw    0

zrobiłęś ten siłównik jak nie to napisz na af a wszystko po koleii ci opisze

 

w sumie to i tak napisze może się komuś przyda.Po pierwsze to nie trzeba było wyjmować siłownika łatwiej jest go wtedy rozkręcić[chyba że macie wielkie imadła] odkręcasz przewód potem te śróbę zabezpieczającą dolną podstwę przed odkręceniem (ona jest nad przewodem)potem bierzemy sie za te dolną podstawę jak nie masz takiego dużego klucza to najlepiej łańcuchem(tak jak się kiedyś filtry oleju sie odkręcało)ja próbowałem już chyba wszystkiego klucze po 200złsztuka na tym urywałem łańcuch najlepszy ale nie o tym jak dół odkręcisz to tam przy największym tłoku musisz seger wyjąć a jeszcze ta główka od góry tam w tym najmniejszym tłoku masz taka małą śróbke zabezpieczającą na śrubokręt wykręcasz to i mlotkiem w podstawę główki musi pójść potem wypychasz tłoki do dołu czyścisz wszystko dokładnie żeby piasku się tam przypadkiem nie dostało wymienisz uszczelniacze i składasz a jeszcze jedno ta śróbka co w główce jest na kluczyk 10 to odpowietrznik tego niema sensu wykręcać powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Chciałbym dokładną informacie jak to rozkrecic założyć i złożyć. Też musze zmienic w TURze.

 

z góry Dzięki biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

No więc tak: Najpierw musisz wyciągnąć te zawleczki na górze. To są zwykłe stalowe druty. Z tym jest największy problem. Jak by się nie dało to puknij młotkiem na ten pierścień żeby go cofnąć to może lżej pójdzie. Jak już ci się uda to wyciągnij siłownik w górę. Energicznie- bo tam trzyma uszczelka. Potem jak już masz wyciągnięty siłownik to zdejmujesz seger i ściągasz taką szklankę. (do dołu) Z niej wyciągasz uszczelki i wkładasz nowe. Potem tą szklankę wkładasz na tłok (z tym też mogą być problemy bo nowa uszczelka nie będzie chciała wejść na tłok. Uważaj żeby nie uszkodzić jej przy nabijaniu na tłok siłownika.) Potem zakładasz seger i tłok z powrotem wkładasz w siłownik. Prostujesz drut który jest zawleczką i wbijasz we wcięcie. I gotowe ;)

Mam nadzieję że dobrze ci wytłumaczyłem krok po kroku. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Dzięki wink.gif jasno i na temat.

 

He he chyba mi sie odwdzięczyłeś za te info o TUZie w zetorach, PMD laugh.gif

 

Jutro zabieram sie do pracy, dzis kupie uszczelniacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Narysuj se na kartce na jaką wysokość ma się krypa podnosić, zmierz odległość do poziomej lini i będziesz miał wysokość siłownika. Oczywiście rysując na kartce musisz zachować proporcje wymiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Pole podstawy tłoczyska * ciśnienie = moc siłownika w N (teoretyczna trzeba uwzględnić opory siłownika).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regmasz    0

Siłowniki wywrotu - jak i gdzie regenerować ? U kogo kupić , i czy używany, lub jednak nowy? Czy warto zamienić ? Jak samemu naprawić?

To są pytania które nurtują zapewne każdego rolnika. Postaram podołać temu zagadnieniu. Czekam na pytania. Tel : 666243971

Edytowano przez regmasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Jakie masz doświadczenie/wiedzę by doradzać w tych sprawach?Jeżeli masz jakiekolwiek doświadczenie to z którego województwa jesteś?Jak byś zregenerował siłownik w którym są założone pierścienie nad wymiarowe(pod uszczelniaczami pierścienie z plastiku) i te uszczelnienia puszczają?Te pytania z ciekawości :D .Pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Firma Krispol w Wyszkowie zajmóje sie hydraulika siłowa i naprawa siłowników.....ostatnio woziłem siłownik od d-47 to regeneracja kosztowala 550zł. dodam że nowy 2 tyś.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

nie wiem jaka sile ma tez z d-47 ale ja od hl kupilem za 700 zl nowy z letnia gwarancja! a dodam ze chcieli 800 zl za regenerowany + stary lub kaucja 300zl .Troche te ceny dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a te siłowniki co na allegro mozna kupic za 500-600zl do D 47 to zle sa??


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regmasz    0

Siłownikami zajmuje się 15 lat ,regeneracją , sprzedażą, wymianą. D 47 można kupić za 1700 zł.- nowe. Używane ,wiadomo cena zróżnicowana jak i jakość. Naj ważniejsze to dobra , zaufana firma dająca gwarancję.

 

Uszczelnienia są robione z różnych materiałów,w zależności od typu siłownika oraz tonarzu. Dopasowuje także komputerowo pod wymiar.

Wszystko zależy od średnicy tuleji tłoczyska , oraz rowka naciętego pod to uszczelnienie.

Edytowano przez regmasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Za 550 zl to są do kupienia te siłowniki co idą do D-47 dwa i wywracają na bok.

 

Ten jeden duzy to kwestia z tego co widzę lekko ponad 1700 zł.

 

Oczywiście, polskiej produkcji.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regmasz    0

Tak , d47 3- strony wywrot 1700 zł.(nowy). Po regeneracji z gwarancją 800-1200 zł. idealne gładzie,brak luzów,sprawdzone. regmasz@o2.pl

Edytowano przez regmasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regmasz    0

Ja pisałem o sprzedaży. Regeneracja od 350 zł.-d47. z gwarancją. Google: regmasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regmasz    0

P. pooch . Szanowny klijęt ma prawo wyboru po między ceną,jakością,zasobnością portfela . Staram się spełnić te kryteria.

Edytowano przez regmasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez SamaPrawda
      Witam podczas rozbierania rozleciała mi się część od siłownika, wyleciało zabezpieczenie, kulka metalowa i podkładka miedziana, niewiem jak to ma być tam włożone, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? zdjęcie: https://zapodaj.net/cd01d8e55d40a.jpg.html
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj