Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup ciągnika - dylematy

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share miszczu

miszczu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 12:37

Zakup ciągnika - dylematy Witam! Planuję zakup ciągnika, bo już najwyższa pora ;) obejrzałem wiele modeli i nasłuchałem się wielu opinii... ogólnie posiadam obecnie 44ha, wszystko pod uprawę(pszenica,rzepak,buraki,ziemniaki). Po wielu namysłach zatrzymałem się na sprzęcie Case... moc jaka mnie zainteresowała to 140km myślę, że to nie za dużo i nie za mało, tak na te planowane 50ha powinno wystarczyć. Ciągnik głównie do podorywki, orki i uprawy. Teraz cenniki i wyposażenie. Dealer namawia mnie (a to niespodzianka) na model CVX, w dobrym wyposażeniu za jakieś 260tyś netto, ja bym oponował za modelem Maxxum 140, zastanawiam się, czy mi taki model nie wystarczy? czy oszczędzać na pompie i brać zwykłą? dla mnie to i tak kosmos do tej pory służył mi U-912 i wszystko zrobione miałem na czas. A może wybrać NH? widziałem model 140km ze zwykłą pompą w okolicy 200netto, sam nie wiem... wpłacam z 80tyś gotówki reszta w kredyt, może warto kupić coś lepszego? jak myślicie?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup ciągnika - dylematy Dzisiaj, 05:34
  •  

#2 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 13:06

Zakup ciągnika - dylematy Kolego a może jakaś używka?? Za te pieniądze możesz zakupić ciągnik jak i jakiś sprzęt...polecam John Deera np.:4255 lub może coś nowszego np.: 6900 lub 7600??

#3 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 14:27

Zakup ciągnika - dylematy nie bierz john deerów bo duzo więcej ci spali niż case a po 2 case to to samo co new holland tylko z inną maską :) a nie myślałeś może nad deutz fahrem?

Edytowany przez piotrb14, 15 czerwiec 2011 - 14:28.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#4 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:Nowe technologie, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 15 czerwiec 2011 - 14:47

Zakup ciągnika - dylematy A może Landini on ma silnik perkinsa a one są oszczedne :P sam mam Landini Visona i spalanie na hektar głebokiej orki to około 8 litrow

#5 Share miszczu

miszczu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 14:59

Zakup ciągnika - dylematy Case mi się zwyczajnie podoba, poza tym nie chcę nic używanego, widziałem jak u niektórych "dba" się o sprzęt to ja dziękuję za niespodzianki. Co do Deutz-Fahra też się zastanawiałem szczególnie nad M610 to już 145koni, ale nawet M600 by starczył... za M600 przy pierwszym spotkaniu padła cena 240tyś, ale z miękkim przodem, a to mi nie jest potrzebne. Za 2 tyg pojadę na plac i przetestuję wszystkie modele, najwyżej odpuszczę Case'a.

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 czerwiec 2011 - 15:02

Zakup ciągnika - dylematy a może valtre podobno są wytrzymałe i mało palą ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 15:10

Zakup ciągnika - dylematy http://www.agrofoto..../page__st__1120
Polecam przeczytać ten temat.

#8 Share miszczu

miszczu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 19:48

Zakup ciągnika - dylematy Wiadomo, że każdy ma swoje zdanie, i nawet najlepszy sprzęt może się psuć. Wiem też, że nawet 100km mogłoby wystarczyć na mój areał, ale zakup ciągnika planuję na kilka lat, a i ha może przybyć, poza tym nie mam trochę miejsc, gdzie i moc się przydaje. Muszę jeszcze porozmawiać o cenach bo teraz i NH i Deutz mnie jakoś zaczęły mocniej interesować..... ;) rozmawiałem z właścicielem M610 i mówi, że to maszyna stworzona do cięzkiej pracy....

#9 Share John6930P

John6930P

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 21:52

Zakup ciągnika - dylematy @ piotrb14 masz JD ze tak piszesz z tym spalaniem ?? <_<
@ miszczu na taki areał to by ci starczył 120 kucyków (ale to jest twój wybór i zrobisz jak uważasz) na twoim miejscu zastanowił bym sie tez nad Steyr, ten sam koncern moim zdaniem lepsze wykonanie (w końcu to Case i NH weszli do spółki ze Steyr a nie odwrotnie)

#10 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 21:21

Zakup ciągnika - dylematy a co nie przyznasz że lubią sobie pociągnąć?? tak jest prawda bo miałem styczność z ciągnikiem JD i miałem zaszczyt nim pracować, wykonanie solidne ale spala to sporo

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 czerwiec 2011 - 21:50

Zakup ciągnika - dylematy

A może Landini on ma silnik perkinsa a one są oszczedne :P sam mam Landini Visona i spalanie na hektar głebokiej orki to około 8 litrow

No z tymi ośmioma litrami to chyba trochę przegiąłeś :lol:
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Dodaj odpowiedź