Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z łańcuchami u krów ?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wwewwe12

wwewwe12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:wrestling
    piłka nożna
    samoloty

Napisany 13 czerwiec 2011 - 13:26

problem z łańcuchami u krów ? od zawsze gdy tyko jałówka sie ocieli i odchowa ciele jest wyprowadzana na pole na łańcuchu na rogach
ale często po kilku tygodniach łańcuch wżyna jej się pod rogi mimo że jest luzny i krowa ma poważne rany
nawet jeśli wyrwe jej łańcuch z pod rogów (co jest dość trudne) to siadają na ranie muchy gdy założe drugi łańcuch na ranie i rany sie gnoją
obecnie 3 krowy maja weznięty łańcuch co zrobić żeby przestało im sie tak robić ?

(NIECHCE SŁYSZEĆ ODP. TYPU ZAŁÓŻ IM NA SZYJE BO NA SZYJI SIE NIEDA UTRZYMAĆ A KANTARY SĄ DROGIE I BYM NIE NASTARCZYŁ KUPYWAĆ
PASTUCH TO ŻECZ KTÓREJ NIEUŻYWAM )
POSIADAM 12 KRÓW

Edytowany przez wwewwe12, 13 czerwiec 2011 - 13:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z łańcuchami u krów ? Dzisiaj, 21:12
  •  

#2 Share konarek

konarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania:All po trochu ;p

Napisany 13 czerwiec 2011 - 14:03

problem z łańcuchami u krów ? ale pastuch był by o wiele lepszy kilkadziesiąt słupków, troche drutu,sprawny pastuch i problem z głowy i nie trzeba się pier*** z łańcuchami i wyprowadzaniem bydła ja mam 16 krów i wszystko w ten sposób wypasam.
;)

Edytowany przez konarek, 13 czerwiec 2011 - 14:04.

sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

#3 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 14:37

problem z łańcuchami u krów ? Kolego to radzę zacząć używać tego pastucha.Po pierwszej lepszej kontroli agencji, jeżeli trafisz na przewrażliwionego kontrolera pozbędziesz się kłopotu wżynających łańcuchów, stada, jedynie zyskasz sławę :P w jakiejś żądnej sensacji gazecinie lub rozgłośni. Z twojego postu wynika że chciałbyś pomocy, ale nic nie chcesz zmieniać,TAK SIĘ NIE DA.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#4 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 14:47

problem z łańcuchami u krów ? Załóż im kawałek dentki od rowera na ten łańcuch na rogach. A najlepiej to spraw sobie pastuch bo na łańcuchach to męka a nie robota. My w 2002 przeszliśmy z łańcuchów na pastuch i teraz nie wyobrażam sobie wyprowadzania 20 kilku sztuk na łańcuchach.

#5 Share kamil19873

kamil19873

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:rolnictwem

Napisany 13 czerwiec 2011 - 14:53

problem z łańcuchami u krów ? Załóż sznurek skręcony na rogi zamiast łańcucha. Na pewno rany się zagoją. tylko trochę ciężej z trzymać. A jak dojdzie do normy można znowu założyć łańcuch.

#6 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 14 czerwiec 2011 - 20:02

problem z łańcuchami u krów ? wwewwe12 pierdoly opowiadasz dlaczego na szyi nie mozna utrzymac???u mnie w okolicy wszyscy maja na szyi i jest dobrze...tylko jednoczesnie musi byc kantar na nosie.
a jak sa rany to proponuje zalozyc wąż gumowy na łancuch.

#7 Share fernando997

fernando997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 12:51

Pastuch to wcale nie jest taka droga rzecz. Sam miałem takie samo zdanie co ty, ale się przekonałem i to pozytywnie! Kupiłem przez internet cały zestaw do montażu takiego pastucha ze strony www.pastuchy.pl

Słupki sam zrobiłem, więc zaoszczędziłem na nich, tobie też radze skoro ważne są dla ciebie koszty. Wszystko zamontowałem przy pomocy kolegi. Zero problemu. Na stronie wszystko jasno wyjaśnione jak to zakładac.

Polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 26 styczeń 2016 - 15:50

Pastuch to wcale nie jest taka droga rzecz. Sam miałem takie samo zdanie co ty, ale się przekonałem i to pozytywnie! Kupiłem przez internet cały zestaw do montażu takiego pastucha ze strony www.pastuchy.pl
Słupki sam zrobiłem, więc zaoszczędziłem na nich, tobie też radze skoro ważne są dla ciebie koszty. Wszystko zamontowałem przy pomocy kolegi. Zero problemu. Na stronie wszystko jasno wyjaśnione jak to zakładac.
Polecam

na pewno pomogłeś zobacz datę ostatniego postu

#9 Share Krzysztoffff

Krzysztoffff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 styczeń 2016 - 16:29

wwewwe12 pierdoly opowiadasz dlaczego na szyi nie mozna utrzymac???u mnie w okolicy wszyscy maja na szyi i jest dobrze...tylko jednoczesnie musi byc kantar na nosie.

Skoro i tak już odkopany temat to tylko dorzuce dwa grosze, że bardzo fajny pomysl z tym wężem.

wwewwe12 pierdoly opowiadasz dlaczego na szyi nie mozna utrzymac???u mnie w okolicy wszyscy maja na szyi i jest dobrze...tylko jednoczesnie musi byc kantar na nosie.

Skoro i tak już odkopany temat to tylko dorzuce dwa grosze, że bardzo fajny pomysl z tym wężem.

#10 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 09 luty 2016 - 18:01

problem z łańcuchami u krów ? Nadzwyczajnie fajny pomysł. Jeśli są rany i na to założysz gumowy wąż to w gratisie zyskasz odparzenia.

#11 Share bukat82

bukat82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 21 luty 2016 - 16:00

(NIECHCE SŁYSZEĆ ODP. TYPU ZAŁÓŻ IM NA SZYJE BO NA SZYJI SIE NIEDA UTRZYMAĆ A KANTARY SĄ DROGIE I BYM NIE NASTARCZYŁ KUPYWAĆ

Stary jak świat ale.....ja każdemu bykowi kupuję kantar w nim rośnie i wyjeżdża, to są grosze w porównaniu ran na zwierzu <_<

Za jeden daje 15 złociszy więc..... ;)

Edytowany przez bukat82, 21 luty 2016 - 16:04.

Początek drogi to dzień narodzin. I od tej chwili powoli starzejemy się, dla jednych kwiaty, innym piach w oczy, lecz wszystkich równo na końcu czeka krzyż...

#12 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 819 postów

Napisany 22 maj 2016 - 16:40

mam taką ranę świerzą u jednego byka od łańcucha,nie zauważyłem i jest teraz rana-czym to smarować żeby się szybciej goiło?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 23 maj 2016 - 03:44