Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa MTZ

99 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu :D

Napisany 26 styczeń 2014 - 14:17

Pompa wtryskowa MTZ a jak ustawić kąt?? bo jak przywieziesz z regeneracji to raczej ten co regenerował pompe to nie przyjedzie z toba :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa MTZ Dzisiaj, 20:18
  •  

#42 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 26 styczeń 2014 - 15:28

Pompa wtryskowa MTZ Tego się nie ustawia przy pompie tylko przy jej napędzie. Miałem u siebie sprawdzić ale nerwicy można się nabawić próbując trafić kołkiem blokującym w otwór na kole zamachowym. Bliżej wiosny może się pobawię bo na razie silnik odpalił i chodzi dobrze.

#43 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 16:08

Pompa wtryskowa MTZ może ja źle robie, ale blokuję koło zamachowe w pozycji a potem kręcę wałkiem pompy aż pokaże się/drgnie paliwo w kapilarze, wówczas przykręcam pierścień sprzęgiełka w pasujące otwory. Nie da się ustawić "idealnie", bo otwory są ustawione tak, że różnica wynoci około 2-3 stopni kąta obrotu.

#44 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 16:30

Pompa wtryskowa MTZ Trzeba tylko uważać bo są dwa otwory na kole zamachowym...podobno, bo ja jeden znalazłem.
Do ustawiania to można rozkręcić napęd pompy ale jak ja chciałem tylko sprawdzić to nie mam zamiaru tam się bez potrzeby dobierać. W małym Władku jest znak na kole pasowym i widełki to nie ma najmniejszego problemu w jednego sprawdzić a tu wymyślili takie cuda a jeszcze żeby wałem przekręcić ręką to już katastrofa.

#45 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 21:13

Pompa wtryskowa MTZ Już dokładnie nie pamiętam ,ale chyba jest jeden otwór w kole zamachowym

Tam idealnie nie musi być ,ma być 26 stopni ,ale jak będzie 20 to też różnicy w pracy ciągnika nie będzie

Na oko można to sprawdzić na słuch i ruchach rury wydechowej ,jak się nie trzęsie znaczy że zapłon jest dobrze ustawiony

#46 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 07:42

Pompa wtryskowa MTZ Teoretycznie powinien być jeszcze jeden otwór do ustawiania pierwszego tłoka w GMP, ale nie znalazłem. Miałem wykręcony wtryskiwacz, włożyłem do cylindra pręt i kręciłem wałem aż przestał się podnosić i próbowałem natrafić na ten otwór ale nie udało się a ten od ustawiania kąta wtrysku znalazłem. Później wpadłem na pomysł żeby znaleźć sobie jakiś punkt odniesienia i przy zablokowanym wale do ustawiania kąta naniosłem pilnikiem znak na kole pasowym.

Edytowany przez mani51, 27 styczeń 2014 - 07:42.

#47 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu :D

Napisany 27 styczeń 2014 - 21:04

Pompa wtryskowa MTZ fajnie jakby ktos zrobil fotoporade.

#48 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 00:05

Pompa wtryskowa MTZ

Tego się nie ustawia przy pompie tylko przy jej napędzie. Miałem u siebie sprawdzić ale nerwicy można się nabawić próbując trafić kołkiem blokującym w otwór na kole zamachowym. Bliżej wiosny może się pobawię bo na razie silnik odpalił i chodzi dobrze.

wywal takie magiczne urządzenie na 3 śrubach zwane rozrusznikiem i będziesz wiedział czy masz 2 czy jedna dziure i wtedy celuj tylko zdejmij pokrywe zaworów bo na 1 cylindrze muszą byc zamknięte a na 4 powinna zbliżać się mijanka czyli za chwilke wydech zamyka się a otwiera dolot bo niektorzy robią to na pałe zakołkuja silnik ale na 4 jest wtrysk a na 1 koncówka wydechu
Mój Wladimirec podbija świat

#49 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 07:01

Pompa wtryskowa MTZ Nie będę już szukał tej drugiej od GMP bo ona jest potrzebna tylko do zaworów a da się je ustawić sposobem na mijankę o której piszesz. Mijanka na 4 - ustawiamy 1, mijanka na 2 - ustawiamy 3, mijanka na 1 - ustawiamy 4 i mijanka na 3 - ustawiamy 2. W którym miejscu jest otwór od kąta mam zaznaczone na kole pasowym. Jak nie ruszy się paliwo to wystarczy cały obrót i jesteśmy we właściwym punkcie.
U znajomego przy T25 ustawili na pałę i dziwili czemu nie pali. Podjechałem, przestawiłem wałek pompy o 180 stopni, obrót i pali :)

#50 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:KPK kumurun Team

Napisany 23 marzec 2015 - 21:11

Pompa wtryskowa MTZ

witam kupiłem nowo pompę wtryskową  za 2000 orginał d 243  końcówki nowe ustawione ale jest problem dlaczego ta pompa niema korka spustu oleju tylko jest ja gby taka kółko ani to na imbus na żaden klucz pod spodem czy ta pompa ma swoje smarowanie czy co ?? http://archiwum.alle...4267702809.html jescze  MI KOPCI NA NIEBIESKO mocno A głowca nowa była tłoki nowe pierścienie nowe panewki nowe regulowałem zapłon na pompie w to i we w to i nic podczas pracy silnika 

Edytowany przez piotrccc2, 23 marzec 2015 - 21:53.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 07:03

Pompa wtryskowa MTZ

Pompa jest smarowana razem z całym silnikiem. Przy składaniu trzeba uważać żeby nie zasłonić kanału olejowego w kołnierzu pompy. Znajomy tak załatwił pompę po regeneracji bo dał za dużo silikonu.

