marciniak

Czym zwalczyć owies głuchy w jęczmieniu?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1123

W tym roku pryskałem Fokstrotem (1 l/ha) jak i Axialem (0,3+0,9l/ha), po jednym jak i po drugim widzę że jęczmień to minimalnie odczuł (zabieg 3-4 dni temu) ale uważam że szybko to zregeneruje..


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Panowie mogę pryskać jednocześnie jęczmień jary Artea(grzybobójczym) i Pumą? Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

czy jest szansa zwalczenia owsa głuchego axialem lub pumą gdy jęczmień sie już kłosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Co do tego czy herbicyd da sobie radę to Axial na pewno da radę, dawka 0,35l-0,4l OK. Co innego termin rejestracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Puma też da radę. Zresztą już ze dwa razy pisałem o tym, pytanie jak bardzo ucierpi jęczmień?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no właśnie wiem że nieco po terminie już.. ale może ktoś praktykował? Dużo nie ma bo z 0,8 ha mi zostało nie opryskane Axialem ale pech chciał że akurat sporo tego tam wyłazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

powtórzę to co pisałem kiedyś: mi znajomy powiedział - zamknij oczy i pryskaj bo to tylko parę arów.

Faktycznie było tego parę arów, jęczmień swoje odchorował (w sumie jeden przejazd opryskiwaczem).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak pisałem jęczmień to odczuł ale po 7 dniach nie było już znaku po zabiegu, oczywiście na jęczmieniu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

z tego co czytałem to po Axialu jęczmień mniej cierpi, pełną dawkę dać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Po axialu rośliny nie cierpią, chyba że coś zepsujesz. A czemu chcesz dawać pełna dawkę? Nawet 0,3l pięknie załatwia chwasty.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No cóż jęczmień już się mocno kłosi, głuchemu też nie dużo brakuje do kłoszenia już jest bardzo nabrzmiały. Więc faza rozwojowa dość zaawansowana. Axialem od kilu lat pryskam w dawce 0,3 najczęściej łącznie z Mustangiem Forte oczywiście wcześniej i efekty są super .

 

 

 

Jęczmień opryskany 4 dni temu i nie widać na nim nic złego, niestety na głuchym owsie też raczej oprysk wielkiego wrażenia nie zrobił po się pomału już wykłasza i nic złego się z nim nie dzieje. Zdawałem sobie sprawę, całkowicie głuchego w takiej fazie nie zwalczę ale po cichu liczyłem te najmłodsze weźmie, a część powstrzyma przed wykłoszeniem.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    48

Mam takie pytanie,czy ktoś stosował środek foxtrot 069ew z atpolanem w zmniejszonej dawce ? Etykieta mówi tak "W celu obniżenia dawki środka Foxtrot 069 EW można go stosować łącznie z adiuwantem Atpolan 80 EC w tym samym terminie jak środek Foxtrot 069 EW stosowany samodzielnie w dawce:

Foxtrot 069 EW 0,5 l/ha + Atpolan 80 EC 1 l/ha.

Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha."Czy sprawdza się taka opcja?jeśli tak to i pumę można by tak stosować bo to ta sama substancja.

 

W tym roku zastosowałem Puma 0.5l/ha + Atpolan 1l/ha i efekt jest lepszy niż przy stosowaniu w latach ubiegłych mieszaniny Puma 1l/ha + Chwastox Turbo 2l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie jak myślicie czy nie ma przeciwwskazań do stosowania axial+adigor+lintur w jednym oprysku?? chciałbym ograniczyć ilość zabiegów bo jeszcze regulatorem oprysk no i mocznik i odżywki. Co można z czym zastosować i w jakiej kolejności wykonywać kolejne zabiegi. Do oprysku będzie jęczmień jary i pszenica jara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Niby mówią że się nie powinno mieszać Axiala z innymi środkami ale ja w tamtym roku mieszałem Axial + Lintur i nic się nie działo. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
 

wczoraj jak byłem na Targach w Kielcach to rozmawiałem z Grzeskiem z rolnik szuka zony na temat Axialu czy mozna go mieszac z Linturem w pszenicy jarej,skoro go reklamuje to cos chyba wie i powiedział ze mozna,nie ma sie czego obawiac on sam tez stosuje taka mieszanine,potwierdził to takze przedstawiciel Syngenta

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Trzeba stosować górne dawki obu środków i tyle, fitotoksyczności żadnej chyba że zabieg mocno przeciągnie się w czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Koledzy Axial i Mustang forte w jeczmieniu jarym jak stosowac ? Najpierw Mustang Forte a po tygodniu Axial czy moze axial pierwszy albo wszystko w jednym przejezdzie w mieszaninie ? Bede pryskal tym pierwszy raz prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie wprowadzaj w błąd. Stosowanie lintura kłóci się z etykietą axiala.

W tym roku wprowadzono nowy axial z niższa zawartością substancji aktywnej, ale ma w sobie adigor. Nie trzeba go dodawać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bo wystarczy przeczytać etykietę że nic dziać się nie będzie, tylko skuteczność axiala może spaść.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Panowie co lepiej zastosowac na jeczmien jary,przeciwko gluchemu owsowi.
Axial? Czy Puma?
Chodzi mi cenowo jaki sie teraz maja te dwa srodki,bo cos zmienili chyba w Axialu i jest drozszy??? Ale nie wiem na pewno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie . Czy po widocznym poplonie z rzepaku mogę zasiać jęczmień jary po talerzówce ? Ewentualnie talerzówką mogę przejechać jeszcze 2 raz dla lepszego wymieszania  . Jak sprawa będzie wyglądać z samosiewami ? Czy lepiej orać . Na pytanie czemu wcześniej go nie zlikwidowałem - odpowiadam nie było możliwości wjazdu na pole  Orka mi się trochę nie uśmiecha bo trochę czasochłonna i pola klinowate .....



    • Przez wojtekz95
      Witam,
      w tym sezonie pierwszy raz zasiałem jęczmień ozimy i dopiero się uczę tej uprawy, stąd moje - może głupie - pytanie:
      Warunki pogodowe nie pozwoliły na wykonanie zabiegu skracania w fazie pierwszego kolanka. Obecnie jęczmień jest w fazie drugiego kolanka. Czy mogę teraz dać moddusa w zalecanej przez producenta dawce 0,6 l/ha? 
    • Przez MichaKpiski
      Wiosną nawoziłem obornik i go zaorałem. Chce tam zasiać pszenicę jarą, czy można przed siewem sypnąć wapnem pod agregat ? czy to już za późno ?
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj