marciniak

Czym zwalczyć owies głuchy w jęczmieniu?

Polecane posty

Kamilmkm    17

pumy nie mieszałem z niczym bo na dwuliścienne dałem mustang i nie chciałem tych 2 mieszać. Poza tym u wszystkich w okolicy co w tym samym czasie pryskali efekty uboczne były jednakowe. Owsik siadł ale i jęczmień troszkę odchorował. Chyba to były te przebarwienia co pisze na opakowaniu ale pierwszy raz się z nimi spotkałem. Jakieś 3 dni po oprysku jęczmień wyglądał bardzo źle ale później przyszedł na swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Może w trakcie zabiegu było za silne słońce albo temp za wysoka, Jak roślina jest osłabiona suszą też można łatwo zaszkodzić a herbicyd to nic przyjemnego. W tym roku jak pryskałem pszenicę na T1 zrobiłem mieszanke jak zwykle fungicyd, sierczan Mg i mocznik na pewno w nie za dużych stężeniach. Zawsze daję mniej. Było trochę sucho, przypaliło lekko liście, nic wielkiego ale reakcja rośliny była inna niż zwykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak i czym zwalczyc małe ale zawsze denerwujace mnie ogniska perzu w jarym jeczmieniu ?? miałem zamiar prysnac randapem (lub zamiennikami) po zbiorze jeczmienia lecz pzmieniały mi sie plany i pod koniec sierpnia zasieje na tym kawałku rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

pszepraszam a czy wystarczy sam huzar na jęczmień jary mam zamiar pryskać nim jęczmień i pszenice ozimą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on12    0

jakie mieszanki zalecacie herbicydów w jeczmieniu jarym aby zwalczyc chwasty i owies głuchy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja w tamtym roku pryskałem Mustang + Axial, nieby Axiala nie zalecają mieszać ale ja część tak opryskałem i jednakowo wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Ja pryskałem axial + lintur i bardzo dobrze zwalczył. LIntur i axial zalecaja mieszac. Stosowałem te srodki kilkakrotnie, nawet jak nie miał jeszcze rejestracji na jeczmien jary

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

WItam.Jak cenowo wychodzi axial i lintur na 1 ha?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

axial kosztuje 338zł 1l+ adigor 3l, a stosuje sie go w dawce 0,3l+ adigor 0,9l,a lintur 50zł na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Dzieki za odpowiedz. :)


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz95    5

Witam. Kiedy najlepiej pryskać pumą na głuchy owies w jeczmieniu i pszenicy jarej. W fazie krzewienie czy zaraz po wschodach głuchego?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Jak wygląda wschodzący owies głuchy w jęczmieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

I liście skręcają się odwrotnie niż jęczmień.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Dziś kupiłem axial + lintur na jęczmień i pszenżyto j. Zobaczymy efekt, zawsze szła puma + chwastox turbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Czy stosował ktoś z Was taki zestaw w celu zwalczenia owsa głuchego,cenowo wychodzi 85zł/ha ?

Foxtrot 069 EW 0,5 l/ha + Atpolan 80 EC 1 l/ha.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Witam a kiedy pryskać na owies głuchy w jęczmieniu i pszenicy jarej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Axial lub puma. Ceny zbliżone, puma czasami daje fitotoksyczność, axial jest selektywny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

axial jest mega, w tamtym roku mialem pume i axial. Nigdy wiecej pumy.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Fakt po Pumie na jęczmieniu jarym zrobiło się żółto. Dawka 1l/ha +150g lintur 300 litrów wody, po dwóch tygodniach od oprysku dopiero dochodzi do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

Mam takie pytanie,czy ktoś stosował środek foxtrot 069ew z atpolanem w zmniejszonej dawce ? Etykieta mówi tak "W celu obniżenia dawki środka Foxtrot 069 EW można go stosować łącznie z adiuwantem Atpolan 80 EC w tym samym terminie jak środek Foxtrot 069 EW stosowany samodzielnie w dawce:

Foxtrot 069 EW 0,5 l/ha + Atpolan 80 EC 1 l/ha.

Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha."Czy sprawdza się taka opcja?jeśli tak to i pumę można by tak stosować bo to ta sama substancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oj nie, zdecydowanie nie. Axial wymaga stosowania z adigorem. Adigor zapewnia bardzo szybkie wnikanie substancji aktywnej i dodatek innych substancji może być dla roślin szkodliwy, szczególnie w przypadku regulatorów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
    • Przez youngrolnik69
      Siema, sprawa jest taka że sieje zboże pierwszy raz w swoim życiu, radziłem się w kilku źródłach i już głupieje bo nie wiem co robić. Stanowisko, o powierzchni 3,25ha, raczej słabe (4a/b oraz górkami 5 klasa), stanowisko po kukurydzy(kukurydza zebrana na kiszonke) pod kukurydze na hektar było dane:
      -30 ton obornika
      -100 kg mocznika 
      -170 kg fosforanu amonu 10-46
      -150 kg soli potasowej
      Teraz pod jęczmień poszło również 30 ton obornika/ha(z tym akurat byli wszyscy zgodni) i dalej zaczynają się problemy. Jedna osoba kazała mi nie sypać nawozów, bo dałem obornik i że jest zasucho na nawozy, druga kazała sypnąć 1/4 zapotrzebowania na 6 ton plonu i to przyorać na 10-12 cm z potalerzownym obornikem, a 3 osoba która jest doradcą w miejscowej centrali nasiennej kazała mi sypnąć min. 300kg polifoski 6 i płytko wymięszać po orce. Odrazu mówie że stanowisko nie ma uregulowanego ph( z braku czasu po zbieraniu kukurydzy stwierdziłem że najlepiej będzie to zrobić pogłównie, na wyrośniętym już jęczmieniu, jest to druga i ostatnia rzecz którą poradzili mi wspólnie wszyscy 3 panowie) Dodam jeszcze że jest dosyć sucho, w ostatnich tygodniach spadło pewno max. 10mm deszczu. Z góry dzięki 
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. Wziąłem 10 hektarów w dzierżawę trochę słabej gleby bo 4/5/6 klasa - piasczysta. Rok temu był tam zasiany łubin a w tym roku jest ugór (perz, różne chwasty itd.) chciałbym tam zasiać jęczmień ozimy i pszenżyto i zastanawiam się jakie odmiany polecacie na piaski? teraz pójdzie roundup i talerzówka a pózniej obornik oraz jakiś nawóz wieloskładnikowy typu polifoska i być może wapno - wszystko zależy od próbek gleby. zależy mi na ziarnie i słomie do bydła i trzody.
    • Przez ketlin23
      Miałem na polu w pierwszym roku łubin po nim posiałem Jeczmień ozimy i teraz zastanawiam się co po nim najlepiej by pasowało mi jakąś pszenicę ewentualnie pszenżyto ale czy to będzie dobry płodozmian odrazu uprzedzam nie sieje rzepaku bo nie wychodzi i nie chcę go siać zawsze w plecy jestem na nim
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj