Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa alternatora

127 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2009 - 21:08

Naprawa alternatora Pewnie masz na myśli regulator firmy SUMRY. Znam ten sprzęt. On ma wadę konstrukcyjną. Po jakims czasie alternator przeładowuje akumulatory. Ale ja w swojej konstrukcji regulatora wyeliminowałem tą wadę i działa dobrze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa alternatora Dzisiaj, 16:41
  •  

#42 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 11 styczeń 2009 - 10:03

Naprawa alternatora

To znaczy zapala się w trakcie pracy na tak wysokich obrotach, czy gaśnie dopiero po przekroczeniu 1500 rpm? Może to być spowodowane zawieszaniem się szczotek, lub ich nadmiernym zużyciem. Winne może być też jakieś skorodowane połączenie między alternatorem a regulatorem napięcia.

Raczej zapala się lampka od ładowania...:-/ gaśnie i potrafi się zaświecić a jak poruszam gazem to przestaje świecić. hmm dziwne zjawisko:/

#43 Share adi8

adi8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 11:18

Naprawa alternatora mam taki problem zmieniłem prądnice na alternator "iskra" 33A
i pojawił sie problem ładowania przy niskich i średnich obrotach swieci kontrolka ładowania:(- na masę)
czy może miec wpływ brak kondesatora przeciw zakuceniowego
czy może być to spowodowanie wielkością akumulatorów 2x 6V 195Ah
kontrola ładowania 3W
napięcie na zacisku alternatora 13V
napięcie pomiędzy zaciskiem wzbudzenia a masą 4,5v
napięcie pomiędzy zaciskiem wzbudzenia a +30 8,5v

na wysokich obrotach kontrolka jarzy się lub gaśnie
a napięcie na wysokich obrotach wynosi 13,5V
i po kilku minutach gdy silnik pochodzi na wysokich obrotach alternator robi się gorący a gdy obroty spadna po kilku minutach powraca temperatura zbliżona do otoczenia

dodam że po włączeniu świateł i odłączeniu od akumulatora światła świeciły ze spadkiem obrotów napiecie zanikło?????
co jest grane????????

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2009 - 11:55

Naprawa alternatora Brak kondensatora nie ma znaczenia podobnie jak pojemność akumulatorów. Temperatura podczas pracy wskazywała by na duże obciążenie alternatora stąd niskie napięcie ładowania i jego brak na niskich obrotach. Możliwe też że uszkodzone są diody prostownicze w mostku i któraś z faz po prostu nie podaje prądu. Jaki masz regulator napięcia? Elektroniczny czy mechaniczny?

PS
Nie pisz posta w 4 różnych tematach tylko czekaj na odpowiedź w jednym. Nie wszyscy mają czas żeby od razu zająć się Twoim przypadkiem i udzielić Ci porady.

Raczej zapala się lampka od ładowania...:-/ gaśnie i potrafi się zaświecić a jak poruszam gazem to przestaje świecić. hmm dziwne zjawisko:/

Rzeczywiście zjawisko bardzo dziwne aczkolwiek napewno da się je logicznie wytłumaczyć. Ja ciągle obstawiam wadliwe połączenie. Po prostu gdzieś powstał luz i pod wpływem drgań alternator głupieje. Albo skończyły się szczotki. A swoją drogą te alternatory w MF 255 są jakieś dziwne. Sprawdź te szczotki i stan połączeń alternatora z regulatorem a później będziemy myśleć.

#45 Share adi8

adi8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 12:00

Naprawa alternatora regulator elektroniczny "huco" ze szczotkotrzymaczem

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2009 - 12:14

Naprawa alternatora Spróbuj założyć kontrolkę 4W. Ale jak piszesz, że napięcie na wejściu wzbudzania wynosi 4,5V to raczej kontrolka nie jest przyczyną. Alternator grzeje się w okolicach mostka prostowniczego, czy grzeją się uzwojenia stojana?

#47 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:13

Naprawa alternatora

mam taki problem zmieniłem prądnice na alternator "iskra" 33A
i pojawił sie problem ładowania przy niskich i średnich obrotach swieci kontrolka ładowania:(- na masę)

To zaledwie 33A max!! Sam sobie odpowiedziales

czy może być to spowodowanie wielkością akumulatorów 2x 6V 195Ah
kontrola ładowania 3W
napięcie na zacisku alternatora 13V

na wysokich obrotach kontrolka jarzy się lub gaśnie
a napięcie na wysokich obrotach wynosi 13,5V
i po kilku minutach gdy silnik pochodzi na wysokich obrotach alternator robi się gorący a gdy obroty spadna po kilku minutach powraca temperatura zbliżona do otoczenia

Typowe przeciazenie alternatora. To jest pewnie alternator od Skody . Zapotrzebowanie na prad jest chwilowo wieksze od mozliwosci generatora.

dodam że po włączeniu świateł i odłączeniu od akumulatora światła świeciły ze spadkiem obrotów napiecie zanikło?????
co jest grane????????

Madrze nie zrobiles. Odlaczajac akumulator mogles go zepsuc. Ale to siecenie kontrolki i mala wydajnosc alternatora moze miec przyczyne w krotkich szczotkach. Zostawiajac na samych swiatlach i zmniejszajac jego obroty, bez podlaczenia do akumulatoro poprostu alternator na zbyt niskich obrotach nie dostal wzbudzenia. Wylaczyl sie. Nie majac akumulatora nie mogl sie znowu wzbudzic. Krotkie szczotki mogly tez miec przyczyne problemow z wzbudzeniem. Zbyt maly prad na wirniku.
Zakladajac go do traktora sprawdziles jego podstawowe alementy?? Szczotki, lozyska , polaczenia elektryczne??
Co do wydajnosci. Najlepiej postaraj sie porzadni enaladowac akumulatory przed nastepnym odpaleniem traktora. Masz bardzo duza pojemnosc akumulatorow, cos musi pchnac spory ladunek , zeby je naladowac. Alternator pracuje na max mozliwosci . Dodatkowo zalaczajac swiatla obciazasz go ok 15A. A to juz polowa jego max wydajnosci.

Jak wyglada sprawa jaego obrotow?? Moze przelozenie pasowalo by troszeczke zwiekszyc??

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:20

Naprawa alternatora Kolego @karola44 masz całkowitą rację, wcześniej też pomyślałem o przeciążeniu, jednak akumulator nawet całkowicie rozładowany nie pobierałby pradu większego niż te 33A, które może dostarczyć alternator. W MF 255 jest alternator 35A i doskonale sobie radzi nawet z dużymi akumulatorami.

#49 Share adi8

adi8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:37

Naprawa alternatora co wiec proponujecie????

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2009 - 13:45

Naprawa alternatora Zrób tak jak radzi kolega @karola44 naładuj akumulatory. Sprawdź też szczotki i wszystkie połączenia przy regulatorze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 14:02

Naprawa alternatora Co to za alternator jest przy T25 ? Niema szczotek ,nie potrzebuje prądu do wzbudzenia .

#52 Share adi8

adi8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 14:17

Naprawa alternatora alternator iskra AAG 0403 ciagnik c330 szczotkiw budowane w regulator

#53 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 14:37

Naprawa alternatora W T25 jest całkiem coś innego .

#54 Share kazikow

kazikow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 15:22

Naprawa alternatora GoRAL 1 w T 25 były montowane chyba 3 rodzaje alternatorów. 400V z regulatorem pod tablico rozdzielczo, 400V z regulatorem wbudowanym w alternator, 700V z regulatorem wbudowanym w alternator.

#55 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 16:02

Naprawa alternatora Pozwolilem sobie zmienic Wolty na Waty ;) Jakos w oczy kulo.

#56 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 17:00

Naprawa alternatora To ja wiem ,żaden inny alternator nie działa bez akumulatora .

#57 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2009 - 17:19

Naprawa alternatora W T25 i innych ruskich wynalazkach są montowane alternatory bezszczotkowe. Jednak jak każdy alternator potrzebują one wzbudzenia, żeby mogły wytwarzać prąd. W tych alternatorach ruchome uzwojenie w wirniku zastąpiono magnesem trwałym oraz dwiema nieruchomymi cewkami znajdującymi się bardzo blisko wirnika. Dlatego ważna jest biegunowość pradu wzbudzania w cewkach. Przy odwrotnym podłączeniu pole magnetyczne wytwarzane przez cewki wzbudzające przeciwdziała polu wytwarzanemu przea magnes w wirniku i alternator nie wzbudza się.

To ja wiem ,żaden inny alternator nie działa bez akumulatora .

Co masz na myśli?

#58 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2479 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 17:34

Naprawa alternatora Dzięki ,chciałem wiedzieć w jaki sposób wzbudza się bez podania prądu (bez akumulatora)

#59 Share lukotek

lukotek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 21:22

Naprawa alternatora

Pewnie masz na myśli regulator firmy SUMRY. Znam ten sprzęt. On ma wadę konstrukcyjną. Po jakims czasie alternator przeładowuje akumulatory. Ale ja w swojej konstrukcji regulatora wyeliminowałem tą wadę i działa dobrze.

a w jaki sposób można wyeliminować tą wadę
(")_(")_.----.,/)
;^ ^ '; -._ , ')_
( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2009 - 21:46

Naprawa alternatora Trzeba zmienić trochę konstrukcję, ale wymaga to trochę wiedzy z elektroniki.