Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrola dot. dobrostanu zwierząt.

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 12:59

Kontrola dot. dobrostanu zwierząt. Witam!

Dostaliśmy informację od powiatowej inspekcji o tym, że niedługo będziemy mieć kontrolę dot. dobrostanu.
Ponieważ wiadomo powszechnie, że kontrolerzy, którzy działają na naszym terenie nie należą do osób nastawionych prorolniczo (delikatnie mówiąc) mam kilka pytań.
Czy jest gdzieś opisana procedura kontroli (jakie punkty w jakiej kolejności będą sprawdzane).
Czy są konkretne przepisy wykonawcze odnośnie wymogów, które muszą być spełnione przez gospodarstwo? Chodzi mi o konkretne określenie z czego co ma być wykonane (np stal nierdzewna, ocynk, możliwość użycia betonu lub drewna itp.) bo z tego co mi wiadomo to jeżeli nie ma czegoś takiego w ustawie lub rozporządzeniu to nie można tego wymagać..
Jakie informacje kontroler MUSI mi udzielić przed przystąpieniem do kontroli oraz inne ważne informacje dzięki którym kontroler nie będzie mógł pozwolić sobie na "kozaczenie".

ps. Jak wygląda procedura liczenia drobiu? Robi to on sam czy ja MUSZĘ mu pomagać?

Życzę Wam żebyście nie mieli takich buców za kontrolerów jak my.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontrola dot. dobrostanu zwierząt. Dzisiaj, 21:16
  •  

#2 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 14 czerwiec 2011 - 13:39

Kontrola dot. dobrostanu zwierząt. Może to nie jest odnośnie wszystkiego, co wypisałeś, ale u mnie był stary koleś, i sie czepiał że lochy mają za ciasne klatki..

#3 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 13:41

Kontrola dot. dobrostanu zwierząt. Myślisz, że jakby nie było przepisów kogoś by to interesowało więc muszę cię zmartwić ale jest ustawa

http://www.rbprojekt...MRiRW - 000.pdf

Miłego czytania i myślenia aby nie zakończyli tobie produkcji... Oczywiście ustawa zawiera jeszcze mnóstwo rozporządzeń ale w necie znajdziesz... Pozdrawiam

Edytowany przez danield28, 14 czerwiec 2011 - 13:43.

#4 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1890 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 13:51

Kontrola dot. dobrostanu zwierząt. http://www.agrofoto....oss-compliance/ tu masz dobry temat o tym i dodatkowo poczytaj to masz pdf do ściągnięcia na tej stronie http://www.minrol.go...ce-od-2011-roku Obszar C będzie obowiązywał od 1 stycznia 2013 i to będzie dopiero wycinanie rolników

#5 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 14 czerwiec 2011 - 14:22

Kontrola dot. dobrostanu zwierząt. U wujasa jak była kontrola sprawdzali czy bydło ma kolczyki czy nie mają za ciasnych łancuchów i ze nie ma tabliczki NIE UPOWAŻNIONYM WSTEP WZBRONIONY. :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 14:32

Kontrola dot. dobrostanu zwierząt. najważniejsze dla nich to to czy każda sztuka ma paszport i jest w książce wpisana bo za to karzą. U nas zawsze mówią że wszystkie mają mieć dwa kolczyki( ja zakładam jeden a drugi czeka w domu aż tamten się zgubi) ale nigdy kary nie dostałem bo to chyba logiczne że w kolczykach chodzi o to że każda ma mieć numer a nie koniecznie dwa kolczyki. Innych zastrzeżeń nigdy nie było.

#7 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 14:37

Kontrola dot. dobrostanu zwierząt. nie chciał bym być na Twoim miejscu, gdy zganiasz krowy z pastwiska, a tu jedna krowa przychodzi bez tego jednego kolczyka, a na podwórku czeka kontrola... -15% dopłat :P

#8 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 14:57

Kontrola dot. dobrostanu zwierząt. mam ponad 40szt bydła i może z 5 kupnych ma 2 kolczyki. Wszystkie urodzone u nas mają jeden a jak widzę że zgubi to zakładam drugi i jest ok. Kontrolę są dzień wcześniej zapowiadane bo musi być przy niej gospodarz.

Edytowany przez damian40000, 14 czerwiec 2011 - 15:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 08:39

Kontrola dot. dobrostanu zwierząt. Bydła nie mam więc nie jest to problem. Trzodę trzymam w cyklu otwartym więc loch też nie mam.
Ale wiem, że koleś się strasznie czepia (ma około 30 lat) i dop****ala się jak tylko można. W sumie to zaczynam się zastanawiać czy nie przestać hodować bo nadwyżka z tego nie jest duża ale ważna znowu jest rozłożenie dochodu w roku..
O zamknięcie się nie obawiam bo to wtedy on straci pracę a nie ja. Bardziej się obawiam, że będzie nękał, że na kolejnej kontroli coś mu się przypomni, że coś zamontować coś zakupić itd. W ten sposób można wywalać kasę bez końca..:/
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
Czekam też na następne.