Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share robson1934

robson1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 15:32

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego Witam serdecznie wszystkich :D
mam pytanie jak wygląda produkcja buraków od strony kontraktów umów z odbiorcami itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego Dzisiaj, 18:57
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 17:08

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego na wiosnę masz tzw kontraktację. idziesz i piszesz ile chcesz wyprodukować buraków ile ha i ile ton, bynajmniej u mnie tak w tym roku było że mozesz sobie wziąść ile chcesz, dawniej tak nie było. Odbiorca zobowiązuje się do zabrania buraka do danego terminu z pryzmy, który jest znany już na kontraktacji

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 12 czerwiec 2011 - 17:48

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego U was od razu na wiosnę mówią kiedy macie odbiór? :blink:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 19:55

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego u nas to mówią wczesny normalny lub późny odbiór a dopiero później dokładny termin

#5 Share robson1934

robson1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 20:56

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego wszystko ładnie a co się dzieje jeżeli zapiszemy ze wyprodukuję 200t a wyprodukuję 110t

#6 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 12 czerwiec 2011 - 22:36

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego Będzie kara za nie wywiązanie się z umowy. Tak zawsze nas straszyli w cukrowni :lol: podobnie jak się przekroczy limit a jeszcze się nie zdarzyło żebyśmy zmieścili się w podanych tonach, zawsze jest ok 50 do 150 ton więcej niż zadeklarowane ;)

#7 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 23:38

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego jest jakaś kara za niewywiązanie się z umowy ale można napisac podanie że zalało czy grad i wtedy masz spokój

#8 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 11:05

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego jeśli nie będziesz miał limitu to piszesz wniosek do agencji i nie będzie żadnej kary znaczy do cukrowni

#9 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 13 czerwiec 2011 - 15:53

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego

u nas to mówią wczesny normalny lub późny odbiór a dopiero później dokładny termin

U nas mówią zawsze we wrześniu,nigdy na wiosnę nie mówią że mamy wczesny czy późny odbiór. <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 16:43

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego u mnie już podczas planowania znam termin odbioru

#11 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 13 czerwiec 2011 - 17:05

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego ile macie ha buraków? no u mnie jest podobnie jak u przedmówców , ale nikt nie napisał ze jest dopłata do ton które są zawarte w limicie. czyli np mam 200 ton limitu a zakontraktowane 250. to do tych 200 ton dostaje dopłate a do pozostałych 50 nie z racji ze są to tony poza limitem własnym, które jednak sa zakontraktowane. u nas 70 % kasy jest po około 5 tygodniach od odbioru, reszta przychodzi w ratach jakos 2x15%. termin odbioru znam dwa miesiace przed kampania.aha oczywiscie wspomniane dopłaty do tony przychodza zawsze razm z pozostałymi dopłatami unijnymi

#12 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 20:31

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego 4 ha buraka :) ale plon będzie słaby myślę że około 150 ton aby bo nie równo zeszły bo deszcz straszny ubił pięknie uprawioną ziemię i zrobiła się 1 wielka skorupa

#13 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 22:22

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego no ja niecałe 8 ha. na jednym polu jest ok czyste od chwastów, buraki ładnie rosna. a na drugim polu troche kiche odwaliłem;/. pole mi sie zbryliło miejscami wzeszły bardzo dobrze , ale tam gdzie jest 2 klasa wzeszły nierówno dodatkowo chwasty wyskoczyły spod brył no i miejscami musze zbierac ludzi i przejsc z haczką

#14 Share robson1934

robson1934

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 22:31

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego mam 6 ha. pola w kawałku I i II klasa nigdy nie siałem buraków ale teraz po zdrenowaniu tak mnie nosi żeby obsiać ten kawałek burakami tylko nie bardzo wiem jak się za to zabrać

#15 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 13 czerwiec 2011 - 22:47

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego jak nie jestes w temacie buraków cukrowych a tym bardziej chcesz zasiac kilka ha to tak szczerze mowiac nie wiem czy warto.koszty uprawy sa wysokie , ceny kontraktacyjne powiedziałbym ze nie najlepsze chodz w tym roku beda troszke wyzsze ale co najlepsze na rzepaku przy obecnej cenie lepiej wyjdziesz niz na burakach a stanowisko na następny roku po rzepaku jest lepsze, pszenica ozima można powiedziec ze w optymalnych warunkach bedzie piękna:).po rzepaku spokojnie mozesz zasiac pszenice we wrzesniu z kolei w przypadku buraków cukrowych zazwyczaj trzeba szybko orac po wykopkach zeby zdazyc ja zasiac chociaz do 15 pazdziernika jak u mnie to bywa. no i co najwazniejsze nie masz recznej roboty przy rzepaku a przy burakach niestety troche jest.wiec jak masz mozliwosc lub siejesz rzepak to lepiej sobie przemysl czy warto siac buraki.

#16 Share norbik47

norbik47

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 21:10

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego mam pytanko a nie orientujecie się do ilu kilometrów cukrownia odbiera buraki ?? i czy można dostarczać surowiec własnym transportem??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 17:26

Jak wygląda produkcję Buraka cukrowego Kilometry nie mają znaczenia. Jeżeli jesteś ich plantatorem to buraki Ci odbiorą. Nie wiem czy można własnym transportem odbierać, nikt tego już nie praktykuje, bynajmniej przy większych ilościach.