Skocz do zawartości

Amazone ZA-M 1500 profiS czy Kverneland EXACTA CL

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 czerwiec 2011 - 22:01

Amazone ZA-M 1500 profiS czy Kverneland EXACTA CL Witam forumowiczów. Mam problem z wyborem rozsiewacza nawozowego, w grę wchodzą tylko te dwie marki, zbiornik ma mieć pojemność 2000l. Pracować będzie na 80ha (3 dawki rocznie). Chciałbym usłyszeć opinię o tych rozsiewaczach jakie mają wady i zalety i który waszym zdaniem jest lepszy. I oczywiście jeśli ktoś zna przybliżone ceny to bardzo bym prosił o podanie :D

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

PS. tu są linki do obydwu rozsiewaczy:

http://www.amazone.pl/22.asp
http://www.kvernelan...t/Exacta CL.doc

Edytowany przez ray93, 14 czerwiec 2011 - 22:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone ZA-M 1500 profiS czy Kverneland EXACTA CL Dzisiaj, 18:14
  •  

#2 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 13:25

Amazone ZA-M 1500 profiS czy Kverneland EXACTA CL Uważasz, że na 80ha jest Ci potrzebna waga? To dość spory koszt

pozdrawiam

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 czerwiec 2011 - 21:38

Amazone ZA-M 1500 profiS czy Kverneland EXACTA CL chcę zainwestować w dobry rozsiewacz żebym nie miał problemu z precyzją i zmianą dawki, chcę maszynę która będzie obsługiwana poprzez komputer. Nie wiem czy akurat waga jest mi potrzebna, dlatego pytam o opinie :) i jest taka możliwość że powiększę gospodarstwo ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 22:41

Amazone ZA-M 1500 profiS czy Kverneland EXACTA CL bierz z waga, musisz ja wziac jesli chcesz obslugiwac rozsiewacz tak jak piszesz.

w twoim wypadku na pewno warto dolozyc i miec sprzet rozwojowy, by dokladnie aplikowac nawoz wg potrzeb pola.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 czerwiec 2011 - 12:07

Amazone ZA-M 1500 profiS czy Kverneland EXACTA CL no tylko ile taki bajer może kosztować ?

#6 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 październik 2011 - 19:03

Amazone ZA-M 1500 profiS czy Kverneland EXACTA CL ZA-M profi S 1500 mechaniczny kosztuje około 10 tys. euro, hydrauliczny z GPS Switch to już wydatek rzędu 17 tys. euro

SULKY X36 WPB (z GPS i wagą) około 11,5 tys. euro

mnie natomiast interesuje nieco mniejsza maszyna na podobny areał + usługi, mianowicie jest to Rauch AXIS 20.1 W (1000l, max 2,1t) również wyposażony w wagę za około 31 tys. zł, ten rozsiewacz jest wyposażony w przestawne dno, które umożliwia zmianę szerokości roboczej - podobnie jak w hydraulicznym Amazone (hydrauliczny Rauch kosztuje już około 70 tys. zł), natomiast model AXIS 30.1 W o pojemności 1200l i ładowności 3t kosztuje około 38tys zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 20:54

Amazone ZA-M 1500 profiS czy Kverneland EXACTA CL

Witam forumowiczów. Mam problem z wyborem rozsiewacza nawozowego, w grę wchodzą tylko te dwie marki, zbiornik ma mieć pojemność 2000l. Pracować będzie na 80ha (3 dawki rocznie). Chciałbym usłyszeć opinię o tych rozsiewaczach jakie mają wady i zalety i który waszym zdaniem jest lepszy. I oczywiście jeśli ktoś zna przybliżone ceny to bardzo bym prosił o podanie :D

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

PS. tu są linki do obydwu rozsiewaczy:

http://www.amazone.pl/22.asp
http://www.kvernelan...t/Exacta CL.doc

kupiles moze roziewacz?ja tez wahalem sie miedzy amazone wybralem kvernelanda i szczeze mowiac nie jestem bardzo zadowolony

wysiew ma dokladny i dobry obraz wysiewu ale ustawienie wysiewu czasami jest bardzo uciazliwe
np duzo zalezy od pogody chodz nawoz jest przykryty to ciagnie on wilgoc z powietrza a w czasie suszy wysycha i zmienia ptrzez to wage i zmienia sie wysiew na poszczegulnych ustawieniach do tego musi miec silownik do pochylu zeby siac od rowu bo inaczej najwieksza lopatka wyzuca nawoz na pole sasiada a jak zmniejszysz obroty to boki sa jasniejsze bo na kazdej tarczy sa bodajze 3 lopatki i wtedy nierozsiewa rownomiernie

ponadto nawoz spada na tarcze przez 3 dziurki i jak zamieknie nawuz to osypuje sie slabiej i potrafi sie przylepic dziurka ja osobiscie wolal bym wybrac amazone

moj roziewacz to RO-M 1000L+2 nadstawki do2000OL bez komputera

pozdrawiam

Dodaj odpowiedź