marciniak

Czym zwalczyć owies głuchy w jęczmieniu?

Polecane posty

scanman    0

W takim samym jak oprysk na dwuliścienne - krzewienie do początku strzelania w źdźbło.Z tym że na szkoleniach nie radzą mieszać środków na głuchy i na dwuliścienne.Najpierw oprysk np.Chwastoxem a po min.5 dniach Pumą.

W tym roku stosowałem Foxtrot 069EW - trochę tańszy zamiennik Pumy.Głuchy nie wyrzucił wiech nad jęczmień,więc chyba działa. A wiem że był.

Edytowano przez scanman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scanman    0

Wygląda na to że nie tyle samo. Ja zapłaciłem 113,95zł/ litr - brutto oczywiście.

Zboża jare - 0,8l.do 1l.na ha.(dałem ok.0,9 i było oki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

@bartekM nie pryskaj teraz nie wolno w tej fazie rozwoju pryskać Chyba że chcesz zaryzykować to proszę bardzo ;)

@DeLord może na jakiejś wialni czy czymś podobnym pójdzie ale wątpię.

 

Zaryzykowaliśmy i trochę przytłumiło owies i reszta się nie rozwinęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur10021    36

Na jęczmień jary Huzar Pack 0,6 l/ha zastosowany po raz pierwszy w tym roku przeze mnie jedna uwaga jęczmień musi być troszkę bardziej wyrośnięty jak będzie za mały to go przyhamuje ja tak zrobiłem na jednym polu było pryskane wcześniej i pole jest blade a następne pole pryskane tydzień później to do obecnej chwili na tym polu jest zboże aż czarne także następnym razem pryskam później i troszkę czubki liści zżółknieją i jak z daleka będziecie patrzeć na pole to będzie tak wyglądało jakbyście nawozu nie posypali u mnie po oprysku to po 2 tyg było już ok zaczęło rosnąć na początku byłem zdenerwowany że wszystko spaliłem ale jęczmień odchorował ten zabieg i teraz mam pole czyste jak na poletku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL07    351

Ja podobnie jak jeden kolega wcześniej opryskałem jęczmień Foxtrotem (zamiennik Pumy) nie pamiętam ile kosztował, bo brałem różne środki, ale wujek mówił że wychodzi taniej jak Puma. Owies głuchy zwalczył. Wiem, bo w jednym miejscu nie zajęła mi lanca i owies przerósł jęczmień, trzeba będzie powyrywać.

 

Co do odwiania go przez kombajn, to znikome szanse. Nawet podczas koszenia łubinu nie dało rady go odwiać, takie cholerstwo :/


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek93    5

witam mam ten sam problem z owsem głuchym i miotłą zbożową w jeczmieniu ozimym . Mam pytanie czy idzie zrobic desykacje w jeczmieniu ozimym i jakim srodkiem i kiedy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vasyl93    0

Witam czym teraz pryskać guchy owies czy poczekać do zbioru i przed żniwami Glifosat Classic 360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    94

teraz to juz za pózno a do zniw to bedzie lezal na ziemi.

Edytowano przez tedizetor56

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

W jeczmieniu zimowym to juz tylko randap albo zamienniki, my będziemy pryskać tak koło 1 lipca jeczmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    94

a co ci to da,on zawsze sie wysypuje przed zbozem.jakis sens walki z nim widze jedynie wiosna i to jest efekt jednoroczny poniewaz zwalczysz tylko to co w danym roku wyszlo.


Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Cześć. Mam problem ponieważ na jednej działce w ziemniakach wyskoczył mi owies głuchy a chciałbym po tych ziemniakach posiać pszenice ozimą i teraz moje pytanie brzmi czy na wiosnę w tej pszenicy pokaże się owies ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedizetor56    94

na 100% tak w jarym, a w ozimym zalezy od wiosny jak szybko pszenica wyrosnie to go zadusi. dla pewnosci prysniesz ja pumą od miotly i zalatwi tez owies.