Co do kopcenia na niebiesko to albo pierścienie tłokowe, albo prowadnice zaworów, albo kiepskie końcówki wtrysków. Innej opcji raczej nie ma a Ty twierdzisz, że to wszystko nowe więc nie wiem dlaczego Ci kopci. Z tym, że końcówki i prowadnice to raczej na zimnym silniku a po rozgrzaniu już nie powinno kopcić a jak cały czas nawet na ciepłym to raczej pierścienie. Może któryś pękł przy składaniu?

#52 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 18:28

Pompa wtryskowa MTZ

silnik już nie dymi bo z pompy wyciągnełem wysysarko olej bo nie było korka spustowego w popie d 243 i bo wyciągnięciu oleju silnik nie kopci bo tam był olej z ropo czy ta pompa na pewno jest smarowana z silnika bo tamto co staro miałem pompę to był korek spustowy 

KPK Kumurun Team

#53 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 05:53

Pompa wtryskowa MTZ

Dziwne rzeczy opisujesz. Olej powinien sam z niej spływać do silnika. Przecież przy zakładaniu pompy powinno się wlać trochę oleju żeby na sucho nie chodziła zanim dojdzie olej z silnika.

#54 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 11:35

Pompa wtryskowa MTZ

No właśnie. Korek jest czy nie mało ważne. Oleju się w niej nie wymienia ani nie spuszcza więc jest niepotrzebny. 

Nawet jeśli wylałeś olej z pompy i nie kopci to na pewno nie była jego wina. Olej już tam jest, tyle samo co przedtem. Zbieg okoliczności.

Sprawdź dla pewności czy jest w pompie olej. Jeśli nie odkręcaj i sprawdzaj kanał olejowy.

KPK Kumurun Team

#55 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 17:37

Pompa wtryskowa MTZ

no tak tylko o dziwne dlaczego stara pompa miała korek spustowy oleju i tam sie wlewało 100 ml oleju a do tej pompy ona jest trochę nowsza od d 243 i niewiem czy powinien być w niej olej czy może wogóle nie być

KPK Kumurun Team

#56 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 marzec 2015 - 21:37

Pompa wtryskowa MTZ

tak samo jak w pompie rotacyjniej z ltz ja mam taką : https://www.google.p...al.html;420;420

ale ja olejem załałem chociaż przez 5 lat nie była zalana :D :D :D 

#57 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 06:42

Pompa wtryskowa MTZ

Sam korek jest czy nie mało ważne. Z silnika w miejscu przykręcenia pompy ma być kanał olejowy. Jeśli jest to pompę masz smarowana z magistrali silnika. Jeśli nie ma to musisz mieć pompę zalewaną osobno olejem z uszczelniaczem na wałku pompy. Sprawdź czy jest olej w pompie po ostatnim wypompowaniu. Jeśli tak to jest smarowana z magistrali i korkiem sobie głowy nie zawracaj. 

KPK Kumurun Team

#58 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 05:59

Pompa wtryskowa MTZ

ma kanał olejowy ta pompa ale nic się niestanie jej jak bez do lania oleju bo stara też miała  kanał oleju no  ta nowa pompa jest z d 243 ale silnik chodzi lux regenerowane pompy nie dorównują dałem za pompę 2000 orginał i kartka że z rosji jest 

KPK Kumurun Team

#59 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7590 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 12:58

Pompa wtryskowa MTZ

Jeśli jest smarowana to nic jej nie będzie. Dla tego napisałem ci żeby sprawdzić czy dotarł do niej znów olej po wyssaniu wcześniejszego.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 20:16

Pompa wtryskowa MTZ

czy wie może ktoś dlaczego m kopci mtz na wolnych obrotach i jak daje delikatnie gazu to mocny dym jest a jak trzymam na gazie go  to zero dymu i daje m ugwałtownie to tylko mgełke puści i nic ajak pracuje na wolnych to m  iprzykopca a ma nowo pompe wtryskową nowe koncówki i wyregulowane praktycznie nowy silnik ma głowce nowo tłoki pierścienie panewki regulowałem mu zapłon w to i we w to i nic filtr powietrza nowy jest słyszałemze jakieś prowadnce na zaworach są wytarte czy to może być to bo niewiem 

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź