Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy.

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 20:41

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy. Nikita mam AC w HDI wartość maszyny 70tyś kwota ubezpieczenia 510zl przez pronar napisz mi proszę o co chodzi z tym funduszem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najtańsze AC na ciągnik rolniczy. Dzisiaj, 10:22
  •  

#22 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Jak zostałam Agentką.... http://www.pulshr.pl...kura,16219.html

Napisany 25 marzec 2013 - 20:52

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy. ze szkodnikami to tak jak z kodami pocztowymi... terytorialnie... różnie bywa

koleś podaje kod dla Warszawy - stawkę OC i AC ma wyższą o powiedzmy 40% niż na moim kodzie ten sam pojazd polecimy.
Jak możemy porównać stawki.... tylko szukając

i tak np ciągnik rolniczy o wartości 50.000:
na moim kodzie pocztowym,
przy zniżkach 60/60% w OC/AC ,
bez super dodatkowych upustów
bez zwyżki za wiek
z ochroną zniżek w OC i w AC, dodatkowo zafundowałam sobie: s.u. w wartości brutto i stałą wartość pojazdu i nieredukcyjną sumę ubezpieczenia

składka OC- 70,00
składka AC: 251,00
składka NNW - 33,00 (przy s.u. 15.000 dla kierowcy i pasażerów)

razem: 357,00

Zakresy- to już inna bajka... wybierając OC- mamy ustawę- TU nic nie wkręci- w razie kłopotu - telefon do Rzecznika Ubezpieczonych, a tam już siedzą prawnicy opłaceni z naszych składek- mogą szukać i robią to.

Zakres AC- to inna bajka- masz polisę, ale czy masz ubezpieczenie ... jaki jest zakres i za co zapłacą a co jest wykluczone... co w razie zgłoszenia szkody- bo takie również się trafiają...

Szkodnik szkodnikowi też nie jest równy- ostatnio taki jeden chciał żebym mu auto pod nos podstawiła do oceny...
Pani podjedzie, bo szkodnik czasu nie ma... a Pani nie podjedzie... (szkoda z OC sprawcy)
64 zety na lakiernika na nadkole , dobrze że klapa silnika była "muśnięta"- bo nawet w stodole zdolni klepacze spojrzeć by nie chcieli za taką kaskę jaką na kosztorysie za nadkole zaproponowano. Stawka na naprawę ogólnie wyszła dobrze- dzięki klapie;)

Za niewątpliwy plus uważam komfort posiadania AC- jeśli ja komuś przypadkiem- mam ochronę zniżek w OC i AC, jak we mnie rąbnie Directowe auto- mam AC.... regresem polecę bez mrugnięcia okiem- naprawa i niech moja firma się stara o odzyskanie kasy- ja nie tracę zniżek, czasu i nerwów

#23 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:02

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy. Ja płacę 1500 zl rocznie OC, AC, NNW, wartosc maszyny 240 tys. netto, ubezpieczyciel Concordia, posrednik BGZ. Czekam na wypłate odszkodowania z AC.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Jak zostałam Agentką.... http://www.pulshr.pl...kura,16219.html

Napisany 25 marzec 2013 - 21:05

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy. Właśnie... jakie macie doświadczenia z likwidacją szkód z AC maszyn rolniczych?

#25 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:25

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy. wiesko a nie masz że minimalna wypłata to 1% wartości netto maszyny. W twoim przypadku 2400 zł netto.
Bo ja w HDI tak miałem, i po niżej tej kwoty 1% wartości maszyny, nic nie wypłacali.

#26 Share JAKUBB1988

JAKUBB1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:29

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy. conkordia 0,7 % od wartości ja tak mam :)

#27 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:54

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy. Czzytałem właśnie warunki AC w HDI w przypadku szkody całkowitej 80% w pierwszym roku następnie 55% od roku do 3lat i 40% powyżej 3lat od produkcji i pomniejszone o vat w przypadku gdy ktoś się rozlicza ,więc jak dla mnie szału nie ma, chyba odstąpie od umowy ,bo jak sobie przeliczyłem to za ciągnik warty ok.75tyś dostanę w przypadku zniszczenia lub kradzieży ok.30tyś. a gdzie reszta ?

#28 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 marzec 2013 - 22:31

Nikita mam AC w HDI wartość maszyny 70tyś kwota ubezpieczenia 510zl przez pronar napisz mi proszę o co chodzi z tym funduszem?

http://www.ufg.pl/en/web/guest/sprawdzenie-oc-sprawcy-wypadku;jsessionid=D880E51BE0ECA0725B5905EE90A2DDEF
wejdz tutaj i wpisz numer rej ciągnika - ciekawe czy będzie czy nie.

Jak zapomnisz kwitów od pojazdu a pały zatrzymają to 150pln za brak dokumentów i sprawdzają czy masz ubezpieczenie, jak nie ma na stronie funduszu (tej co zapodałem) to wysyłają kwit do funduszu i fundusz kontaktuje się z Tobą abyś okazał dowód ubezpieczenia OC czyli ten kwitek o ile go nie zgubiłeś.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#29 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 22:35

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy. Ok dzięki.Sprawdziłem dwa auta są a ciągnika nie ma :( .

Edytowany przez Tomasz78, 25 marzec 2013 - 22:44.

#30 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 marzec 2013 - 08:26

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy. wiesz, każdy wykupuje OC gdzie chce ale ja nie chcę otrzymywać pism z funduszu gwarancyjnego szczególnie że OC na ciągniki i przyczepy byłoby tańsze o 2-5zł na sztuce między PZU a innym ubezpieczycielem.
Z AC wychodzi ciut inaczej ale z racji że nie potrzebuję tego do żadnego banku to nie wykupuję AC na ciągnik a dobieram dodatkowe rzeczy w AC na auta.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 13:19

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy. Ja też sprawdzałem w funduszu czy ma po opłacane, i wyskoczyło mi że nic nie ma. Na drugi dzień wyszło że jest wszystko.

#32 Share yage

yage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 21:20

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy. Ciągnik ubezpieczę w banku w którym biorę na niego kredyt, 0,7% wartości netto. Taniej niż w innych firmach.

#33 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 22:49

wiesko a nie masz że minimalna wypłata to 1% wartości netto maszyny. W twoim przypadku 2400 zł netto.
Bo ja w HDI tak miałem, i po niżej tej kwoty 1% wartości maszyny, nic nie wypłacali.

Popełniłem błąd. Płacę 1275 zl za pakiet AC, OC, NNW. Dzisiaj dostalem decyzję że szkoda zostanie wypłacona wg. wcześniej podanego kosztorysu. W przyszłym roku zwyżki składki z racji skorzystania z ubezpieczenia mieć nie bedę.

Edytowany przez wiesko, 26 marzec 2013 - 22:51.

#34 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 06 maj 2013 - 23:38

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy. wskażcie mi proszę czy ubezpieczenie ac ciągnika obejmuje swoim zakresem również szkody, które dotyczą maszyny z nim sprzęgniętej

#35 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 07 maj 2013 - 14:04

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy. Prawdopodobnie tak. Upewnij sie u ubezpieczyciela.

#36 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 29 maj 2013 - 21:27

wskażcie mi proszę czy ubezpieczenie ac ciągnika obejmuje swoim zakresem również szkody, które dotyczą maszyny z nim sprzęgniętej

możesz konkretnie wskazać jaką maszynę sprzęgnietą masz na myśli?

Z tego co wiem- ciągnik ubezpieczony wraz z ładowaczem czołowym w AC- powinna być odpowiedzialność z polisy (na polisie powinien znaleźć się opis ładowacza czołowego + wartość ładowacza)

nie znam się na mechanizacji rolnictwa... ale na moje oko sprzęgnąć można ciągnik z platformą do transportu- a ta powinna mieć swoje OC- jak to przyczepa

#37 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 29 maj 2013 - 21:59

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy. Koledze raczej chodziło o maszyny które nie podlegają rejestracji tym samym nie podlegają OC ,np. agregaty .siewniki , rozsiewacze i inne.

#38 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 30 maj 2013 - 12:50

możesz konkretnie wskazać jaką maszynę sprzęgnietą masz na myśli?

Z tego co wiem- ciągnik ubezpieczony wraz z ładowaczem czołowym w AC- powinna być odpowiedzialność z polisy (na polisie powinien znaleźć się opis ładowacza czołowego + wartość ładowacza)

nie znam się na mechanizacji rolnictwa... ale na moje oko sprzęgnąć można ciągnik z platformą do transportu- a ta powinna mieć swoje OC- jak to przyczepa

dokładnie chodziło mi o opryskiwacz ciągniony (nie zawieszany), czyli coś podobnego do przyczepy, ac obowiązuje wszystko co jest na stałe sprzęgnięte z ciągnikiem, czyli ładowacz by się kwalifikował, moje wątpliwości wynikały właśnie z zakresu OC, nawet jeśli w kolizji będzie uczestniczyła wyłącznie przyczepa (jako sprawca) to pomimo, iż posiada ona swoja polisę OC to szkody zostaną pokryte z OC pojazdu holującego

