marciniak

Czym zwalczyć owies głuchy w jęczmieniu?

Polecane posty

adas323    2

Środek Puma, tylko są różne teorie co do tego w jakim stadium jest owies głuchy i czy jeszcze środek zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

puma najlepiej niszczy owies od fazy dwóch liści do końca fazy krzewienia niezależnie od fazy rozwojowej rośliny uprawnej

tak więc może być trochę za póżno na oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No dobrze mowisz wysypie sie mu, apotem bedzie mial tak jak ja plantacje gluchego na jednym kawalku, bo posluchalem ludzi ze po co go ruszac, a tak apropo nasionku leży 7 lat w ziemi i tak wzejdzie, pal go w tym jęczmieniu na żywca jeszcze puki możesz, bo za rok wspomnisz co Ci mowiłem.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deLord    1

Jeszcze w tamtym tygodniu miałem piękny jęczmień jary.Parę dni wystarczyło żeby pojawił się owies głuchy i wyrósł więszy od jęczmienia,masakra!!!

Czym go teraz zwalczyć w fazie kłoszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

U mnie też pojawił się w tym tygodniu owies głuchy i miotła. Według mnie to już za późno niestety.Może jest ktoś co ci coś doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a pryskales na niego wczesniej?

 

ja wjezdzam puma+chwastox turbo, pole czysciutkie


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deLord    1

Wcześniej pryskałem na chwasty GOLD'em bo żadnego owsa nie zaważyłem,

ten owies bez przesady ale wyrósł w ciągu tygodnia.

Sąsiad miał piękną pszenice i też w przez parę dni miotłą zarosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Puma wykosi wszystkie chwasty, na jęczmień poszła puma+granstar, tylko do granstara adiuwanta nie dodawać jak będzie mieszać się z np. puma, na ulotce pisze że nie jest konieczne B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

A puma zwalcza tylko owies głuchy czy chwasty też?Dlatego pytam bo nigdy jeszcze nie pryskałem pumą. Zawsze był tylko chwastox turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

Puma zwalcza tylko jednoliścienne ale teraz to już za późno na jej zastosowanie mogłeś to zrobić wcześniej ;)


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

A puma pomoże jeszcze?? Jęczmień się kłosi u w ciągu tygodnia owsa się narobiło ze szok;/a taki ładny jęczmień się zapowiadał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

puma z chwastoxem turbo wyszla mnie 175zl/ha


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deLord    1

Da się jakoś po skoszeniu wyczyścić taki jęczmień?

Mam tego 3h całość na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

@bartekM nie pryskaj teraz nie wolno w tej fazie rozwoju pryskać Chyba że chcesz zaryzykować to proszę bardzo ;)

@DeLord może na jakiejś wialni czy czymś podobnym pójdzie ale wątpię.


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamaz    0

najlepiej to czekaj do ostatka z koszeniem jak będzie bardzo dojrzałe zborze to jak będzie dobry kombajnista to większość odwieje owsa głuchego takie jest moje zdanie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Wszystkiego nie odwieje. Można liczyć na to, że się wysypie przed zbiorem zboża, ale opóźnianie koszenia jęczmienia może też doprowadzić do jego osypywania w czasie zbioru.

Rada na przyszłość jest taka: jak siejesz jęczmień na polu na którym był już kiedyś widoczny owies głuchy to od razu myśl o jego zwalczaniu, bo jego nie widać jak jest mały (trudno odróżnić od zboża) a na pewno w nim jest. Owies głuchy jest bardzo uciążliwym chwastem a jego nasiona długo zalegają w glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez kingway
      Witam , jaki polecacie jęczmień jary na słabsze gleby ? Chodzi o nazwę , odmianę   Miałem Pilote i nawet niezle , ale muszę coś nowego kupić myślę nad Ella i KWS Vermont .
    • Przez youngrolnik69
      Siema, sprawa jest taka że sieje zboże pierwszy raz w swoim życiu, radziłem się w kilku źródłach i już głupieje bo nie wiem co robić. Stanowisko, o powierzchni 3,25ha, raczej słabe (4a/b oraz górkami 5 klasa), stanowisko po kukurydzy(kukurydza zebrana na kiszonke) pod kukurydze na hektar było dane:
      -30 ton obornika
      -100 kg mocznika 
      -170 kg fosforanu amonu 10-46
      -150 kg soli potasowej
      Teraz pod jęczmień poszło również 30 ton obornika/ha(z tym akurat byli wszyscy zgodni) i dalej zaczynają się problemy. Jedna osoba kazała mi nie sypać nawozów, bo dałem obornik i że jest zasucho na nawozy, druga kazała sypnąć 1/4 zapotrzebowania na 6 ton plonu i to przyorać na 10-12 cm z potalerzownym obornikem, a 3 osoba która jest doradcą w miejscowej centrali nasiennej kazała mi sypnąć min. 300kg polifoski 6 i płytko wymięszać po orce. Odrazu mówie że stanowisko nie ma uregulowanego ph( z braku czasu po zbieraniu kukurydzy stwierdziłem że najlepiej będzie to zrobić pogłównie, na wyrośniętym już jęczmieniu, jest to druga i ostatnia rzecz którą poradzili mi wspólnie wszyscy 3 panowie) Dodam jeszcze że jest dosyć sucho, w ostatnich tygodniach spadło pewno max. 10mm deszczu. Z góry dzięki 
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. Wziąłem 10 hektarów w dzierżawę trochę słabej gleby bo 4/5/6 klasa - piasczysta. Rok temu był tam zasiany łubin a w tym roku jest ugór (perz, różne chwasty itd.) chciałbym tam zasiać jęczmień ozimy i pszenżyto i zastanawiam się jakie odmiany polecacie na piaski? teraz pójdzie roundup i talerzówka a pózniej obornik oraz jakiś nawóz wieloskładnikowy typu polifoska i być może wapno - wszystko zależy od próbek gleby. zależy mi na ziarnie i słomie do bydła i trzody.
    • Przez ketlin23
      Miałem na polu w pierwszym roku łubin po nim posiałem Jeczmień ozimy i teraz zastanawiam się co po nim najlepiej by pasowało mi jakąś pszenicę ewentualnie pszenżyto ale czy to będzie dobry płodozmian odrazu uprzedzam nie sieje rzepaku bo nie wychodzi i nie chcę go siać zawsze w plecy jestem na nim
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj