Skocz do zawartości

Zdjęcie

ibis XL, akpil,vogel&noot

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel23456

pawel23456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 19:40

ibis XL, akpil,vogel&noot WItam wszystkich. pomóżcie sie zdecydować. mam zamiar kupić pług obrotowy czerto skibowy tylko jaki? rozważam:
VOGEL&NOOT M950 za 36000 pln
Ibis XL za 30000
Akpil km 80 za 23000 albo km 180
proszę o wasze komentarze dodam ze pług będzie pracował z ciągnikiem 120 km a ziemie sa średnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ibis XL, akpil,vogel&noot Dzisiaj, 15:51
  •  

#2 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 19:51

ibis XL, akpil,vogel&noot Kolego ale na jakich zabezpieczeniach ma być ten pług?

#3 Share pawel23456

pawel23456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 20:01

Kolego ale na jakich zabezpieczeniach ma być ten pług?

zabezpieczenie kołkowe wystarczy nie mam kamieni

#4 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 20:03

ibis XL, akpil,vogel&noot Myśle że najlepszym pługiem z wymienionych jest v&n ale i najdroższym. Kilka razy słyszałem że v&n i akpil to to samo wiec chyba najlepszym rozwiązaniem bedzie kupić akpila km180 za dużo mniejszą kase. A nie zawsze drożej oznacza lepiej :P

#5 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 12 czerwiec 2011 - 21:05

ibis XL, akpil,vogel&noot A ja polecilbym ci v&n i nie porownywalbym tego pluga ani do akpila ani do uni bo ma calkiem inaczej wyprofilowane elementy robocze ktore przypominaja elementy z kvernelanda a jak wiemy kverni jest bardzo dobrym plugiem i bardzo lekko orze sam posiadam kvernelanda ale przed kupnem rowazalem kupno v&n. A jak nie to kup uzywanego kvernelanda a napewno bedziesz zadowolony :rolleyes:

#6 Share pawel23456

pawel23456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 14:47

ibis XL, akpil,vogel&noot niby faktycznie najbardziej podoba mi sie V&N mimo ze jest w miarę delikatny ale czy faktycznie ta różnice w cenie przełoży sie na prace nim i czy faktycznie warto bo przecież akpilem czy agro-maszem tez zrobie w polu.gdyby w gre wchodził używany to o bym sie zdecydował, ale ze ma to byc nowa maszyna to na nowego Kvernelanda nie mam kasy

#7 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 15:36

A ja polecilbym ci v&n i nie porownywalbym tego pluga ani do akpila ani do uni bo ma calkiem inaczej wyprofilowane elementy robocze ktore przypominaja elementy z kvernelanda a jak wiemy kverni jest bardzo dobrym plugiem i bardzo lekko orze sam posiadam kvernelanda ale przed kupnem rowazalem kupno v&n. A jak nie to kup uzywanego kvernelanda a napewno bedziesz zadowolony :rolleyes:

Mówisz, że V&N i akpil ma całkiem inaczej wyprofilowane elementy robocze a ja czytałem na AF jak jeden z użytkowników mówił że elementy robocze od v&n pasują do akpila więc chyba coś w tym prawdy jest że te pługi są bardzo podobne do siebie B)

#8 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 19:36

ibis XL, akpil,vogel&noot Bylem na wystawie w kielcach ostatnio i widzialem wykonanie v&n i wykonanie pluga z agro-maszu to w agromaszu nawet nie chcialo im sie dobrze dapasowac srub do lemieszy bo nie cholwaly sie o otworach tylko tak wyly i to ma byc wykonanie. A widzialem vogla to nie bylo sie do czego przyczepic i w przeciwnienstwie do agromaszu mial wymienne dluta a to tez jest wazne jak dla mnie

#9 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 19:54

ibis XL, akpil,vogel&noot v&m napewno super maszyna, mam agregat ścierniskowy tej firmy i bardzo lekko pracuję, a co do pługa to kupiłem teraz Kuhn MM112 4ET tylko cena większa niż chcesz wydac.
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 13 czerwiec 2011 - 20:34

Bylem na wystawie w kielcach ostatnio i widzialem wykonanie v&n i wykonanie pluga z agro-maszu to w agromaszu nawet nie chcialo im sie dobrze dapasowac srub do lemieszy bo nie cholwaly sie o otworach tylko tak wyly i to ma byc wykonanie. A widzialem vogla to nie bylo sie do czego przyczepic i w przeciwnienstwie do agromaszu mial wymienne dluta a to tez jest wazne jak dla mnie

Powiem krótko: Co ty porównujesz pługi za 15tys do tych za prawie 40 <_<
Sam mam Agro-masza 4*40, kosztował 3 lata temu koło 4tys. i ładnie orze tylko jedna wada to słaba jakość elementów roboczych. Ale być może w V&N to się nie zdarza bo jest ponad 2x droższy więc co ty porównujesz ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#11 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 06:47

ibis XL, akpil,vogel&noot Ja ich nie porownuje tylko mowie jak jest i jesli komus zalezy na dobrej i lekkiej pracy to niech dolozy te pare zl i kupi raz a pozadnie w koncu nie kupuje sie tego na rok czy 2 lata

#12 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 18:56

ibis XL, akpil,vogel&noot Kolego pawle, Jeżeli dysponujesz taką gotówką to polecam pług kuhn. Idzie w ziemi bardzo lekko,Koszt nowego o ramie 102 kosztuje 32 tysie brutto. Nie jest to mało ale i nie dużo jak na nowy pług firmy kuhn

#13 Share pawel23456

pawel23456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 20:21

Kolego pawle, Jeżeli dysponujesz taką gotówką to polecam pług kuhn. Idzie w ziemi bardzo lekko,Koszt nowego o ramie 102 kosztuje 32 tysie brutto. Nie jest to mało ale i nie dużo jak na nowy pług firmy kuhn

A możesz mi powiedzieć dokładnie jaki to model i gdzie moge go dostać w takiej cenie?

#14 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 14 czerwiec 2011 - 20:30

ibis XL, akpil,vogel&noot Lemken wychodzi w cenie identycznej co V&N chociaż jak dla mnie to każdy z nich dobrze będzie orał :) Jestem posiadaczem V&N tyle ze zagonowego, ale złego słowa na niego nie powiem:) Dla Ciebie najlepiej było by porównać 2 pługi na tym samym polu z tym samym ciągnikiem i miał byś odpowiedź czy warto wydać 2x tyle. Ale wg mnie warto :)

#15 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 16:58

ibis XL, akpil,vogel&noot Jest to model kuhn 102 z zabezpieczeniem zrywalnym,tzn śruba sie nie ścina tylko rozciąga. Takie pługi stoją w jednej z agrom w woj. wielkopolskim

#16 Share Szuma

Szuma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 18:33

ibis XL, akpil,vogel&noot http://www.kuhn.com....nt&p=17.1.1.1.3 tu masz dokładny opis pluga o ktorym mowi szymek94, ja najlepsza cene MM112 w swoim regionie znalazlem w Gravit Agropol Lublin.
"Siła w jedności, jedność w wierzę"

#17 Share pawel23456

pawel23456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 20:31

ibis XL, akpil,vogel&noot [quote name='Szuma' timestamp='1308245630' post='737497']
http://www.kuhn.com....nt&p=17.1.1.1.3 tu masz dokładny opis pluga o ktorym mowi szymek94, ja najlepsza cene MM112 w swoim regionie znalazlem w Gravit Agropol Lublin.
[/qu

ja oglądałem pług kuhn tylko teraz nie wiem jaki model ale chyba ten co ty mówisz w każdym bądź razie nie bardzo go brałem pod uwagę ze względu na cene juz nie pamiętam ile mi powiedzieli za niego ale była to kwota której nie brałem pod uwagę a skoro ty mówisz ze 32tyś brutto to sie troche dziwie. poza tym w V&N jest troche większa regulacja skiby

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 14:51

ibis XL, akpil,vogel&noot W tym linku jest pług na zabezpieczeniu non-stop hydraulicznym. Jest on o 10 patyków drozszy od tego na zabezpieczeniach rozciągalnych