#39 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 16:41

dokładnie chodziło mi o opryskiwacz ciągniony (nie zawieszany), czyli coś podobnego do przyczepy, ac obowiązuje wszystko co jest na stałe sprzęgnięte z ciągnikiem, czyli ładowacz by się kwalifikował, moje wątpliwości wynikały właśnie z zakresu OC, nawet jeśli w kolizji będzie uczestniczyła wyłącznie przyczepa (jako sprawca) to pomimo, iż posiada ona swoja polisę OC to szkody zostaną pokryte z OC pojazdu holującego

komunikacyjne OC to ustawa, interpretacje likwidatorów towarzystw ubezpieczeniowych są różne...

aktualnie obowiązkowe oc gwarantuje odpowiedzialność do wysokości 5.000.000 Euro na szkody w zdrowiu i życiu ludzkim oraz 1.000 000 Euro odpowiedzialność za szkody w mieniu.
Suma jest taka sama w oc komunikacyjnym, niezależnie od pojazdu. Sprzęgnięte urządzenie może się np. odpiąć i wyrządzić szkodę, którą TU zlikwiduje z OC ciągnika. (raczej... głowy nie dam że zawsze i wszędzie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share DominikGlab

DominikGlab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:W grupie kapitałowej Allianz zajmuję się kompleksową obsługą klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pomagam w doborze najlepszych rozwiązań ubezpieczeniowych odpowiednich do wymagań każdego klienta.

Napisany 11 grudzień 2013 - 11:45

Najtańsze AC na ciągnik rolniczy. Witam wszystkich,

Tak jak już tutaj moim poprzednicy napisali Auto Caso jest ubezpieczeniem dobrowolnym (inaczej to wygląda jeżeli zakupiliśmy ciągnik z dofinansowania z UE) stawki są bardzo różne a zakres jak można się domyślać zależy od firmy ubezpieczeniowej,
w której wybieramy AC.

Oddniosę się bezpośrednio do warunków ubezpieczenia AC w firmie, której jestem przedstawicielem a mianowicie TUiR Allianz Polska s.a.
Ochroną ubezpieczeniową objęte są szkody polegające na uszkodzeniu, zniszczeniu, utracie pojazdu lub jego wyposażenia w wyniku takich zdarzeń jak:
- wypadek;
- uszkodzenia przez osoby trzecie;
- kradzież;
- pożar, wybuch, osmalenie;
- huragan, grad, uderzenie pioruna, powodz, osuwania się lub zapadanie ziemi, lawina lub inne siły przyrody;
- nagłe działania czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu;
- utraty bądź zniszczenia kluczyków lub innych urządzeń służących do otwierania lub uruchomienia pojazdu;
- uszkodzenia wnętrza pojazdu przez osoby, których przewóz wymagany był potrzebą udzielenia pomocy medycznej.
Ubezpieczając ciągnik wyberamy jeden z wariantów w jakim jest ubezpieczony pojazd; wariant ekonomiczny lub serwisowy. Wariant ekonomiczny mówiąc zwięzlę to wypłąta szkody obliczana wg. cen części zamiennych natomiast wariant serwisowy wg. cen nowych części oryginalnych.
Apropo stawek liczonę są one zależności od szkodowości,pojemności silnika, powiatu w którym zarejestrowny jest pojazd, sumy ubezpieczenia (wartości pojazdu).

Oprócz auto casco na ciągnik istnieje w ubezpieczeniach Agro Casco- ubezpiecznie dla maszyn rolniczych nieposiadające własnego napędu, kombajny niepodlegające rejestracji i obowiązkowemu ubezpieczeniu OC np. pługi, siewniki, opryskiwacze. Ubezpieczenie jest od następujących zdarzeń- pożar, uderzenie pioruna, eksplozja, implozja, uderzenie lub upadek statku powietrznego, terroryzm, silny wiatr, grad, żywioły, wypadek drogowy przy współudziale innych pojazdów lub uczestników ruchu drogowego, wypadek powstały wskutek nagłego działania siły mechanicznej w momencie zetknięcia się kombajnu, maszyny rolniczej z innymi pojazdami, osobami, przedmiotami lub zwierzętami pochodzącymi z zewnątrz kombajnu lub maszyny rolniczej oraz dodatkowo: w odniesieniu do maszyn rolniczych – kradzieżą z włamaniem; w odniesieniu do kombajnów – kradzieżą (wg art. 278 k.k.), kradzieżą z włamaniem, zaborem w celu krótkotrwałego użycia (wg art. 289 k.k.), rabunkiem.
W załączeniu ogólne warunki ubezpieczenia AC. (http://www.allianz.p...e_autocasco.pdf)

Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany, którąś z opcji ubezpieczenia zapraszam do kontaku telefonicznego, e-mail. Odległość nie jest przeszkodą.

Pozdrawiam
Dominik Głąb
TUiR Allianz Polska
505708130
dominik.glab@port.allianz.pl
https://port.allianz.pl/dominik.glab/