Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rama pługa a moc traktora

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 10:03

Rama pługa a moc traktora Powiedzcie jak to jest w praktyce ponieważ zastanawiam się nad kupnem nowego pługa obrotówki 4 skiby.
W opisie pługów są zazwyczaj napisane maksymalne dopuszczalne moce silników traktorów przy których pług może pracować. I tak mając na chwilę obecną NH ts135-a (136 KM ) czy biorąc pług powiedzmy Vogel&Noot M 1000/4, którego rama jest o wymiarach 120x100 i w specyfikacji widnieje informacja, że do 120 KM maksymalne zapotrzebowanie na moc to czy istnieje ryzyko pogięcia ramy? Jeśli chodzi o ziemie to mam tylko jeden kawałek (5h) ciężkiej mady a tak to ziemie są w miarę przyzwoite do orki (nie są to piachy ale mady także nie). Wiadomo pytam się o to bo w grę wchodzi cena takiego narzędzia (15 tys więcej za "taki sam" plug (rama 140x100 i max. moc 140KM)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rama pługa a moc traktora Dzisiaj, 13:21
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 11:03

Rama pługa a moc traktora nadmiar mocy nigdy nie zaszkodzi, ciągnik nie rozerwie pługów gdyż opór stawiany przez odkładnice jest taki sam czy będziesz go ciągnął ciągnikiem 100 konnym czy 140

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 13 czerwiec 2011 - 11:04

Rama pługa a moc traktora Jak masz pogiąć ramę to i słabszym ciągnikiem to zrobisz. Według mnie możesz śmiało brać ten pług z ramą 120x100.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#4 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 11:18

Rama pługa a moc traktora zgadzam się tylko jest jeszcze kwestia prędkości...im wyższa tym naprężenia także są większe. Wiadomo jak podłącze go do mojego ciągnika to go nie rozerwę ale chciałbym mieć pewność, że rama nie zostanie zwichrowana z czasem pod wpływem długotrwałych naprężeń (bo wiadomo orać będę na maksymalnej szerokośći a więc 4x48cm). A nie chce brać używki ponieważ ten V&N M 1000/4 jest za 36 tys a za używany ze 20 tys trzeba zapłacić.

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 czerwiec 2011 - 11:27

Rama pługa a moc traktora dazior - wczoraj rozmawiałem na targach z wieloma sprzedawcami bo mam podobny dylemat, różnice w cenie pługa między 120 a 140km to najczęściej ok 5-8tyś zł.
mając ciągnik o mocy znamionowej 125km wybierzemy raczej pług do 140km,
z tego co rozmawiałem to rama jak rama - nie ma większego znaczenia - bardzo ważna jest głowica obrotowa i wieża pługa

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#6 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 11:31

Rama pługa a moc traktora hmm no dzięki za informację. A to wypadało by mi się jakoś dowiedzieć w takim razie czy głowica i wieża jest inna dla dwóch modeli. No a tak z ciekawości to jaki model ty zamierzasz nabyć?

#7 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 czerwiec 2011 - 11:34

Rama pługa a moc traktora nie wiem jeszcze, mieliśmy już takiego 95% kandydata ale obecność na targach wbiła nam poważnego klina.

Firm na polu bitwy zostało 5, ceny bardzo podobne - zobaczymy co się wybierze.
raczej będzie to maszyna sugerowana do ciągnika 140km z grubszą ramą i grubszą obrotnicą

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 13:54

Rama pługa a moc traktora No właśnie dzwoniłem do przedstawiciela V&N noi z tą różnicą cenową pomiędzy do 120 KM a do 140 KM to w ich przypadku wynosi 12 tys :]
Ale faktycznie wieża i głowica jest mocniejsza podobno

#9 Share Daniellll

Daniellll

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 21:04

Rama pługa a moc traktora Ja ciagam 135konnym new hollandem obrotowa 5 varjo kwernelanda i nienazekam ani na brak mocy ani że zamała jest predkosc ,szerokosc robocza jest ustawiona na 2.30 ,ziemie sredniej klasy

#10 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 20:02

Rama pługa a moc traktora ale ramy nie pogniesz jeśli będziesz miał zrywalne odkładnice to jest klucz zeby nie pogiąć ewentualnie

#11 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 20:10

Rama pługa a moc traktora no ale wyszło w praniu, że chodzi o wieże i głowice pługa, te elementy są narażone na największe obciążenia

#12 Share adam145

adam145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 20:58

Rama pługa a moc traktora witam...
mam taki sam dylemat. kupiłem na dniach ciągnik marki polmot h 102km i teraz kupuje maszyny. zależy mi na kasie.
chciałem do niego założyć pług agromaszu 4 skibowy zakres zapotrzebowania to od 90 do 115km wazy 1150kg. i dealer tej marki mówi mi ze ten ciągnik nie pociągnie go i namawia mnie na unie ktora kosztuje okolo 30tys. (agromasz 16tys.). wiec jak to jest da rade?? czy ten gość chce mnie po prostu naciągnąć ?

#13 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 21:09

Rama pługa a moc traktora nie uciągnie no by się nie ośmieszał ja mam belarusa 1025 i w obrocie 4x40 dawał sobie radę w agromaszu bo próbowałem, on cię namawia na unię bo chce zarobić sporo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share pawel23456

pawel23456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 16:14

Rama pługa a moc traktora Jak ci sie sprawuje ten pług z agro-maszu?

Edytowany przez milanreal1, 26 czerwiec 2011 - 18:36.
cytowanie poprzedniego posta