elektrotech

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

Polecane posty

seweryn20    825

Odkręć złączkę z przewodu i spuść olej z przyczepy do wiadra, wlej z powrotem do ciągnika a potem szukaj dla czego nie opadła gdy była podłączona do capa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dokręcić bardzo mocno kluczem, bo kulka się nie chowa ktoraś. Na 100% wina szybkozłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie można kupić nowy siłownik do brandyski BSS 12t czeskiej, albo kogo polecacie do regeneracji gruntownej takiego tłoczyska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam dylemat odnośnie siłownika w d35. Muszę oddać stare do regeneracji - koszt 320zł za 1szt lub zakupić nowy koszt ok 460 zł                  https://www.olx.pl/oferta/silownik-cylinder-podnosnik-przyczepy-d-35-d-47-gw-CID757-IDjWoid.html#2886656c53

Miał ktoś do czynienia z takimi nowymi siłownikami ? Co z jakością - niby są produkowane w Polsce?

Proszę o odpowiedzi użytkowników tego typu nowych siłowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Chcę uszczelnić siłownik w przyczepie d47 b z wywrotem na trzy strony. Ten z tym cięgłem odcinającym dopływ oleju gdy paka przechyli się zbyt mocno. Nie wiem jaki zestaw kupić.

 

http://allegro.pl/komplet-uszczelniaczy-silownika-przyczepy-d-47-i4893924847.html

 

Czy ten z trzema elementami?

 

http://allegro.pl/komplet-uszczelniaczy-cylindra-przyczepy-d47-sanok-i4959887861.html

 

Siłownik mam jeden. Wydaje mi się, że ten drugi. Ale może ktoś potwierdzi.

 

Jeśli komuś się przyda to po numerach siłownika znalazłem, że pierwszy zestaw uszczelek jest do siłownika w przyczepach z dwustronnym wywrotem i dwoma siłownikami. Do przyczepy na jeden siłownik jest zestaw drugi.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

z pewnością idą 3 uszczelniacze, po jednej na każdą sekcję, ale niestety nie posiadam numerów do porównania z tymi z aukcjii


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jak to się mówi potrzeba matką wynalazku :).


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maximusss    1

Witam, czy może mi ktoś podpowiedzieć, mam problem z kipowaniem. Siłownik po regeeracji nowe przewody a nie mogę do końca wysunąć siłownika. Zawsze do tego samego momentu dochodzi, przewód się napręża ale siłownik nie drgnie nawet. Próbowałem przyczepe unieść mechanicznie (turem drugim ciągnikiem), siłownik ładnie wyszedł bez rys bez wycieków i wciskałem dodatkowo kipowanie, ale po zabraniu tura przyczepa opadła do poprzedniego ustawienia. Gdy wciskam opuszczanie to następuje po jakis 15 sekundach ruch i przyczepa nie opuszcza się plynnie tylko tak jakby olej miał ciężko powrócic. Myślałem, że może jest zapowietrzenie ale po całym dniu prób kipowania powinien chociaż troche zmienić połozenie przynajmniej tka mi sie wydaje. Probowałem także drugim ciągnikiem -rezultat taki sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekm2    0

Witam jak wymienić tuleje prowadzące w siłowniku D47 trójstronny wywrot? Wybijać do góry czy w dół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pisano o tym już nie raz. Przejrzyj temat. Z tego co pamiętam. Odkręcasz dolną część siłownika. Odkręcasz tą kulę na której oparta jest rama paki i wszystko wychodzi do dołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

super, a teraz odpowiedz koledze jak wybić miedzianą tuleję prowadzącą


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekm2    0

Udało mi się jedną wybić. Trzeba wyjąć zabezpieczenie u góry wyjąć pierścień z uszczelnieniem filcowym następnie uszczelniacz. Wtedy mamy już dostęp do drugiego zabezpieczenia wyjmujemy je i wybijamy tuleje prowadzącą do góry. U mnie akurat nie ma tulei mosiężnej jest żeliwna.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Mam problem z siłownikiem w Hl 8 ton. Jeden siłownik się trochę "zacina" dokładnie chodzi o pierwsza sekcje. Nawet gdy naładuje więcej na ten drugi siłownik to i tak się szybciej podnosi. Od drugiej sekcji już przyczepa idzie równo. Dam rade zrobić to samemu czy trzeba gdzieś oddać do zakładu który zajmuje się taką regeneracją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ronald22    0

Udało się już rozwiązać problem z tą HL-ką? Jeśli tak, to jaka była przyczyna? Ja miałem podobnie w swojej przyczepie i po paru próbach oddałem siłownik do zakładu w Giżycku. Nie wiem dokładnie co tam zrobili, ale od tamtej pory mam spokój. Gdyby ktoś chciał to wrzucam ich nr tel.: 663 200 740. Nazwy firmy nie pamiętam, ale jest to jedyna taka w tamtej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja przymierzałem się do samodzielnego uszczelnienia siłownika w swojej d 47 b. Ale to czasu nie było to chęci. Do tego zjechana śruba na dole przy węzo. Zjechana śruba ba górze przy kuli. Oddałem do Hydro Diesel  Białymstoku  na Elewatorskiej a dokładniej Serwisowej. 4 gdzony czekania 280 zł, wymienili uszczelniacze, zaspawali otwór na dole choć praktycznie nie ciekł. Wywalili ten zaworek zabezpieczający choć też prawie nie ciekł. I wszystko git. Do tego przejechali wszystkie sekcje na tokarce. Parę razy ją podniosłem i póki co suchy jak pieprz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może wie dlaczego przy skręcie kierownica w claasie mercatorze drży mi cały układ hydrauliczny pod kabina oraz rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Mam przyczepę sztywną typu wymienne zabudowy bdf.Chce ją przerobić na wywrot.Czy dwa siłowniki o średnicy 14cm dadzą radę przy ładunku 14ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw    6

a dlaczego jak podniose przyczepe ze zbozem zeby na przyklad ja oproznic do dmuchawy to jak zgasze ciagnik to przyczepa opada sama? u innych stoi na silowniku a u mnie opada, o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8
Dnia 10.12.2017 o 16:32, wieslaw napisał:

a dlaczego jak podniose przyczepe ze zbozem zeby na przyklad ja oproznic do dmuchawy to jak zgasze ciagnik to przyczepa opada sama? u innych stoi na silowniku a u mnie opada, o co chodzi?

Podłącz pod drugie gniazdo w tej samej sekcji i zobacz czy będzie różnica. Jeśli masz więcej sekcji zobacz na innych. Na jednej sekcji przeważnie (chociaż nie zawsze) jedno wyjście hydrauliczne jest wyposażone w tzw. zawór zwrotny. To on chroni przed cofaniem się oleju, chyba, że ten zawór nie trzyma i puszcza delikatnie to wtedy będzie taki efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

https://sklep.mizar.com.pl/silownik-wywrotu-d-47-d-732-ct-s305-16-60-2-520-p-1900.html

Koledzy taki siłownik jak widać w linku powyżej  posiada przyłącze płaskie M22x1,5

Chcę go połączyć z takim przewodem https://sklep.mizar.com.pl/przewod-hydrauliczny-m22x1-5-aa13x5800-przyczepa-p-5400.html  ma on pod nakrętkami stożkowe podejście

Jaka złaczka by pasowała?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez SamaPrawda
      Witam podczas rozbierania rozleciała mi się część od siłownika, wyleciało zabezpieczenie, kulka metalowa i podkładka miedziana, niewiem jak to ma być tam włożone, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? zdjęcie: https://zapodaj.net/cd01d8e55d40a.jpg.html
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj