Zaloguj się, aby obserwować  
zetorproxima85

Choroby u świń

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam, mam pytanie, ponieważ u mnie w świniarni jest dużooo chorób (prawie jak w każdej) i niestety nie wiem czym leczyć, czym szczepić knura i maciory? w którym dniu? po urodzeniu coś sie daje? proszę podawać od razu nazwy :P Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Dużo chorób tzn jakich?? Badałeś krew? Jeśli nie to skąd będziesz wiedział na co szczepic? ewentualnie jakie mają objawy chorób?? W twojej sytuacji zgłoś się do swojego lekarza weterynarii powiedz żeby pobrał krew i wysłał do badania na najpopularniejsze choroby a program szczepień już bedziesz ustalał z nim na podstawie wyników.

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Tak jak poprzednik muwi najlepiej z wetem pogadać. A prosiaki to szczepisz na żelazo A dawkowania dokładnie nie pamietam. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba przeciwko anemii żelazem a nie NA ŻELAZO :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

z Top AGrar Polska możesz sobie zamuwic ksiazke o chorobach swin a najlepiej odrazu poszukaj gdzies wykaz leków aktualny i bedziesz miał spokój z czym na co i ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak byś przynajmniej napisał {A prosiaki to szczepisz żelazem} to było by ok. ale" na żelazo" no to co to jest !!!!! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak jak poprzednik muwi najlepiej z wetem pogadać. A prosiaki to szczepisz na żelazo A dawkowania dokładnie nie pamietam. :rolleyes:

 

SŁUCHAJ DZIECKO nie dość że źle napisałeś i z błędami to jeszcze masz pretensje że ktoś Cię poprawia!!!

Jak napiszesz że pryskałeś np. Chwastoxem na chwasty czy pryskałeś NA CHWASTOX, najpierw pomyśl potem pisz i nie prowokuj mnie do kłótni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

I temat zaczyna być ciekawy , pozdrawiam Mata i Denka , a może za chwile jakieś punkty karne - fakt dziś przy tych kosztach produkcji samemu trzeba ograniczać rozchody i osobiście zająć się profilaktyką , pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Nic nie pisałem że mam jakieś pretensje wobec ciebie tylko napisałem że jak zrozumiałeś o co mi chodzi to i inni forumowicze też zrozumieją więc nie ma się co spinać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj