X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buraki Cukrowe

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MACIEEK1910

MACIEEK1910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 13:30

Buraki Cukrowe Panowie zamierzam opryskiwać buraki mocznikiem tylko nie wiem jak robić stężenie lub ile kg na ha...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Buraki Cukrowe Dzisiaj, 11:12
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 14:04

Buraki Cukrowe Ja wczoraj pryskałem mocznikiem25kg/300l wody ok 8%/+ bor1l+5kg siarczanu mg z mikro /na 1 ha i tak za 10 dni jade znów mocznikiem w podobnej dawce+1lbor+ 5kg kristalon zielony, a jak mi się coś upieprzy to jeszcze 3 raz pojade
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share IMM

IMM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 17:08

Buraki Cukrowe HEj.Bezpiecznie stężenie to 6% ,czyli 6 kg MOCZNIKA w 100 litrach wody; większe stężenia mogą spowodować poparzenia roślin.Ciecz nie powinna być zbyt zimna, bo burak jest szczególnie wrażliwy na szok termiczny.Oprysk drobnokroplisty należy wykonywać przy pochmurnej pogodzie, małym nasłonecznieniu (wieczorem - o zmroku lub lepiej wczesnym rankiem, bo rośliny nie są nagrzane na słońcu i mają niższą temperaturę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 17:26

Buraki Cukrowe nie polecam pryskania mocznikiem w ta susze i upał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 17:49

Buraki Cukrowe Popieram kolegę powyżej.
A tak poza tematem radze nie przesadzać z azotem w burakach, bo zamiast rosnąć burak pod ziemią będzie tylko pełno liści na polu.

#6 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 18:48

Buraki Cukrowe Azot nie zaszkodzi jezeli masz inna niż polską odmianę, polskie odmiany rosną odpowiednio w korzeń i w liście a jeżeli zależy tylko na plonie cukry to zagraniczne odmiany, które mają mało liści a mikstura @bobytempelton jak najbardzej do stosowania.
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

#7 Share MACIEEK1910

MACIEEK1910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 20:26

Buraki Cukrowe Znajomy sieje cały czas polskie odmiany i mówi że są najlepsze. Prawda? Jakie najlepiej siać na ciężkich ziemiach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 22:18

Buraki Cukrowe Na ciężkich glebach (ja akurat takie posiadam) należy siać odmiany o tak zwanym palowym systemie korzeniowym(chyba tak się to nazywa) o jak najmniejszej liczbie korzonków bocznych chodzi o to byśmy podczas zbioru wywieźli z burakami jak najmniej ziemi co później wiadomo odbija się na % zanieczyszczeń,trzeba porostu zamówić wcześniej takie odmiany, nazw odmian nie pamiętam, koledzy pewnie jakieś podadzą, te odmiany które przywożą bez zamówienia, to wg. mnie takie losowanie w ciemno, dostaje się to co zostało. A tak dla rozwiania wątpliwości ostatnio pryskam tylko wieczorem a nawet w nocy ze względu na brak czasu niekorzystnej pogody i ostatnimi dniami ze względu że trochę chorowałem, jakąś godzine temu wróciłem dopiero od pryskania qq i ziemniaków, ludzie w okolicy myślą że pewnie mi sie coś pieprzy w głowie bo w nocy robie-a kiedy mam zrobić? nie mam czasu się nawet piwa napić
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.