Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa MTZ

99 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 15:24

Pompa wtryskowa MTZ Mój MTZ miał straszne problemy z odpalaniem, jesli nawet juz załapał to nie był w sytanie wejśc na obroty. Wytypowałem że to wina pompyt wtryskowej.
Znalazłem u siebie właściwie taką sama pompe, symbol ten sam zdaje się UTN -5, po założeniu i odpowietrzeniu pali na dotyk i wchodzi na obroty, ale...maksymalne obroty to tylko 1600 ob/min. Jak sie dobrze przyjrzałem to nawet tak pisze na tej pompie. Wykręciłem tą śrube regulacyjną, ale teraz max obroty to i tak tylko około 2000. Do sie jeszcze coś z tym zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa MTZ Dzisiaj, 18:21
  •  

#2 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 16 czerwiec 2011 - 17:43

Pompa wtryskowa MTZ Masz rację to są obroty pompy a nie silnika

#3 Share Mlatek

Mlatek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania::)

Napisany 16 czerwiec 2011 - 17:47

Pompa wtryskowa MTZ Wydaje mi sie ze pompa do regeneracji...Sprawdz jeszcze wtryski
:)

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 21:35

Pompa wtryskowa MTZ 1600 obroty pompy? to silnik musiał by mieć 3200. Daj pompę do roboty, na jakiś czas będziesz miał spokój i przy okazji spytaj się pompiarza o co w tym chodzi. Jak zrobisz pompę to ustaw porządnie kąt wtrysku i zawory.
KPK Kumurun Team

#5 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 10:24

Pompa wtryskowa MTZ Ta pompa co ją teraz założyłem, to "nówka" jeszcze nie używana, zabezpieczona i zabląbowana tyle że jeszcze CCCP ;) wątpię żeby była uszkodzona. Oczywiście chodzi mi o obroty silnika, które na tej pompie osiągały tylko 1600 obr/min. (tak też jest napisane na tabliczce na tej pompie ). Mi sie wydaje że ta pompa była fabrycznie ustawiona do innej maszyny\silnika bo symbol jest ten sam co na starej. Zastanawiałem czy samemu da się to ustawić, ale chyba zawioze to jakiegoś warsztatu.

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 21:31

Pompa wtryskowa MTZ Do pompiarza. Założy na stół, przestroi i po sprawie.
KPK Kumurun Team

#7 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 21:37

Pompa wtryskowa MTZ różnie to jest z tymi regeneracjami ja raz oddałem od T 25 pompę do regeneracji to odebrałem ją jeszcze gorszą jak była :)

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 21:40

Pompa wtryskowa MTZ Zgadza się. Tyle że grego ma nówkę tylko jakoś dziwnie ustawioną.
KPK Kumurun Team

#9 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 21:58

Pompa wtryskowa MTZ W koparkach mtz pronarach-narew tych z lat ok 94-98 składanych w polsce były tak ustawiane oryginalnie pompy też się kiedyś dziwiłem jak to pierwszy raz zobaczyłem, ale później gdzieś znalazłem że miały wyższą dawke paliwa, i niższe max obroty, możliwe że trafiłeś na tę pompę, tak to są takie same, wystarczy na stół i przestawić.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#10 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 24 luty 2013 - 16:22

Pompa wtryskowa MTZ Panowie gdzie w mtzcie przy pompie paliwowej moge podkrecic by był mocniejszy i zrywniejszy. Zadnej zrywności nie ma może ktoś ma jakiś schemat pompy gdzie to sie podkreca kolega mówił mi ze sa dwie śrubki i tm sie podrkęca ale nie bardzo wiem które może ktoś doradzi pomoże

Edytowany przez LUKASZ82mtz, 24 luty 2013 - 16:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 luty 2013 - 16:59

Pompa wtryskowa MTZ Najpierw upewnij się, że wtryski dobre, a kont początku tłoczenia prawidłowo ustawiony.
Dopiero zabieraj się za kręcenie przy pompie.

#12 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 24 luty 2013 - 19:17

Pompa wtryskowa MTZ

Mój MTZ miał straszne problemy z odpalaniem, jesli nawet juz załapał to nie był w sytanie wejśc na obroty. Wytypowałem że to wina pompyt wtryskowej.
Znalazłem u siebie właściwie taką sama pompe, symbol ten sam zdaje się UTN -5, po założeniu i odpowietrzeniu pali na dotyk i wchodzi na obroty, ale...maksymalne obroty to tylko 1600 ob/min. Jak sie dobrze przyjrzałem to nawet tak pisze na tej pompie. Wykręciłem tą śrube regulacyjną, ale teraz max obroty to i tak tylko około 2000. Do sie jeszcze coś z tym zrobić?

Kolego a może ty masz pompę z belarusa wersji 500,różni się ona od wersji 800 tylko regulatorem obrotów no i ustawieniami(jeżeli tak jest to wiecej jak 2000obr/min z niej nie wyciągniesz)

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 24 luty 2013 - 19:37

Pompa wtryskowa MTZ @Macin2 po 2 latach to raczej doszedł co jest.
Dokładnie nie pamiętam która, ale ja jedną wkręciłem i nic nie dało, to wykręciłem ją tak jak była, i drugą wkręciłem i wtedy dostał dawkę paliwa.
Ale ja też nie miałem kopyta, to dałem pompę do regeneracji, do dobrego zakładu, to kołami na asfalcie potrafił zamieszać., a przed remontem, no to jechał bo jechał.

#14 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 24 luty 2013 - 19:42

Pompa wtryskowa MTZ Śrubka M6 ta od dołu. Chyba jedna jest tylko z otworkiem na plombę.Popuścisz kontrę i zdaje się w prawo zwiększa się dawkę paliwa. Już pół obrotu widać po kolorze spalin przy dodawaniu gazu.

Edytowany przez seweryn20, 27 luty 2013 - 18:14.

KPK Kumurun Team

#15 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 25 luty 2013 - 18:15

Pompa wtryskowa MTZ wtryski robiłem ale i tak nie jest jeszcze to z prawej strony pompy sa takie 2 srubki i jedna jest z plombą nie chce narazie oddawac do regeneracji bo ani nie kopci nawet troche mysle zeby dac dawke lepszą

#16 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:KPK kumurun Team

Napisany 30 listopad 2013 - 16:59

Pompa wtryskowa MTZ kąt wtrysku się ustawia pąpą na boki czy jak a czy pąpa motopal pasuje do d 240 ? ?

Edytowany przez piotrccc2, 01 grudzień 2013 - 10:15.

KPK Kumurun Team

#17 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 30 listopad 2013 - 18:44

Pompa wtryskowa MTZ To pytanie czy stwierdzeni? Bo nie wiem czy jeśli to pytanie to mam ci odpowiedzieć czy stwierdzenie i mam cię wyprowadzić z błędu w mniej przyjemny sposób.
Popraw posta i napisz go zgodnie z gramatyką.
KPK Kumurun Team

#18 Share piotrccc2

piotrccc2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:KPK kumurun Team

Napisany 10 grudzień 2013 - 21:19

Pompa wtryskowa MTZ poprawiłem post
KPK Kumurun Team

#19 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 15:55

Pompa wtryskowa MTZ He he. Spoko. Kąt wtrysku reguluje się obracając zębatkę napędową pompy wtryskowej względem wałka pompy.
Pompa montowana w belarusach motorpal powinna pasować do D-240. Tutaj nic się nie zmieniło może poza sposobem przykręcenia zębatki do flanszy na osi pompy.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 02 styczeń 2014 - 12:21

Pompa wtryskowa MTZ Mam takie pytanie.
Zauważyłem od jakiegoś czasu wyciek na pompie. Z przodu i z tyłu pompy są pa dwa wkręty na śrubokręt i to tam się poci, ale żeby było śmieszniej to nie cały czas. Jak ciągnik długo chodzi to wysycha.
Da to radę samemu ogarnąć czy lepiej do mechanika od pomp oddać?
Na fotce zaznaczyłem gdzie się poci. Na tylnej ściance pompy są takie same śruby ale bez rozbierania pompy nie da się do nich podejść śrubokrętem żeby sprawdzić czy nie popuszczone. Poza tym wydaje mi się, że one mają nakrętki kontrujące to pewnie coś się nimi reguluje.

Załączone miniaturki

• Zdjęcie-0026.jpg
  • Zdjęcie-0025.jpg

Dodaj odpowiedź