Edytowano przez tedizetor56

Zetor Team.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

A ile lat trzeba pryskac pumą żeby ten owies głuchy zlikwidowac całkiem


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Nigdy całkiem nie zlikwidujesz. Gdyby to było możliwe nie istniałby problem chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

A jest tańszy herbicyd na owies od pumy?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

W jęczmieniu wszystkie środki na owies podobnie wychodzą cenowo, dopiero w pszenicy i pszenżycie można coś tańszego wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

w jarych idzie 0,8L/ha pumy (w ozimych też tyle wystarczy) czyli ok. 100zl/ha wychodzi, a axial kosztuje 300zl na 3ha - czyli też 100zl/ha. Co do pumy to się na niej zawiodłem w tym roku bo troszkę przypaliła mi jęczmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Może zmieszałeś z czymś pume? Z opini które słyszałem to lepiej nie mieszać nawet z tymi substancjami które są dozwolone. W tym roku pryskałem dosyć późno, znacznie później niż zalecane z powodu deszczy. I wyszło wszystko dobrze tylko czasem gdzieś wystają takie słabe pojedyńcze wiechy owsika. Jęczmień wyszedł bardzo gęsty i był już duży to pewnie oprysk nie dotarł do wszystkich tych mniejszszych roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
    • Przez youngrolnik69
      Siema, sprawa jest taka że sieje zboże pierwszy raz w swoim życiu, radziłem się w kilku źródłach i już głupieje bo nie wiem co robić. Stanowisko, o powierzchni 3,25ha, raczej słabe (4a/b oraz górkami 5 klasa), stanowisko po kukurydzy(kukurydza zebrana na kiszonke) pod kukurydze na hektar było dane:
      -30 ton obornika
      -100 kg mocznika 
      -170 kg fosforanu amonu 10-46
      -150 kg soli potasowej
      Teraz pod jęczmień poszło również 30 ton obornika/ha(z tym akurat byli wszyscy zgodni) i dalej zaczynają się problemy. Jedna osoba kazała mi nie sypać nawozów, bo dałem obornik i że jest zasucho na nawozy, druga kazała sypnąć 1/4 zapotrzebowania na 6 ton plonu i to przyorać na 10-12 cm z potalerzownym obornikem, a 3 osoba która jest doradcą w miejscowej centrali nasiennej kazała mi sypnąć min. 300kg polifoski 6 i płytko wymięszać po orce. Odrazu mówie że stanowisko nie ma uregulowanego ph( z braku czasu po zbieraniu kukurydzy stwierdziłem że najlepiej będzie to zrobić pogłównie, na wyrośniętym już jęczmieniu, jest to druga i ostatnia rzecz którą poradzili mi wspólnie wszyscy 3 panowie) Dodam jeszcze że jest dosyć sucho, w ostatnich tygodniach spadło pewno max. 10mm deszczu. Z góry dzięki 
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. Wziąłem 10 hektarów w dzierżawę trochę słabej gleby bo 4/5/6 klasa - piasczysta. Rok temu był tam zasiany łubin a w tym roku jest ugór (perz, różne chwasty itd.) chciałbym tam zasiać jęczmień ozimy i pszenżyto i zastanawiam się jakie odmiany polecacie na piaski? teraz pójdzie roundup i talerzówka a pózniej obornik oraz jakiś nawóz wieloskładnikowy typu polifoska i być może wapno - wszystko zależy od próbek gleby. zależy mi na ziarnie i słomie do bydła i trzody.
    • Przez ketlin23
      Miałem na polu w pierwszym roku łubin po nim posiałem Jeczmień ozimy i teraz zastanawiam się co po nim najlepiej by pasowało mi jakąś pszenicę ewentualnie pszenżyto ale czy to będzie dobry płodozmian odrazu uprzedzam nie sieje rzepaku bo nie wychodzi i nie chcę go siać zawsze w plecy jestem na nim
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj