Zaloguj się, aby obserwować  
MACIEEK1910

Pilmet 2018-Ciśnienie cieczy i powietrza

Polecane posty

Qba1    0

Napisz coś więcej :) Jakich dysz używasz? I z jaką prędkością jedziesz? Powiem Ci dokładnie wtedy jakie powinno być ciśnienie w pompie

 

Pozdrawiam


bartniktwr.pl -> Zapraszam na zakupy przez internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACIEEK1910    0

Około 10km/h. Końcówki te niby nie bojące się wiatru te dłuższe. A jak powinno się opryskiwać żeby był najlepszy efekt z oprysku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qba1    0

hmm, antyznoszeniowe rozumiem ;) A jaki mają kolor? I jeszcze ile chciałbyś pryskać litrów na hektar i Ci wszystko dokładnie podam.


bartniktwr.pl -> Zapraszam na zakupy przez internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
COLIBERTZ    0

Witam. Jakie powinno być ciśnienie powietrza w pompie żeby końcówki ładnie rozpylały? Takie standardowe??

ciśnienie w membranie powietrznika 1/3 tego co na manometrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qba1    0

heh, a ja tu o roboczym pisze -.- nie doczytałem :P


bartniktwr.pl -> Zapraszam na zakupy przez internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qba1    0

200 litrów na ha. 2000litrów na 10 ha. koloru niebieskiego. to czyli na zegarze mam 5 bar to tam około 1,5 bara?

 

 

Pomiędzy 1,5, a 2 bary.


bartniktwr.pl -> Zapraszam na zakupy przez internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Wujek google pomoże: http://www.lechler.a...olniczych_1.jpg

Dobierz sobie ciśnienie do prędkości i będziesz miał odpowiednią dawkę. 1,5-2 atm to trochę za mało. Poza tym 10 km/h to chyba zbyt szybko.

Na antyznoszeniowych zdaje się można mieć maks. 3 atm, więc proponuje jeździć z prędkością ok. 7 km/h i ciśnieniem 3 atm (według mnie chyba najbardziej odpowiednie) żeby mieć wydatek 200 l/ha.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qba1    0

Przy antyznoszeniowych eżektorowych to minimum 3 bary, a nie max.. www.bartniktwr.pl/tabela.php Według tej tabeli, to jak chcesz 200l na hektar, przy niebieskich i przy ciśnieniu 5 bar, to powinieneś jechać 9km/h.

 

 

On Ci pisze o ciśnieniu roboczym na manometrze, nie zrozumiał Twojego pytania. Na pompie powinieneś mieć 1,5-2 bary, a na manometrze możesz mieć 5 barów, ale jeśli chcesz żeby to ładnie wychodziło to powinieneś jechać 9km/h z niebieskimi dyszami (0.3). Jeśli mogę wiedzieć, jakiej firmy masz te dysze?

Edytowano przez Qba1

bartniktwr.pl -> Zapraszam na zakupy przez internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Przypuszczam, że masz takie rozpylacze jak w tym linku: http://www.lechler.agro.pl/rozpylacze_01_02_kompaktowe-rozpylacze-ezektorowe-idk-idkm.php

Nie sądzę, żeby ciśnienie na manometrze 5 bar było odpowiednie do antyznoszeniowych, zalecane jest maksymalnie 3 atm na manometrze aby działały antyznoszeniowo. Im większe ciśnienie tym kropla jest drobniejsza.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qba1    0

Kolego, ze strony lechlera o rozpylaczach antyznoszeniowych AD: Optymalny zakres ciśnień roboczych: 2,0 – 15,0 bar (więc chyba nie max 3 bary). A z doświadczenia wiem, że min. 3 bary są potrzebne, żeby one dobrze pryskały.

 

To wszystko zależy o jakich rozpylaczach rozmawiamy.

Edytowano przez Qba1

bartniktwr.pl -> Zapraszam na zakupy przez internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja mam na myśli krótkie eżektorowe IDK, a nie rozpylacze z kryzą, z tego co rozumiem autor tematu ma właśnie takie.

Pytanie jeszcze w jakim celu jest pryskane. Jeżeli np. fungicydem, to wtedy rozumiem, że ciśnienie musi być wyższe, jednocześnie kropla mniejsza. Przy stosowaniu herbicydów, ciśnienie 3 bar jest odpowiednie i wystarczające.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj