elektrotech

Hydraulika siłowa - czyli wszystko co dotyczy wywrotu w przyczepach

Polecane posty

mf60hxturbo    0

Wszystko się zgadza tylko jest jeden problem burta u przyczepy nie jest dość masywna i czy jak zamontujemy siłownik na przedniej burcie tylko jeden i czy jak bedzie jakiś ciężar to czy burta nie bedzię się gieła pod wpływem ciężaru i jak rozwiążesz zamykanie burt i tak musisz wysiadać to czy nie łatwiej było by jak koledzy napisali żeby zrobić taki mechanizm jak w Hl lub otwierana od dołu.

co zamierzasz wozić na tej przyczepie i czy jest to ci naprawde potrzebne.

Bo jeżeli miał by byc siłownik z przodu to żeby się otwierała ta burta do samego dołu o to 180 stopni to trzeba by było zrobić jakieś ramię zeby ta burta się tak otworzyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Ma może ktoś taki wynalazek zrobiony i mógłby wrzucić jakieś fotki i cos o tym napisać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

dokładnie też mam taki problem najlepiej na przedniej i tylnej burcie zamontować siłowniki ,odpowiednio dobrane mam bok otwierany od góry o tego nadstawki a wysypywane bedzie bokiem na taśmociąg do ziemniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek84    0

Witam kolegów.

 

Odświeżam temat.

 

Kupiłem przyczepę wywrotkę z siłownikami pneumatycznymi i nie wiem jak podłączyć wywrot, a konkretnie jest elektrozawór który (tak mi się wydaje) ma za zadanie uruchomić wywrot przyczepy ale nie wiem jak go podłączyć.

 

http://www.vkm.pl/1.jpg - foto od spodu

http://www.vkm.pl/2.jpg - foto z czoła

http://www.vkm.pl/3.jpg - foto z czoła

 

Z czoła widać u góry ucięte przewody u góry, a na dole też było (tak mi się wydaje) coś podłączone.

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Widziałem przed chwila w internecie identyczny temat ;)

Wydaje się, że to zwykły elektrozawór.

A to drugie to pewnie czujnik ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

jak zdejmiesz plastikową kostkę z elektrozaworu to tam powinno być oznaczenie plus i minus ewentualnie liczby 31 to masa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

Zamierza zakupic nową przyczepe marki BECO ze wzgledu na to ze mam tylko 2 pary wyjsc hydrauliki (4 gniazda) z tyłu w ciagniku a do podłaczenia przyczepy bede potrzebował podłaczyc 3 pary. Doradzcie co bedzie lepszym rozwiazaniem czy jedna funkcje zrobic sterowana przez elektrozawór czy dołozyc 3 sekcje do ciagnika koszt 3,200zł pytałem juz czy wziasc w wyposazeniu przyczepy opcje z własna hydraulika zalilana z wałka WOM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Panowie remontuje siłownik przyczepy D 47.

 

Mianowicie już kupiłem uszczelniacze i składam. Tylko napotkałem problem gdyż nie chcą mi uszczelniacze wejść. I tak gdybam, że może odwrotnie je zakładam. A mianowicie uszczelniacze są lekko skośne. I zakładając to zakłada się uszczelniacz szerszą częścią w dół (wtedy nie chce wchodzić, ścinać by chciało) czy szerszą częścią do góry?

Oczywiście siłownik trzymam w pozycji pionowej takiej jak podczas pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

to znaczy wyciągnąłem pierścień i wybiłem tą tuleję w która się wkłada filc. Uszczelniacz ładnie siada. Ale wkładając w środek tłok nie chce on najść na uszczelniacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy83    91

A spróbuj wsuń tuleje a później namocz uszczelniacz w oleju i w tedy spróbuj go wsadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W D 47 miałem tuleje wytoczona pod wymiar tłoczysk i tak składałem .lub dwa siłowniki na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Posmaruj dobrze uszczelniacz olejem. Przylóż jeden młotek na płask, albo jakąś deskę i przyłóż dużym młotkiem i wskoczy. Pilnuj tylko żeby pionowo uderzyć, nie musisz mocno walnąć, weź duży młotek, bo taki mały to tylko odbija, najlepiej to robić we dwie osoby. Wymieniałem już kilka razy uszczelniacze na siłowniku i nigdy nie wybijałem tuleji prowadzących do ich wymiany. Ostatnio musiałem dotoczyć największą tuleję bo podczas kipowania ziemii obudowa tłoka uległa spłaszczeniu, dorobiłem tuleję na zewnątrz jajowatą, a w środku okrągłą i jakoś chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Tak też tompil myślałem, żeby to młotkiem nabić tylko mam obawę czy mi wtedy uszczelniacza nie zetnie. Bo siłą to wiem że da rady tylko chodzi o uszczelniacz żeby nie trzeba nowego zestawu kupować :/. Bo wiesz jak uszczelniacz wejdzie trochę w tłoczysko to musi przejść przez rowek na seger i czy on mi nie pokaleczy gumy. Myślałem, że może jakby zagrzać trochę uszczelniacz to może by go jakoś dało radę odgiąć i za ten rowek jakoś pod skosem bez uderzania wcisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32
Napisano (edytowany)

Witam

Potrzebuję wiadomości dotyczącej tego jaki nypel (złączka) jest wkręcany w siłownik. Numery katalogowe mam tylko co z tego jak nie mogę znależć jaki to nypel. Z tego co się orientuję to ani M26 ani M22 nie pasuje- wygląda jak by M24 był dobry? W okolicznych sklepach nie mogą pomóc bo niby nie mają takich rzeczy (albo nie chce im się szukać i dobrać za 7zł- nieważne). Jakby ktoś to wiedział to niech napisze, bo w domu kupili siłownik ale sam bez nypla i nie ma jak podłączyć przewodu.

Ps. Dobra sprawa załatwiona wkręcany do siłownika to jest M24.

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

Tak jak w temacie, kupiłem JD w przyczepach mam zalany hipol, jak go wymienić nie podłączając ciągnika do układu hydraulicznego przyczepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun    114

odkręć szybkozłącze i przy siłowniku, rób tak jak kolega mówi z powietrzem a z siłownika to weź później podnieś przyczepę ładowaczem trochę i przy opuszczaniu z siłownika olej się wyleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

Ogólnie zrobiłem tak jak pisaliście, z tym że wyjąłem siłowniki i porządnie "wydmuchnąłem" z nich olej, także myślę że 95% oleju w układzie wyleciało a reszta mojemu JD nic nie zrobi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Orientuje sie ktos ile mzoe kosztowac regeneracja siłownikaod w D-47 w profesjonalnym zakladzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A cóż tam chcesz regenerować? tuleje masz krzywe zacinają się? pozbijane są gładzie? zerwany gwint? jak nic z tych rzeczy to prosta robota.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez rolnik159
      gdzie ma wybite numery ramy przyczepa d 35M, i jak wygląda do niej tabliczka znamionowa??
    • Przez SamaPrawda
      Witam podczas rozbierania rozleciała mi się część od siłownika, wyleciało zabezpieczenie, kulka metalowa i podkładka miedziana, niewiem jak to ma być tam włożone, może ktoś wie jak rozwiązać ten problem? zdjęcie: https://zapodaj.net/cd01d8e55d40a.jpg.html
    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj